Nasreddin Hoca, şimdi altın takılarda hayat buluyor.

Anadolu topraklarında, kuşaktan kuşağa aktarılan ve nesillere ders olan fıkraların baş kahramanı Nasreddin Hoca, şimdi altın takılarda hayat buluyor.

Favori Altın’ın Nasreddin Hoca’nın 800. doğum yılı anısına hazırladığı "Güldüren Bilge: Nasreddin Hoca" koleksiyonu ile Anadolu’nun haksızlıklara, bağnazlığa ve iktidara kafa tutan bilgesi Nasreddin Hoca’nın güleryüzlü felsefesi yeniden gündeme geliyor.

Favori Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanın Selami Özel, neden böyle bir koleksiyon hazırladıklarını şu sözlerle anlatıyor: "Dış görünüşe verilen önemden duyduğu sıkıntıya, ye kürküm ye sözleriyle, kaçgözlülüğe doğuran kazan hikayesiyle ve başına gelen kötü olaylara eşekten düşmeseydim de inecektim, diyerek yanıt veren Nasreddin Hoca’dan hálá öğreneceğimiz çok şey var. Onun 800. doğum yılını kutlamasak olmazdı. Favori’nin 40’tan fazla tasarımcısı aylardır bu koleksiyon için çalışıyor."

Nasreddin Hoca koleksiyonu yaklaşık 50 parça. Koleksiyondaki kolyeler, yüzükler, broşlar ve bileziklerin her biri, Nasreddin Hoca fıkralarını sembolize ediyor. Ye kürküm ye fıkrasını anlatan kolye ucunda Nasreddin Hoca’nın boynundan uzun bir kürk sarkıyor mesela, yüzüklerin hemen hemen hepsinde Nasreddin Hoca eşeğine ters biniyor, pırlanta ve değerli taşlarla süslü bir kolyede Hoca göle yoğurt mayalıyor.
Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bronza imzasını atan İtalyan Bronza imzasını atan İtalyan

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)