Neomie Lenoir sıfır bedene inmemek için uğraşan tek manken olarak farklı bir profil çiziyor

Her modelin rüyası Victorias Secretın podyumunda yürüme mertebesine erişmiş top modellerden biri Neomie Lenoir. Onun hayat hikayesi diğer top modellerin hikayesine çok benziyor aslında... Küçük yaşlarda keşfedilmiş, Loreal, GAP, Next ve Marks and Spancer gibi önemli markaların yüzü olmuş ve günün birinde gönlünü bir futbolcuya kaptırmış. Paris Saint Germainin ünlü oyuncusu Claude Makelele ile fırtınalı bir aşk yaşamış. Çocuk sahibi olduğu bu ilişkiyle ilgili artık konuşmuyor, eski aşkı Makelele ile ilgili sadece Kendisi çok centilmen biri demekle yetiniyor. 
Geçen hafta gerçekleşen Forum Fashion Week için ülkemize gelen ünlü model, giydiği transparan kıyafet ve samimi tavırlarıyla çok konuşuldu. Kısa bir süre için İstanbulda bulunan mankenle, bilinmeyenlerini konuştuk. Ünlü model, yemek yemeyi çok sevdiğini, Neomieyi Neomie yapanın kıvrımları olduğu için asla sıfır beden olmak istemediğini, hatta koşuşturmaktan kilo verince almak için uğraştığını, Victorias Secret defilesine çıksa da top modellerin sanıldığı gibi çok paralar kazanmadığını anlattı.

KEBAP YEMEDEN İSTANBULDAN GİTMEM
- Yıllardır modellik yapıyorsunuz. Bugün İstanbuldasınız, belki yarın New Yorkta. Sürekli seyahat etmek sizi yormuyor mu? Güne farklı ülkelerde uyanmak nasıl?
Aynı gün içinde 2-3 şehir dolaştığım, 1 haftada 3-4 ülkede defileye katıldığım oluyor. Farklı şehirlerin havalarını solumamın ruhumu beslediğine inanıyorum. Çok fazla ülkede çok fazla arkadaşım var. Ama dediğiniz gibi gerçekten işim gereği o kadar çok geziyorum ki bazen nerede hangi ülkede uyandığımı da şaşırabiliyorum. Yorucu ama çok zevkli bir mesleğim var.
- Mesela bugün İstanbulda uyanıp ne hissettiniz?
İstanbulu birçok arkadaşımdan dinlemiştim. Dolayısıyla tarihi ve kültürel anlamda çok önemli bir şehir olduğunu biliyorum. Çok kısa bir zaman dilimi için buradayım. Marmara Forumda düzenlenen Forum Fashion Week vesilesiyle geldim. Çok fazla gezemesem de gördüğüm kadarıyla çok güzel ve sürprizli bir şehir olduğunu söyleyebilirim. Amerika gibi kozmopolit bir yapısı var, galiba biraz New Yorka benziyor. İstanbulun ruhunu çok sevdim.
- Kadınların en çok merak ettiği soruyu da sorayım öncelikle, formunuzu nasıl koruyorsunuz?
Beni ben yapan en önemli şeylerden biri aslında kıvrımlarım. Hiçbir zaman 0 beden bir model olmadım. Yoğun stres ve çalışma yoğunluğundan dolayı kilo verdiğim oluyor. Ajansım ve menajerim böyle durumlarda beni nazikçe kilo almam için uyarıyor. Damak tadına düşkün biri olarak bu da benim işime geliyor. Ama elbette beslenme çok önemli. Ben de birçok kadın gibi ölçülü yemeye dikkat ediyorum. Egzersizlerimi ihmal etmiyorum. Spor benim için sıkıcı bir zorunluluk değil, keyifli bir alışkanlık...
- Güzelliğiniz için nelerden uzak duruyorsunuz?
Çok yağlı yiyeceklerden, alkol ve sigaradan uzak duruyorum. Bir de stres ve uykusuzluk bana hiç iyi gelmiyor.
- Hangi yemekleri yemezsiniz?
Ben bir banliyöde büyüdüm. Yaşadığımız yerde çok fazla Türk vardı. Arkadaşlarım yemediği için ben de domuz yememeye başladım. Domuz kesinlikle yemem. Bir de Brüksel lahanasını ağzıma süremiyorum. Pariste gerçekten çok fazla kebapçı var, ben de onları sıkça ziyaret ederim. Buraya gelirken de güzel bir kebap yemeyi düşünmüştüm maalesef henüz fırsat bulamadım. Ama dönüş uçağına binmeden önce mutlaka menajerimi kandırıp meşhur kebaplarınızdan yiyeceğim.
- Pek çok markanın defilesine çıkıyorsunuz ve Victorias Secretın meleklerinden birisiniz... Melek olmak diğer defilelere çıkmaktan farklı mı gerçekten?
Kariyerinin başında tüm modellerin en büyük arzu ve hedeflerinden biridir Victorias Secretın meleklerinden olmak. Benim için de öyleydi. Victorias Secretın meleklerinden biri olduğunuzda herkesin size karşı hayranlık dolu bakışları daha da artıyor. Benim için de kariyerimde önemli bir dönüm noktasıdır. Victorias Secretın meleklerinden biri olmak hem moda severlerin hem tasarımcıların hem de firmaların gözünde değerinizi farklı bir noktaya taşır.
- Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de futbolcular ve mankenler aşk yaşıyor? Mankenleri futbolculara çeken nedir sizce?
Aslında özellikle böyle bir seçim olduğuna inanmıyorum. Modeller elbette fiziksel olarak çok güzeller. Bulundukları nokta itibariyle de çok göz önündeler. Futbolcular da bu göz önündeki güzel kızları kaçırmak istemiyorlar.
- Çok ünlü bir futbolcunun sevgilisi olmak zor mu?
Biz Makalelele bir yıl önce ayrıldık. Geçmişteki bir ilişki için konuşmayı doğru bulmuyorum. Kendisi gerçekten çok centilmen biridir.

SANILDIĞI KADAR ÇOK KAZANMIYORUZ
- Moda dünyasının içindesiniz, modayla aranız nasıl?
Modayı tüm kadınlar gibi seviyorum. Ama mankenler sanıldığı gibi günlük hayatlarında podyumda sundukları gibi çok pahalı giysiler giymiyor. Çünkü tahmin edilen kadar yüksek rakamlar kazanmıyor. İşte bu noktada biz de diğer kadınlar gibi modayı daha uygun fiyatlara sunan alışveriş merkezlerini tercih ediyoruz. Sizinle buluşmadan önce kırmızı bir ceket gördüm, fiyatı yaklaşık 70 dolarmış. Bayıldım, röportaj int(11)er int(11)mez koşup alacağım.
- Tasarım yapar mısınız? Bir markayla işbirliği düşünür müsünüz?
Denemelerim bulunuyor. Ancak bir markayla işbirliği yapacak kadar iddialı değilim. Belki gelecekte olabilir ama şu an için düşünmüyorum.

ÇANTASIZ ÇIKABİLİRİM AMA KÜPESİZ ASLA
- Giyinirken ya da alışveriş yaparken nelere dikkat edersiniz? En çok neye para harcarsınız?
Fiziğime uygun, kıvrımlarımı vurgulayan kıyafetler giymeyi seviyorum. Marka takıntım yok. Marmara Forumda olduğu gibi H&M, Mango gibi markaların ürünleri arasında uygun fiyatlı ve beğeneceğim birçok giysi bulabiliyorum. Kadınların  büyük bir çoğunluğu gibi ben de en çok ayakkabılara para harcıyorum. Bir de asla onsuz sokağa çıkmam dediğim küpelerim var. Çanta veya telefonum olmadan  sokağa çıkabilirim ama küpelerim olmadan asla dolaşmam. Yüzlerce küpem  var. Mücevher kutumda çok pahalı Chopard küpelerim de var, ucuz fiyatlı ama şık parçalar da.
- Küpe seçmenin de püf noktası var mıdır?
Buradan kadınlara küçük bir sır vereyim. Uzun sallantılı küpeler yuvarlak yüzleri daha ince, daha uzun gösterir. Eğer yüzünüzü

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ