Seksi olmak için yapılması gerenler...

 

Cildiniz forma girsin
1- Kuru ciltle savaşmak için ilk adım; nem seviyesini korumaktır. İşe, gliserin içeren bir vücut şampuanı kullanmakla başlayabilirsiniz. Gliserin; tenin ihtiyacı olan nemi hapsetmeye yönelik bir kimyasaldır. Nemli cildin üzerinde oluşturduğu koruyucu bariyer sayesinde kuruluk probleminden kurtulabilirsiniz. Unutmayın; kalıp sabunlar, nemini kaybetmiş cildinizi iyice tahriş edebilecek olan sodyum lauril sülfat isimli temizleyici bir madde içerir.

2- Vücudunuza sık sık peeling uygulamayı ihmal etmeyin! Peeling yapmak, cildi kurutuyor gibi gelse de ölü derilerden kurtulmanızı sağlar. Bu işlemin ardından uyguladığınız her ürün cildinize derinlemesine etki eder. En iyi peeling uygulama şekli ise su kullanmadan, hafifçe ovuştularak yapılandır. Ürünün içindeki minik partikülleri cildinize sürtürek, pul pul olan kuru deriyi cildinizden kolayca atabilirsiniz. Böylece cildiniz daha sağlıklı görünecektir.

3- Yemek yaparken kullandığınız margarinden bile yoğun olan kremler cildinizi yumuşatmaya yetmiyorsa, daha iyi bir ürüne ihtiyacınız var demektir. O zaman formülünde seramid bulunan vücut nemlendiricilerini tercih etmelisiniz. Seramidler; nemi hapsetmeyi hedefleyen, cildin koruyucu tabakasını oluşturan lipidlerdir. Böyle bir nemlendiriciyi vücudunuza günde bir kez uygulamanız yeterli olacaktır. Üstelik cildinizde aşırı bir yağlanma da olmayacaktır.

4- Cildiniz pul pul dökülüyorsa, bir parça yüz havlusunu buz gibi soğuk sütün içine batırıp çıkartın. Bu havluyu 10 dakika boyunca yüzünüzün üzerinde tutun. Soğuk sütteki doğal lipidler cildi nemlendirirken, içeriğindeki laktik asit kızarıklığı giderir, lekeleri azaltır.

Egzotik çiçek kokabilirsiniz
Yazlık kokuları özlüyor olabilirsiniz ancak yılın bu zamanı tropikal meyveler gibi kokmak da istemezsiniz. Bu yüzden kendinize kışaylarına uygun bir parfüm seçmelisiniz. Portakal ve şeftali gibi kokanlimoni aromalar; çam ve sandal ağacı notalarına sahip odunsu kokular; iris, orkide ve yasemin kokan egzotik çiçekler, kış mevsiminde size uygun olacaktır.

Seksi bir öneri
Duştan sonra kokulu bir vücut yağı uygulayın, bu kuruyan bölgelere iyi gelir.

Derin bakışlar için
Siyah ve kahverengi bir göz kalemini parmaklarınızla dağıtın. Abartıya kaçmadan gözlerinize bir derinlik katabilirsiniz. Şeffaf renkli bir maskara uygulayabilirsiniz.
Saçınız parlasın
Çoğu kadın kış aylarında saçının rengini koyulaştırmayı tercih eder. Saç tutamlarınızda koyu tonlar yerine parlak renkleri tercih ederek daha seksi ve ışıltılı bir havaya bürünebilirsiniz.
* Şampuanınız saç renginizi muhafaza etsin.
* Kahve özleri koyu renk saçları korurken, papatya da sarı tonları korumaya yöneliktir.
* Saç renginizi güneş ışığı soldurur. Her ürününün içinde az da olsa güneş koruma faktörü olmasına özen gösterin. Kış aylarındaki güneş ışığı saçınıza zarar vermez zannetmeyin.
Bacağınız ışıldasın
Evinizde muhtemelen yaz aylarından kalan ürünler duruyordur. Özellikle yazdan kalan pudranızı kış aylarında da kullanabilirsiniz. Ya da şeftali rengi allığınızı...
* Pudranızı  tüm yüzünüze sürmeyin! Alın, burun, elmacık kemikleri ve çene gibi, güneşin yüzünüze vurduğu noktalara uygulayın.
* Şeftali rengi allığı bacaklarınızın ön kısmına ve dekoltenize uygulayın. Solgun teniniz daha sağlıklı bir görünüm kazanır.
sABAH

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Çoban çökerten bitkisinin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor

Sert iğnelerinin ayağa batması nedeniyle ‘Çoban çökerten’ adı verilmiş olan bitki, erkek ve kadın cinsel sağlığı üzerinde oldukça etkili.İktidarsızlık ve düşük gibi sorunlar üzerinde risk azaltan etkisiyle bilinen çoban çökerten bitkisi halk arasında deve çökerten isimiylede biliniir.

İşte her derde deva keçiboynuzu kürü!

Keçiboynuzu cinsel sağlık açısından, bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından oldukça faydalı bir besindir. Keçiboynuzunun birçok alanda sağlığımıza faydaları bulunmaktadır. Bezelyeye benzer bir görüntüsü olan keçiboynuzu tatlı yerine alternatif olarak tüketilebilir.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ