MUTFAK ALIŞVERİŞİ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

 

MUTFAK ALIŞVERİŞİ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Alışverişimizi hangi sıra ile yapmalıyız? Alacağımız ürünleri neye göre seçmeliyiz? Mutfak alışverişi için market ya da pazara gittiğimizde dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir? Alışverişimizi hangi sıra ile yapmalıyız? Alacağımız ürünleri neye göre seçmeliyiz? Alışveriş sonrası aldığımız ürünleri nasıl saklayacağız? İşte tüm soruların yanıtı!

Mutfak alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Alışverişe çıkmadan önce bir listesi hazırlayın!
Mutfak alışverişi için market ya da pazara gittiğimizde dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir? Alışverişimizi hangi sıra ile yapmalıyız? Alacağımız ürünleri neye göre seçmeliyiz? Alışveriş sonrası aldığımız ürünleri nasıl saklayacağız? İşte tüm soruların yanıtı!

Mutfak alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz Yazının tamamı: http://www.hurriyetaile.com/sizin-icin/beslenme-diyet/mutfak-alisverisi-yaparken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Alışverişinizi belli bir sıra ile yapın                                                                                                                                                               Eğer pazardan alışveriş yapıyorsanız ağır olan gıdaları (patates, soğan vb.) en sona bırakın ki tüm alışveriş boyunca ağır poşetleri taşımak zorunda kalmayın. Markette sepet olacağı için böyle bir sorunla karşılaşmazsınız ancak markette de önceliğiniz ambalajlı kuru gıdalar olsun. Taze meyve ve sebzeleri, et ürünlerini ve dondurulmuş gıdaları en sona bırakın. Çünkü taze meyve ve sebzeler alışverişiniz devam ederken ezilip zedelenebilir, dondurulmuş gıdalarınız ise alışveriş esnasında çözülebilir.

Ürün etiketlerini ve son kullanma tarihlerini kontrol edin
Pazara veya markete gittiğinizde ürünlerin etiketlerine bakın ve üzerinde yazan uygun saklama koşullarına göre muhafaza edin. Özellikle marketlerde indirime girmiş ürünler genellikle son kullanma tarihleri yaklaşmış ürünler olduğu için tarihlerini mutlaka kontrol edin. O nedenle hemen tüketemeyeceğiniz ürünleri indirimde de olsa satın almayın.

Mutfak alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Alışveriş yaparken buzdolabı ve derin dondurucunuzun kapasitesini düşünün
Özellikle aylık olarak alışveriş yapıyorsanız ihtiyacınız olan her şeyi alıp eksiksiz bir şekilde eve dönmek istersiniz. Ancak alışveriş sonrası aldığınız tüm ürünleri buzdolabında ve derin dondurucunuzda saklayacağınız yerinizin olması gerekir. Bu nedenle alışveriş yaparken mutlaka buzdolabınızın ve derin dondurucunuzun kapasitesini düşünerek hareket edin.


Aslında buzdolabınızı seçerken alışveriş sıklığınıza göre tercih yapmalısınız. Aylık olarak alışveriş yapanların tercihi geniş iç hacimli buzdolaplarından yana olmalı. Derin dondurucu ve soğutucu olarak ayarlanabilen ya da istenildiğinde tamamen kapatılabilen bölmeleri olan buzdolapları bu noktada tercihiniz olabilir. Böylece alışveriş esnasında aldıklarınız dondurucuya veya soğutucuya sığar mı diye düşünmek durumunda kalmaz ve rahat bir şekilde alışverişinizi yapabilirsiniz.

Kaynak:hurriyetaile.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Sağlıklı bir mutfak için öneriler

Mutfakta sağlıklı tercihler yaparak, daha iyi bir yaşam sürebilir, kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz. Peki, sağlıklı bir mutfağa sahip olmak için neleri değiştirmeli? Öncelikle Sağlıklı beslenme için sağlıklı bir mutfağa sahip olmak gerekir.Temiz ve hijyenik bir mutfak ortamı olmalı.

Oda sıcaklığında saklanabilen, ömürlü yemek ve vakit kazandıran ürünleriyle Easyfood, marketlerde Oda sıcaklığında saklanabilen, ömürlü yemek ve vakit kazandıran ürünleriyle Easyfood, marketlerde

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)