Perspective markası yeni sezonda tüm çalışan kadınları giydirmeyi hedefliyor

Önümüzdeki günlerde hayatınıza yeni bir marka dahil edeceksiniz diyor marka müdürü. Rusya, Balkan ülkeleri ve Avrupada 42 ülkede 100 satış noktasında satılan ancak ülkemizde çok fazla mağazası olmayan Perspective markası, özellikle 2011-2012 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla çok iddialı. Bu iddiasının arkasında ise moda editörleri ve stil danışmanlarının olumlu yorumları, pek çok diziden ve müşterilerinden gelen yoğun talep yatıyor. Zira Trendyolda geçtiğimiz hafta satışa çıkan ürünleri, satış patlaması yaratmış, ilk gün 1.000 parça ürün satılmış. Tüm bu ilginin mimarı ise, markanın tasarım ekibinin başında bulunan 25 yıllık tasarımcı Zuhal Karadeniz ve New York ve Milanoda marka ve pazarlama okuyup İstanbula yeni dönen marka müdürü Gökay Gündoğdu.
Türkiyeye gelmeden RBA Group ve Bvlgari gibi markalarla çalışan Gündoğdu, yaptığı workshopla en yaratıcı 10 konsept arasına giriyor.
Gündoğdu şimdi, okulda tüm öğrendiklerini ve çalıştığı firmalardaki birikimini Perspectivee aktarmaya çalışıyor. Amacı ise markayı Türkiyenin MaxMarası yapmak.
Türkiyedeki rakipleri, Roman ve İpekyol gibi görünse de o çok daha farklı ve çok daha şık olduklarını belirtiyor.
Perspectivein müşterileri ağırlıklı olarak iş kadınları ancak yakında oluşturacakları casual line ile birlikte hedef kitlelerini genişletecekler. Hedef kitlelerini genişletirken özellikle interneti ve sosyal medya sitelerini ciddi anlamda kullanacaklar. Facebook ve Twitter üzerinden kombin desteği verecekler. Cuma akşamı dışarı çıkarken ne giymeliyi ya da bu akşam defileye gideceğim ne giysem uygun olur gibi sorularınıza yanıt bulabileceksiniz.
VİTRİNİ DİZİLER
Perspective tasarımlarını bu sezon pek çok dizide görebilirsiniz. Başta Umutsuz Ev Kadınları olmak üzere. Sensiz Olmazda Nurgül Yeşilçayın canlandırdığı Feryal, tam bir Perspective kadını mesela ve onun üzerinde de sezon boyunca sık sık göreceğiz. Marka aynı zamanda A Haberin tüm spikerlerini de giydiriyor.
İstanbulda Carousel ve ArenaParkta mağazası bulunan marka, yıl sonuna kadar 12 mağaza daha açacak. Markanın sırada başka sürprizleri de var...

BEŞ FARKLI TEMA, BEŞ FARKLI KADIN
Gelelim Perspectivein bu sezonki koleksiyonuna. Günümüz kadınının değişiminden ilham alan marka, eski görünümü modern çizgilere dönüştürebilen, kendine yakışanı bulabilmek için modayı takip eden, stil sahibi şehirli bir kadına hitap ediyor. 5 farklı temayla sezona giren Perspectivein ilk teması Gabro. Yeşilin farklı tonlarının kullanıldığı, geometrik desenli, rahat, uçuşan pilili gipsy etek ve elbiseler retro temasını en iyi anlatan tasarımlar arasında yerini alıyor. Limitedda ise lacivert, bordo, camel renklerinden oluşan uzun organzeli etekler, volüm ve fırça darbesi hissi veren A kesimli empirmeler bu temanın en çok öne çıkan parçaları arasında yer alıyor. Chanelin lacivert-beyaz çizgisini düz lacivert pantolon ve eteklerle kombini, Victorian romantizminin bluzlarla eşleşmesi bu tasarımlara hayat veriyor. Cool ise adı üstünde biraz daha iddialı bir tema. Volan ve keskin hat oluşturan dik kesimli pantolonlar ve eteklerle kombinlenip helozon ve etniğin birleşimi desenlerin renk kattığı empirmeler, koleksiyona 3 boyutlu bir hava katıyor.
Glamour ise kışkırtıcı kırmızının asil siyah-beyazla kombinlenip, sert hatlı mini ceketler, dolgun kreplerle şifonun birleşimi avantgarde temasına adını koyan tasarımların arasında başı çekiyor. Son tema Dark ise siyah ve deriye teslim olmuş. Vurgulanan sert hatlar, vücuda mükemmel oturan düşük belli füzo pantolonlar minimalizme yeniden dönüşü temsil ediyor.

Aysun Öz Kaşi/Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ