Roma Gezi Rehberi

15.00
BANYODAKİ GÜZEL

Muhteşem Güzellik’in en etkileyici sahnelerinden birinde üçüncü yüzyıldan kalma dev Roma hamamı Terme di Caracalla görülüyordu. Cipin alacakaranlıkta karşısına çıkan zürafa ve tarihi yapı hafızalara kazındı. Yapının yüksek duvarları şaşırtıcı şekilde iyi korunmuş. Mozaik kaplı zemin, termal havuzlar, usta işi mermer heykeller görülmeye değer. Giriş 18 TL.

211-217 yılları arasında tahta çıkan Roma İmparatoru Caracalla, şehrin dışında kendi adına bir hamam inşa ettirmişti. Caracalla Hamamı (Terme di Caracalla) olarak bilinen yapı, hala ayakta.

17.30
GALERİ AVI

Campo de’ Fiori yakınlarındaki galerileri gezerken son 2 bin yıllık sanat tarihinin içinden geçeceksiniz. İki yıl önce açılan Galleria Varsi, sokak sanatına odaklanmış. Dorothy Circus Galerisi’nin kan kırmızı duvarları Pop Art’a ayrılmış. Lorcan O’Neil ise geçen yıl parke taş kaplı, oyma mermerli çeşmesiyle güzel bir avlulu mağazaya taşındı. Galeride 4 Ocak’a kadar yeni parlayan İngiliz sanatçılardan Eddie Peake’nin eserleri sahneleniyor.

20.00
CENTOCELLE MUTFAĞI

23.00
PIGNETO PARTİSİ

10.30
PAZAR TERCİHLERİ

Centocelle’den kent merkezine giden tramvaylar eğlence semti Pigneto’ya uğrar. Akşamı burada noktalayabilirsiniz. Biracılar Birra Più’ya uğramalı. Şişe satılan mağaza aynı zamanda bar. Brewfist, Birrificio Emiliano gibi butik biralar fıçıdan dolduruluyor. Daha sert içecekler için yeni açılan Co. So. Cocktails & Social’a gitmeniz gerekiyor. Yerel toplulukları, DJ’leri merak ediyorsanız, sade dekorlu kafelerden Yeah! Pigneto sizi bekliyor.

12.30
BİRİNCİ SINIF PANİNİ

Tiber Nehri’nin batısındaki Trastevere semtinin sokaklarında pek güvenilir olmayan çok sayıda restoran var. Aralarından biri, neredeyse gardırop içi büyüklüğündeki Pianostrada Laboratorio di Cucina, sıradışı bir mekân. Kafeyi geçen mayısta dört kadın açtı: Anne, iki kızı ve arkadaşı. Ev işi paniniyi (tost) en iyi yerel malzemelerle yapıyorlar. Öğle yemeğinde krem peyniri türündeki stracciatella, sardalye ezmesi, roka ile yapılan Pane Alici’yi tadın (27 TL).-

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ