Saçlarda moda doğallık

 

Moda dünyasını etkisi altına alan doğallık trendi, saçları da etkiliyor. İstanbulun önemli kuaför salonlarından Bahçecik, 2011 Sonbahar-Kış saçlarında bu doğallın altını çiziyor. Saçı ve saç derisini koruyarak renklendirme sağlayan Inoa saç boyalarıyla yarattığı modellerde, özellikle omuzlara düşen iri dalgaları vurgulamış. Bahçecik, doğal görünümünün yanı sıra, günlük kullanıma uygunluğunun da üstünde durmuş.
Organik yiyecekler kadar artık organik içerikli şampuanlar da yoğun ilgi görüyor. Yüzde 100 organik int(11)ki özsuları ve esansiyel yağlarla üretilen Organicum şampuanları da bunlara iyi bir örnek. Paraben, silikon, renklendirici ve sentetik int(11)ki ekstraktları içermeyen Organicum, dökülme, aşırı yağlanma, kepeklenme, kuruluk, incelme, cansızlık ve diğer sorunların giderilmesinde etkili. Sürekli kullanımda yapısındaki vitamin ve mineraller kısa zamanda saç dokusuyla birleşerek saç kökünün kendini yenilemesinde etkili oluyor.
Boyada doğal içerik sağlamak zordur. Ancak Schwarzkopf, Essensity ile bunu başaran firmalardan biri. Essensity, yapay parfüm, silikon, parafin, mineral yağlar, paraben ve yapay renklendiriciler içermiyor. İçeriğindeki üzüm çekirdeği yağı, doğal ectoin ve balmumu özleri saça bakım yaparak ışıltı veriyor.

Fransız saç uzmanından saç SPAsı
Fransada 30 yıl önce saç bakımı ve sorunlarına yönelik çözümler sunan ürünler üreterek başladığı yolculuğunu saç enstitüleri ile sürdüren Clinerience Clinique du Cheveu, ülkemizdeki ilk saç SPA mağazasını Yeşilköyde açtı. Burada önce saç analizi yapılıyor sonra çözümler sunuluyor. Dünyada saç üzerine uzmanlaşmış ilk mağazalar zinciri olan Clinerience SPA Shoplarda saç bakımı ürünlerin dışında doğal boyalar,  saç şekillendiriciler, peruklar ve toka gibi saç aksesuarları da satılıyor.  Ayrıca firma bugün ve yarın Capacity AVMde ücretsiz saç analizi yapıyor.

Aysun ÖZ KAŞİ/Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İlkbaharda oluşabilecek cilt sorunlarına dikkat! Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, ilkbaharın ruhuna uygun şekilde cildinizi yenilemenin, oluşabilecek olumsuzluklardan korumanın yollarını anlattı. Aktosun, cilt, saç, vücut için bakım kürleri tarifleri verdiği gibi, bu mevsimde yapılabilecek uygulamaları da bir tablo ile aktardı.
Cildinizi ilkbahara hazırlayacak bakım kürleri Yenilenmenin, uyanışın ve rengin mevsimi olan ilkbaharda da cildiniz ciddi zararlar görebilir! İşte ilkbaharda cildinizi ve saçlarınızı yenileyip canlandıracak saç ve cilt bakım maskeleri!

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ