Retro tarzı moda, mayo ve şort modellerini de etkisi altına aldı

60 ve 70’lerin kısacık şortları, 80’lerin slip mayoları ve 90’ların sörfçü mayoları bu yaz çok moda. İşte yaz sezonunun öne çıkan mayo ve şort modelleri

SÖRFÇÜ ŞORTLARI

SÖRFÇÜLER sayesinde popüler olan board şortlar farklı renkler ve desenlerle yeni sezonda yine plajların gözdesi olacak gibi görünüyor. Hem plajda hemde günlük hayatta tişörtle bile rahatlıkla kombine olabilen board şortlar rahat ve cool tarzıyla dikkat çekiyor. Board şortlar her vücut tipine uygun olan modeller. Çok bol ve dökümlü olmadığı takdirde kusurları kapatabilir. Kilolu beyler aşırı bol kesimlerden ve büyük desenlimodellerden uzak durmalı; geniş kalıplar ve dikkat çekici desenler daha kilolu gösterir Siyah ve koyu tonlar, küçük desenler ve boyuna çizgiler daha zayıf gösterir. Bele oturan kesimler tercih edilmelidir.

KISA ŞORTLAR

TENİSÇİLERİN kortta giydiği şortlara benzeyen kısa şortlar yeni sezonda retro tarzlarla geri dönüyor. Elegan ve daha ağır bir görünüm isteyenler kısa şortları tercih edebilirler. Tabii ki tek şart fit bir vücut ve düzgün bacaklar! Eskiden erkeklerin en çok tercih ettiği kısa modellerin yerine diz hizasının yukarısında int(11)en modeller popüler. Kısa şortlar, speedo’lar kadar iddialı olmasa da yine de zor parçalardır. Bu yüzden bu tip modeller her vücut tipine yakışmaz. Kısa boylu erkeklere kısa şortlar çok yakışır, bacak boyunu uzun gösterir.

SLİP MAYO

1980’LERİN popüler yüzücü mayoları Speedo’lar bizleri yeni sezonda Olimpiyat yarışlarına geri götürüyor. Kaslı ve fit vücutlar speedo ve boxer tarzı mayolarla daha seksi görünüyor. Aslında boxer tarzımayolar ve speedo’larmayo kumaşından yapıldığı için daha rahat duruyor ve güneşlenirken de iz problemi olmuyor ancak bunlar en riskli parçalar olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Eğer vücudunuz müsait değilse en azından atletik bir yapınız yoksa asla speedo ve boxer tarzımayoları tercih etmeyin.

Kısa modeller geliyor

KISACIK boxer tarzı şortlar ve speedo’lar erkeklerin vücudunu gözler önüne seriyor. Siz siz olun eğer vücudunuz müsait değilse bu seksi modelleri ve iddialı kesimleri tercih etmeyin. ister dizaltı board şortları isterse yeni sezonda sıkça göreceğimiz dizüstü klasik modelleri tercih edebilirsiniz

Vücut şeklini dikkate alın

Mayo seçerken vücut şeklini dikkate almak gerekir. Erkekler, klasik kalıpların dışında başka seçenekleri olmadığı için mayo ve şort seçerken daha özenli davranmalılar.
Seçtiğiniz mayo ya da şortlar vücut şeklinize uygun olduğu kadar kişisel tarzınıza da hitap etmeli. Tercih ettiğiniz parçaların içinde rahat ve güvende hissetmelisiniz.
Eğer düzgün bir vücudunuz yoksa ya da hiç spor yapmadıysanız kısa şort ya da speedo tercih etmeyin.
Kaynak:HaberTürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ferah Gece Kıyafetlerinde Gece Görüşü Gece Elbisesinde Parlayan Yaz Rüyası

Türkiye’de ve dünya modasında ses getiren tasarımlar sunan Sagaza’nın Kreatif Direktörü Zelia Kaçar Süslüer, özgür ve cesur tasarımlarıyla

çarpıcı bir etki bırakıyor.

 

Sagaza’nın zıtlıkların uyumundan ilham alan, gece mavisi, siyah ve nude renklerin hakimiyetindeki koleksiyonunun tül ve taşlarla süslenen transparan detaylarıyla ihtişam gözler önüne seriliyor.

İnbebek'te Bu Yaz Siyah Beyaz

İnbebek'te Bu Yaz Siyah Beyaz

İnbebek'te beyaz saflığı ve siyahın asaleti bir adım öne çıkıyor.

Siyah, beyazın uyumuyla şıklığınız aksesuarlarda tamamlanıyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ