Öğrenciler bayat ekmeklerden yemek ve tatlı yaptı

ogrenciler-bayat-ekmeklerden-yemek-ve-tatli-yapti

Kocaeli"nin Darıca ilçesinde, ilkokul öğrencileri bayat ekmeklerden yaptıkları yemek ve tatlılarla yarıştı.Darıca"da bulunan bir alışveriş merkezinde ekmek israfının önlenmesi amacıyla "Ekmek israfına karşı bayat ekmeği değerlendirme" yarışması düzenlendi. Jüri üyeleri arasında yapımcı ve senarist Birol Güven de bulunurken, ilkokul öğrencileri anneleri ile birlikte bayat ekmeklerden tatlı ve yemekler yaptı. Jüri üyeleri, yemek ve tatlıların tadına bakarak değerlendirmede bulundu. Yarışmada İrem Işın birinci, Salih Mert ile Yeliz Kaplan ikinci, Serenay Cebesoy ise üçüncü olurken, öğrencilere hediyeler verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, bayat ekmek israfının önüne geçmek için yarışmayı düzenlediklerini belirterek, "Türkiye"de her yıl 83 milyon adet ekmek çöpe gidiyor. Okul müdürü arkadaşlarımın önerisiyle öğrencilerimize ekmek israfının önüne geçebilme bilincini aşılamak için böyle bir yarışma düzenledik" dedi.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ekmek israfının önemine dikkat çekerek, "Dünya üzerinde ekmek israfı nedeniyle maalesef ölümler yaşanıyor. Bizim ülkemizde açlıktan kimse ölmüyor ama, dinimiz israfı kabul etmiyor" diye konuştu.

Birol Güven ise, "Bu yarışmanın son olmasını arzu ediyorum. İnşallah bundan böyle ülkemizde ekmek israfı olmaz ve bu nedenle de bu tür yarışmalar düzenlenmez" dedi.

Kaynak:Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Glutensiz beslenenlere özel 5 lezzetli tarif Çölyak hastalığı olanların ve glüteni hayatından çıkararak daha sağlıklı bir beslenme şekline geçmek isteyenlerin en zorlandıkları konuların başında glütensiz ürünlerle hazırlanabilecek tarifleri çeşitlendirmek geliyor.İşte kolayca hazırlayabileceğiniz lezzetli glütensiz tariflerden...
Marmara'nın en büyük prensi: Büyükada İstanbul’un kilometre olarak çok yakınında,ama atmosfer olarak bir o kadar uzak.Prens Adaları’nın en büyüğü...Bir süredir ‘’Orası artık çok kalabalık’’deyip gitmeyi tercih etmeyenler olduğu bir gerçek.Kendinden vazgeçmeye yüz tutan misafirlerini bekliyor ve bence bir şansı daha hak ediyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ