plastik ayakkabılar, modernize edilmiş çizgileri ve şeker gibi renkleriyle moda oldu

14.08.2010
Son yıllarda trendler, basit ve popüler unsurların üzerine odaklanmaya başladı. Eskiden çok doğal olan ama artık ortadan kaybolmaya başlamış değerler ve ürünler, yeniden hayatımıza giriyor. İşçilerin ve çiftçilerin dünyasına ait detaylar ya da semboller moda sahnesinde boy gösteriyor. Örneğin; plastik çizmelerden sonra plastik ayakkabılar. Çiftçilerin dayanıklı olduğu için tarlada giydiği bu ayakkabılar, şimdi şehir hayatına adapte edilmiş halleriyle karşımızda hatta ayağımızda.
Üstelik bu trendin başını çeken markalar, tabii marka olmanın bir bedeli olarak, hiç de ucuz değiller. Harvey Nicholsta satışa sunulan, plastik ayakkabıların en ünlü markası Melissanın fiyatları  115-750 lira arasında değişiyor.
Beymende satışa sunulan See By Chloe plastik ayakkabıların fiyatı 215, Jimmy Choo markalıların fiyatı da 315 lira civarında...  Ancak tabii ki, şeker görünümlü, yemeyip de ayağınıza giyeceğiniz bu ayakkabıların daha uygun fiyatlılarını bulmak mümkün.

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ VE TERLETMİYOR
Twigyde şeker rengi Grendha Jellyler 40 lira, Mudonun babet tarzı önü boncuklu modeli 60 lira, Nine West sandalet 55 lira ve Topshop sandalet 40 liraya satılıyor. Hatta internetten alışverişi seviyorsanız, Nişantaşı, Etiler ve Bağdat Caddesinde mağazaları bulunan shoetekfiyat.comdan 28 liraya da almanız mümkün. Bu ayakkabılar söz konusu olduğunda, pek çok kişinin ilk sorusu Terletmiyor mu? oluyor. Ancak giyenler çok rahat olduğunu ve terletmediğini söylüyor. Birçok kişinin ayağında gördüğümüz bu ayakkabıların satışlarının nasıl gittiğini ise Twigynin sahibi Sinan Öncele sordum. Gerek şehir içinde gerekse tatil beldelerinde her tarz ve kıyafetle kombin edilen Grendha Jelly babetlerin satışının çok iyi gittiğini söyledi. 15-25 yaşları arasındaki kadınların daha çok kırmızı, altın rengi ve griye ilgi gösterdiği ayakkabılarının, PVC ile elde edilen formülü sayesinde terletmediğinin de altını çizdi. Grendha Jellylerin dikkat çekici bir özelliği de geri dönüşümlü olmaları. Öncel, plastik ayakkabı modasının sonbaharda yağmur çizmeleriyle devam edeceğini de ekledi.


AYSUN ÖZ KAŞİ/AKŞAM

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ