On Numara Telefon Honor 10 Işıltısı ile Türkiye’de

Akıllı telefon dünyasının genç ve trendy markası Honor’ın en yeni amiral gemisi cep telefonu Honor 10, avangart tasarım anlayışı, Kuzey Işıkları cam kaplaması ile her açıdan ışıltılı bir parlaklık sunuyor. Yapay zeka destekli kamerası ve şık tasarımıyla dikkat çeken akıllı telefonun çığır açan Fantom Mavisi renk Paris Estetik Merkezi’nde geliştirildi.

Genç ve trendy akıllı telefon markası Honor’ın Mayıs ayında Londra’da düzenlenen etkinlikle tanıttığı yeni amiral gemisi telefonu Honor 10, Türkiye pazarına sunuldu. Telefonda bulunan iki önemli özelikten ilki; akıllı telefonun çift objektifli kamera uygulanan gelişmiş AI 2.0 teknolojisi. İkincisi ise Honor 10 CMF tasarım, 15 kat parıldayan renkten oluşan çarpıcı bir nano ölçekli optik kaplamayla 3D cam ile eşsiz bir tasarıma sahip olması.

Kuzey Işıkları cam kaplama ile her açıdan ışıl ışıl

Honor 10’daki minimalist dokunuşa erişmek kolay olmadı. Birinci sınıf endüstriyel teknikler ve sofistike mühendislik süreçlerinin yüksek keskinlik ve zarafet ile buluşması sonucu ortaya çıkan Honor 10’un arka yüzünde 15 katmanlı 3D cam yer alıyor. Bu tasarım doğal ışıkta ve gölgede her açıdan renkli bir ışıltı ortaya çıkartıyor.

Paris Estetik Merkezi dokunuşuyla şık ve modaya uygun renkler

Fantom Mavisi ve Fantom Yeşili renklerin çarpıcı bir kombinini sunan Honor 10, bu çığır açan renklere Paris Estetik Merkezi’nde kavuştu. Honor mühendis ve tasarımcılarının yaratıcılığı ve heyecanını birleştiren renkler, akıllı telefon tarihinde ikonik bir yer edinmeye aday.

Genç kuşak için doğmuş bir marka olan Honor, kullanıcıların kendi yorumlarıyla dünyayı görmelerini ve keyfini çıkarmaları için ruhlarını ilham ve motive etmek istiyor. Honor, dijital yerlilere, yaşam tarzlarını sınırsız olarak keşfetmelerine olanak tanıyan bir dünyanın olanaklarını sunuyor. Honor 10 tasarımcıları, telefonu geliştirirken hız, çeşitlilik ve bireysellik kavramını ifade etmek istedi.

Honor 10, tüketicilere renklerin çarpıcı bir kombinasyonunu getiriyor: Fantom Mavi. Bu ikonik ve çığır açan renk, Honor Mühendisleri ve tasarımcılarının yaratıcılığının ve coşkusunun yaşandığı Paris Estetik Merkezi'nde yaratıldı.

Telefonun Fantom Mavi rengi, mavi ve menekşenin bir karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Mavi hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir renk oldu. Öte yandan mor renk ise yüzyıllar boyunca, büyüklüğü, muazzam gücü, büyük kişilikleri ve sanatsal dehayı simgeledi.

Honor'un Paris Estetik Merkezi tasarımcılarından Pierre Francois “Tasarım fikrimiz devinim, hareket ve dinamikten ilham alıyor. Dünyamız sürekli hareket halindeyken şehir, insanlar, ışıklar, renkler, asla durmuyor. Biz de bu hızlı hareket eden ve farklılık taşıyan yaşam öğelerini, renk hareketliliği kavramıyla ifade etmek istedik" dedi. Francois sözlerine şöyle devam etti. “Bu ilham, Honor 10 ve yansıtıcılı arka cam tasarımında damıtıldı. Işığın yüzeye çarpma şekli 15 tabaka cam kullanılarak alttaki katmanlardan farklı yansıtıcı çizgiler ortaya çıkaran kırılmaların oluşması için kullanıldı. Bu gerçekten çarpıcı bir sonuç verdi. Renk ışıkla değiştikçe, asla aynı görünmüyor, daima hareket ederek sanki elinizde hayat buluyor. Bu tasarımın ilhamı aynı zamanda günümüzde içinde yaşadığımız dijital dünyadan da alındı. Veriler, beraberlerinde eşsiz bir güzellik taşıyarak inanılmaz bir şekilde ilerliyor. Bunu verilerin yaşam hızımızı nasıl etkilediğiyle ilgili soyut bir kavram olarak değerlendirdik.”

AI 2.0 Kamera - 24 MP + 16 MP arka kamera

Honor 10’un 24 MP+16 MP çift mercekli yapay zekalı kamerası, Kirin 970 platformundaki NPU (yapay sinir ağı ünitesi) ile geliştirildi. Bu sebeple 22 kategorideki 500’den fazla senaryoyu gerçek zamanlı olarak tanıyabiliyor. Kameranın gördüğü nesnelerin dış hatlarını belirleyebilen kamera, gökyüzü, bitkiler, insanlar ya da bir şelaleyi dahi tanıyarak, kadrajdaki konumlarını anında belirleyebiliyor. Bu özellik sektörde bir ilk olan Semantik Görüntü Segmentasyon teknolojisi ile çalışıyor ve Honor 10, tek bir görüntüde yer alan birden çok nesneyi tanıyabiliyor.

24 MP çözünürlüklü ön kamera ise 3D yüz tanıma desteği ile insan yüzündeki 100’den fazla noktayı baz alarak detayları piksel düzeyindeki keskinlikte tanıyabiliyor.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Bu Yaz Düğün Fotoğrafları Selphy CP1300 İle Ölümsüzleşecek

Şık tasarımı ve kolay taşınabilir boyutlarıyla dikkat çeken Canon SELPHY CP1300, bu yazın düğün fotoğraflarını eşsiz bir kalitede basarak ölümsüzleştiriyor. 1 dakikadan daha az sürede baskı alan SELPHY CP1300 fotoğraf yazıcısı, iyi performansı ve tüm mobil cihazlara uyumlu özelliği sayesinde unutulmaz hikayelerin vazgeçilmezi oluyor.

Tchibo’dan Dünya Kupası izleyicilerine futbol topu şeklinde soğutucu çanta

Yaz sıcağının en hissedildiği günlerde futbolu izleme heyecanına eşlik eden soğuk içecekler, serbest vuruş ve kale kadar futbolun yanında yer alıyor.

YORUM YAZIN


Oylama:5 puan ( 1 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)