Selülitin giderilmesi için altın öğütler

Yaz kapıyı çalınca en çok şikayet edilen rahatsızlıklardan biri ‘selülit’. Oysa selülit tedavisinde erken yaşlarda tedbir alınması, bunun bir hayat tarzı haline getirilmesi çok önemli
Sadece kadınlarda rastlanan ve cilde portakal kabuğuna benzer bir görünüm veren selülit, zayıf ya da kilolu herkesin problemi. B’IOTA laboratuarları Ar-ge Direktörü Dr. Özden Kasımoğulları, güvensizlik, endişe ve bunalım gibi psikolojik etkilere de neden olabilecek bu rahatsızlığa karşı altın önerilerde bulundu: “Selülitin giderilmesi için gerçekte yaşam tarzının değişmesi gerekiyor. Ergenlikle birlikte başlayan hormonal değişiklikler, genetik nedenler veya dolaşım bozukluğunun kişinin sağlıksız yaşam tarzı ile birleşmesiyle ortaya çıkıyor. Sanıldığının aksine yalnızca kilolu kadınlarda bulunmayan selülit, çok zayıf kadınlarda bile ileri düzeyde görülebiliyor. Hatta yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 90’ı farklı derecelerde olsa bile selülit sorunu yaşıyor. Selülitin giderilmesiyle toksinler vücuttan atılıyor, kan akışı normale dönüyor.” Peki ne yapmalı? İşte öneriler:
• Erken önlem alın: Selülite karşı 14-15 yaşlarından itibaren önlem almak gerekir.
• Dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenin: Kola, kahve, yağ, şeker ve tuz tüketiminden kaçının. Bol sebze, meyve ve su tüketin.
• Düzenli spor ve egzersiz yapın.
• Masaj, soğuk su şoku ve selülit giderici ürünlerden destek alın: Güvenilirliği kanıtlanmış ürünlerle yapılacak masaj ve soğuk su şoku kan dolaşımını artırmayı sağladığı için selülitle savaşta destekleyici oluyor.
• Stresten uzak durun.
int(11)kisel ürünler yükselişte
B’İOTA laboratuarları tarafından üretilen Deracine ürünlerinin etken maddelerinin int(11)kisel olduğunu vurgulayan Dr. Özden Kasımoğulları, birçok kişinin selülite karşı int(11)kisel ürünleri tercih ettiği görüşünde. Örneğin, Kasımoğulları Deracine selülit kremi ve serumunun sıkılaştırma ve incelmeye destek olduğunu, 12 hafta sonunda gözle görülür bir iyileşme sağlanacağını iddia ediyor.    

Kaynak:Star

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kirpik Lifting Nedir Nasıl Yapılır

 Günlük hayatınızda makyaj yapmadan sadece dolgun ve hacimli kirpiklerinizle göz kamaştırabilirsiniz'' diyen kalıcı makyaj uzmanı Kübra Karaöz, Türkiye'de ilk defa geliştirilen 11 vitaminli lifting uygulmasının da sahibi. 5 farklı aşamadan geçirdiği kirpiklerinize özel mini vitamin kokteyli açıyor.

SEPHORA’DAN HARİKA BRONZLUK

Sephora Collection bu yaz hayalini kurduğunuz sağlıklı ve bronzlaşmış bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak için her şeyi düşündü.

 

Cildinize bronz renk katmasının yanı sıra güzelliğinizi de ön plana çıkaran Sephora Collection’ın güneş koleksiyonunda yer alan ürünler; pratik bir şekilde mükemmel bronzluk elde etmenize yardımcı oluyor. Cildiniz yaz aylarında yine Sephora’nın güneş ürünleri ile farkını konuşturacak.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ