Nostalji konseptli bir fotoğraf stüdyosu, giyçek

Haşmetli bir Osmanlı padişahı ya da saraylı bir hanımefendi olup geçmişe yolculuk etmek ve bunu fotoğrafla belgelemek ister misiniz? Cevabınız "Evet" ise Giyçek’e gitmeniz gerekli.

Eski fotoğraflara ve kostümlere olan merakı sayesinde Galata’daki Doğan Apartmanı’nda Giyçek isimli bir fotoğraf stüdyosu açan Gözde Otman buraya gelenlere diledikleri kişi olma imkanı sunuyor. Üstelik bu durum fotoğrafla ölümsüzleştirildiği için de sonsuza kadar bir cariye, paşa ya da katip olarak kalmanız mümkün. “Giyçek nostalji konseptli bir fotoğraf stüdyosu. Stüdyo açılırken eski zaman fotoğraf stüdyoları düşünülerek yola çıkıldığından dönemin stüdyolarındaki çekimler temel alınıp, Osmanlı temasının doğru bir başlangıç olacağını düşündük. Kıyafetleri çeşitlendirirken, bu stüdyoların açılış döneminden geriye doğru da gittik”diyen Otman, erkeklerin en çok paşa, kadınlarınsa cariye kostümleriyle poz vermeyi tercih ettiklerini söylüyor. Stüdyoyu en çok ziyaret edenler ise arkadaşlarına doğum günü sürprizi yapmak isteyenler, aileler, yıl dönümlerini kutlayan çiftler ve turistler.

Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Dünya fotoğrafçılarının arasına bir Türk girdi Fotoğraf sanatçısı Murat Esibatır,dünya çapında seçkin fotoğrafçıların yer aldığı Fujifilm X-Photographersa kabul edildi.Fujifilm GFX 50S Orta Format fotoğraf makinesi kullanan fotoğrafçılar arasında Türkiyeden seçilen ilk isim olan Esibatırın 22 adet fotoğrafı sitede sergilenmeye başladı
FOTOĞRAFÇILAR, YAZ DÜĞÜNLERİ İÇİN RANDEVU VERİYOR Niğde’de düğünlerin genelde Haziran-Eylül aylarında yoğun yapılması nedeniyle organizasyon, fotoğrafçı, gelinlikçi, kuaför, düğün salonu gibi birçok esnaf son iki haftadır yoğunluk yaşamaya başladılar. Düğün tarihlerini kesinleştiren çiftler erken  randevu alma zamanı.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ