Öğrencilere pazarda alışveriş sınavı!

 

öğrencilere pazarda alışveriş sınavı

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Halide Hatun İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencileri, 'Okulumla Sosyalleşiyorum' projesi kapsamında kendilerine verilen bir miktar parayla pazar alışverişi yaptı. İhtiyaç listesindeki patates, soğan, havuç, portakal, elma, pırasa, kereviz gibi malzemeleri uygun fiyata almak için büyük çaba gösteren öğrenciler, başarılı bir şekilde alışverişlerini tamamlayıp okula döndü. Öğretmen ve veliler gözetiminde öğrencilerin, hem ahilik geleneklerine riayet edip etmedikleri hem de kendilerine teslim edilen parayla doğru alışveriş yapıp yapmadıkları kontrol edildi.

HAYATI ÖĞRENİYOR

Projede semt pazarına çıkan öğrencilerin hayatı öğrendiğini belirten velilerden Elçin Gökçen, "Maalesef günümüzde üniversite diplomasına sahip olan ve bir kilo patatesin ya da ekmeğin fiyatını bilmeyen çok gencimiz var. Bu projeye veliler olarak bizler de destek verdik" dedi.

MEHMET KAVAS

Kaynak:yeniasir.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

DONE BY DEER’DEN RED DOT ÖDÜLLÜ ACTIVITY GYM!

Çocuklar için harika tasarımlar, işlevsel ve güvenli olmalıdır. %100 dost canlısı Danimarka markası Done by Deer, miniklerin keyifle oynamaları, hayal güçlerini harekete geçirmeleri, farklı ses, doku ve renklerle etkileşime girmeleri için yenilikçi bir aktivite merkezi tasarladı. Tasarım kategorisinde en saygın ödüllerden biri olan Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görülen Done by Deer Activity Gym’in esnekliği onu diğer aktivite merkezlerinden ayırıyor.

Kinetix Tekstil Ürünlerinde In Street’e özel 1 Alana 1 Bedava Kampanyası- 31 Temmuz'a kadar

En sevilen spor markaları arasında yer alan Kinetix, İlkbahar/Yaz 2018 Tekstil Koleksiyonu’nda geçerli “1 Alana 1 Bedava Kampanyası” ile In Street mağazalarında spor tutkunlarını bekliyor. Günlük hayatında hareketli yaşama odaklananların gardıroplarından eksik etmediği eşofman altı, tayt, şort ve t-shirtler, Kinetix’in tekstil koleksiyonunda çeşitli renk seçenekleri ile ön plana çıkıyor. 7 Haziran - 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında geçerli olan “1 Alana 1 Bedava Kampanyası” geniş ürün seçenekleriyle In Street mağazalarında sporun enerjisini üzerinde hissetmek isteyenleri bekliyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ