Moda sektöründe dolandırıcığa karşı birleşim

İSTANBUL Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Dahilde İşleme Rejimini (DİR) istismar edenlere yönelik düzenlenen operasyonlar hakkında “Suça bulaşmış insanları tanımlarken, 3 yılda 52 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren bir sektörün zan altında bırakılmasına ve bir yanlış algı oluşturulmasına şiddetle karşıyız. Dolandırıcının sektörü olmaz” dedi.

7-8 Nisan tarihlerinden İHKİB’in desteği ile düzenlenecek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin tanıtım toplantısında konuşan Tanrıverdi, ihraç kaydı ile vergisiz ithalat yapmayı sağlayan DİR uygulamasının bazı istismarcılar yüzünden gerçek ihracatçılar tarafından kullanılamaz hale geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Hazırgiyimci dahi olmayan, haksız kazancı kendilerine helal gören insanlarla, Türkiye’nin yüz akı hazırgiyim ihracatçımızı hiç kimse aynı kefede değerlendiremez. Suçluların adalet karşısına çıkarılarak hukuk sistemi içinde yargılanmalarını bekliyoruz.”

MASAYA OTURACAK
7-9 Nisan’da düzenlenecek Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne, Güney Kore’den İspanya’ya, Rusya’dan Uruguay’a kadar çok sayıda temsilci katılacak. Zirvenin gala gecesinde moda tasarımcısı Nejla Güvenç koleksiyonuyla defile gerçekleştirilecek. Marmara Grubu Vakfı Başkanı Akkan Suver “Entelektüel Kapitalizm ve Bağlantı Ekonomisi” ana başlığı altında gerçekleştirilecek zirvede bazı ülkelerin başbakan ve ekonomi bakanlarının da katılımı ile işadamlarının iş fırsatlarını konuşacağını açıkladı.

Kaynak Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ