Sekmen ATO’da Erzurum mutfağını tanıttı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Travelexpo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi ile ilgili Panel gerçekleştirildi.

 

Sekmen-ATO-da-Erzurum-mutfagini-tanitti

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Travelexpo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi ile ilgili Panel gerçekleştirildi.

Travelexpo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi, bugün ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla başladı.

SEKMEN’İN SUNUMU

Açılıştan sonra fuarla ilgili bir Panel gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak katılan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Gastronomi zirvesi dolayısıyla bugün Ankara’da bulunmaktayım. Türkiye’mizin yemek çeşitlerinin tanıtılması ve bu yemek lezzetlerinin sunumu ile ilgili güzel bir fuar organize edilmiş burada. Doğu Anadolu ve kadim şehri Erzurum’un bir birinden güzel yemekleri söz konusu. Yıllarca bunlar gizli kalmış. Maalesef ülkemizde ve dünyamızda tanıtıma imkanı bulmamış” dedi.

ERZURUM MUTFAĞI

Bir yemek kitabı hazırladıklarını ve kitap sayesinde Erzurum’un yemek çeşitlerini, gerek Türkiye’de gerekse dünyada tanıttıklarını belirten Sekmen, “Bunlar ülkenin bir zenginliği. Sadece tarihi eserler söz konusu değil. Turistler yemek lezzetlerine bakıyor. Erzurum’un gerek kıs turizmi, gerek yayla turizmi ve gerekse tarihi kültürel eserleri önemli bir yer alıyor. İnanıyorum ki bundan sonra Erzurum’a yemek çeşitlerinin çokluğu nedeniyle birçok turist gelecek. Bir yandan kayak yaparken bir yandan da yemekleri tatma şansı bulacaklar. Erzurum denince akla hem hayvancılık hem de organik tarım akla geliyor. Bugün burada bunları sunma şansımız oldu” ifadelerini kullandı.

Travelexpo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi Paneli çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Kaynak:erzurumgazetesi

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna Yemek Düzenledi Valilikten yapılan açıklamaya göre, Malatya Orduevi'nde düzenlenen programda konuşan Vali Kaban,103 yıl önce ülke toprağını ele geçirmek için bir takım güçlerin saldırıya geçerek Çanakkale Boğazı'nı geçmeye çalıştığını anımsatarak,vatan evlatlarının bunlara geçit vermediğine belirtti.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)