Özlem Tuna dan Sevgililer Günü nde aşkı anlatan tasarımlar

Aşkın ölümsüz yüzü, Özlem Tuna’nın Sevgililer Günü koleksiyonunda yansıyor

Geleneksel objeleri modern bir yorumla harmanlayarak adından yalnızca ülkemizde değil yurtdışında da övgüyle söz ettiren Özlem Tuna, Sevgililer Günü için özel bir koleksiyon hazırladı. Özlem Tuna’nın aşkı anlatan atasözlerinden esinlenerek hazırladığı koleksiyon, kol düğmesi, kolye ve seramik espresso / likör kaplarından oluşan üç farklı alternatif içeriyor.


Mücevher ve aksesuar tasarımına getirdiği özgün yaklaşımla yalnızca ülkemizde değil yurtdışında da adından söz ettiren Özlem Tuna, bu yıl Sevgililer Günü için özel bir koleksiyon hazırladı. Özlem Tuna’nın Sevgililer Günü koleksiyonu kol düğmesi, kolye ve seramik espresso/likör kaplarından oluşan üç farklı alternatif içeriyor. Her bir tasarım aşka ilişkin atasözlerinden esinlenilerek yaratıldığı için hem Sevgililer Günü’nü hem de aşkın ölümsüz yüzünü yansıtıyor.

Özlem Tuna, Sevgililer Günü için hazırladığı özel koleksiyon hakkında şunları söylüyor: “Klişelerden uzak, mesajları olan tasarımlar üzerinde çalıştım. Atasözlerini ve deyimleri kullanma fikri aklıma geldi ve Sevgililer Günü koleksiyonu bu fikirler ile ortaya çıkmış oldu. Bu sözler seramik espresso/likör kapları ve kolyelerimizde hayat buldu. Elbette kol düğmelerini de unutmadım. Üzerlerine sevgililerin baş harflerini yazıp, aşklarını ölümsüzleştirelim istedik. ‘İki küçük kol düğmesi, büyük bir aşk hikayesi’ dedik…”

İşte size Özlem Tuna’nın koleksiyonundaki kolye ve fincanlarda kullandığı aşk dolu sözleri:
“Aşk olmayınca meşk olmaz”
Aşk değil midir adrenalimizi yükselten, enerjimizi artıran ve aşk değil midir başarılarımızın altına imzamızı attıran?

“Aşka düşmek”
Aşık olmak ne güzel bir duygudur, yerçekimi bile kalmaz, hayat hiç olmadığı kadar güzelleşir, renkler canlanır, tazelenir insan…

“Aşkın gözü kördür”
Ne güzeldir o körlük, en güzel rüyadadır insan…

“Aşkını özgür bırak”
İlişkilerimizde en büyük sorunlardan biridir sahiplenme, bu duyguyu köreltmek ile başlayacak aşkın özgürlüğü ve mutluluk bir ömür…

Özlem Tuna geleneksel objelerden esinlenerek hazırladığı tasarımlarını modern bir yorumla harmanlayarak özgün çizgisini yaratıyor. Eski ve yeni tekniklerin birlikte kullanıldığı Özlem Tuna tasarımlarını sıra dışı yapan faktörlerin başında ise her bir ürünün kendi hikayesine sahip olması geliyor. Özlem Tuna’nın tüm tasarımları sanatsal kimliğinin yanı sıra fonksiyonel kullanım olanağı sunmasıyla da ayrıcalıklı bir noktada bulunuyor.

Özlem Tuna ve tasarımları hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.ozlemtuna.com adresindeki internet sitesini inceleyebilirsiniz. 0212 527 92 85 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Özlem Tuna Design Zone’un adresi ise Alibaba Türbe Sok. No: 21-4 Nuruosmaniye, İstanbul.
Özlem Tuna kimdir?
Özlem Tuna, Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, “Seramik” bölümünden 1993 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede sanat öğretimini devam ettirdi. Grafik tasarımı bölümünde Özgün Baskı Çalışmaları üzerine yüksek lisansını tamamladı. 1996 yılında mücevher tasarımı ve üretimi üzerin yoğunlaşan Özlem Tuna, bu alandaki ilk kariyer adımını Urart Firması ile başlattı. 2003 Nisan ayında Özlem Tuna Tasarım Atölyesi ve Ofisi’ni kurdu. Özlem Tuna markası altında mücevher tasarımları ve obje tasarımlarını gerçekleştirdi.

Modelleme ve tasarım üzerine danışmanlık hizmetlerini de vermekte olan Özlem Tuna 2007 Mayıs ayında Nuruosmaniye’ deki  Design Zone isimli mücevher ve obje galerisini açtı. Farklı Türk tasarımcıların ürünlerine de ev sahipliği yapan galeri hizmetlerine halen devam etmektedir. Özlem Tuna ürünleri geleneksel objelerden esinlenerek onları modernle buluşturan bir çizgide konumlanmaktadır. Eski ve yeni tekniklerin beraber kullanılabildiği sıra dışı ürünleri özgün yapan faktörler ise, her ürünün kendi hikayesine sahip olması ve sanatsal kimliğinin yanında fonksiyonel kullanımının bulunmasıdır. Özlem Tuna’ya ait koleksiyonların bazı üretimleri kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el işçiliğini tek tük kalan usta zanaatkarların ellerinde gerçekleştirilmektedir.
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Gelinlik için takı önerileri

Hayatını en özel gününde, hayatının en özel kıyafetini giyecek hanımlar için takı olmazsa olmazların başında geliyor. Gelinliğin üzerine takılacak gösterişli takılar ilgiyi dağıtabilir. Bunun yerine şık ve sade bir küpe ve iki bileğinize de takacağınız şık bir bilezik daha iyi olacaktır.

TASARIM ÖDÜLLERİNE MUHTEŞEM GALA!

Dünyanın en büyük 5 mücevher fuarından birisi olan İstanbul Jewelry Show kapsamında mücevher dünyasının önde gelen isimleri buluştu.Fuarın ilk günü dünyanın en büyük alım heyeti organizasyonu kapsamında İstanbul’da gelen firma temsilcileri ile ihracatçı firmalar buluştu.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ