Moda tasarımcıları hijyenik gece pedi için gece kadını tasarladılar.

Moda tasarımcıları Cengiz Abazoğlu, Bahar Korçan, Ezra ve Tuba Çetin, Hatice Gökçe ve Sedef Çalarkan özel bir proje için bir araya geldi. Kotex’in yeni piyasaya çıkardığı hijyenik gece pedi için gece kadını tasarladılar.

Gece ve kadın deyince hayallerinde oluşan görüntüyü, elle tutulur, gözle görülür bir hale getirdiler. Ortaya çıkan elbiseler 29 Nisan-11 Mayıs arasında İstanbul’da, Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde şeffaf kabinlerde sergilenecek. Aynı zamanda proje tasarımcısı olan Sedef Çalarkan sergi int(11)iminde tüm kıyafetlerin internet üzerinden satılacağını, elde edilen gelirin de genç tasarımcıların eğitimi için harcanacağını söylüyor.

CENGİZ ABAZOĞLU

Beyaz tenliler mutlaka kırmızı giymeli

Gece ve kadını düşündüğüm zaman aklıma beyaz tenli, sade, belli belirsiz makyajlı, saçları abartısız, dekoltesi ayarında, gülümseyen, elegan bir kadın geliyor. Ve bu kadın önemli bir davete gidiyor. Kotex’in gece elbisesi için, tasarımlarda gece giysisi olarak kullanmayı çok sevdiğim renklerden kırmızıyı seçtim. Kırmızı bir kadının gece fark edilmesinin garantisidir. Gücü temsil eder. Gece kadını için tasarladığım bu elbisede tamamen kristal işlemeler kullandım. Kırmızının en çok yakışacağını düşündüğüm kadın aktris Nicole Kidman. Bu elbiseye de o ilham verdi. Bence beyaz tenliler gece çıkarken mutlaka kırmızı giymeli.

EZRA VE TUBA ÇETİN

Gelecekten bir gece

Gelecekte yaşayan bir kadının gece kıyafetini tasarladık. Projeyi oluşturduğumuz markanın rengi olmasının yanı sıra öncelikle taşıdığı anlam nedeniyle kırmızıyı tercih ettik. 2008 yaz couture koleksiyonumuz da ağırlıklı olarak kırmızı. Kırmızı duygusal açıdan çok yoğun ve güçlü bir renk. Kırmızı bir gece elbisesi ruhunuzu canlandırır, güven ve güç mesajı verir çevrenizdekilere. Biz de gelecekteki kadınımızı bu kırmızı gece elbisesi gibi dikkat çekici biri olarak hayal ettik. Kırmızı giyen kişiyi mükemmel göstereceği gibi odak noktası yapacaktır. Bizim içinse bu projede en önemli nokta Kotex’in katkılarıyla bu elbiselerin web sitesinde satılarak eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklara bağışlanacak olması. Mutluluğun rengi kırmızı, küçük de olsa farklı bir mutluluğa katkıda bulunacak.

BAHAR KORÇAN

Gece kadını demek eğlence demek

2008 yaz geceleri için cesaret isteyen bir elbise tasarladım. Saten, likra ve altından metalli tafta dokuma bir kumaş kullandım. Saten bedenin hatlarını ortaya çıkarıyor. Ama bir o kadar da rahat. Dekoltesi çok ölçülü. Bence dekolte kadın cazibesinin, kadına has bir sinsilikle sergilenmesi. Bu işte esas sır açmakta değil, gizlemekteki ustalık. Kırmızı elbisenin üzerinde kullandığım bebek motifi gece şıklığına eğlence katıyor. Gece ve kadın deyince aklıma eğlence geliyor.

HATİCE GÖKÇE

Benim kadınım evinde huzur içinde uyuyor

Gece ve kadın deyince aklıma ev ve rahatlık geliyor. Bu sebeple onlara huzur verecek bir body tasarladım. int(11)kisel elyaflardan üretilmiş, doğal bir body bu. Bütün vücudu sarıyor ve koruyor. Artık hayatımızın önemli hassas konularından küresel ısınma sanırım en doğalın ne kadar kıymetli olduğunu bize şiddetle hissettiriyor. Tekstilde doğal elyaf kullanımının ağırlık kazanacağı ve rağbet göreceği bir dönem açılıyor. Örme kumaştan tasarlanmış rahat bir ev ve yatak giysisi. İsteyen spor yaparken de giyebilir. Cesareti olan gece kulübüne bile böyle gidebilir.

SEDEF ÇALARKAN

Bu elbisede 970 yıldız var

Kadını yıldız yapmak için 970 pileksiyi gece giysisinin üzerine asistanım Murat Dakak ile tek tek elimizle on günde işledik. Bu aslında kadının güzel olmak, dikkat çekmek için verdiği uğraşa bir gönderme. Giysiyi tasarlarken yıldızları sivri sivri işledim. Uzaktan bakıldığında çok çekici ve ihtişamlı duruyor ama yakınına geldiğinizde o sivrilikler kadının huysuz da olabileceği mesajını veriyor. Aslında mesele diken ve gül meselesi. Kadınlara gece dışarı çıkarken abartabildikleri kadar abartmalarını tavsiye ediyorum. En komik şapkaları, en dantelli eldivenleri, en şıkırtılı takıları takabilirsiniz. Gece sizin geceniz.
Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı
Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ