Sex and The City 2, başrol oyuncularının giydiği ünlü tasarımlarla yine çok konuşuluyor

İsrail’in Türk gemisi Mavi Marmara’ya saldırısından sonra ülkemizde vizyona giriş tarihi ertelenen Sex and

The City 2, başrol oyuncularının giydiği ünlü tasarımlarla yine çok konuşuluyor.

Film çekilmeye başladığından beri, en çok merak edilen konulardan biri, Carrie ve Big’in sonunun ne olacağı kadar, filmin 4 ana karakterinin bu sefer karşımıza hangi ilginç kıyafetlerle çıkacağıydı. Kostüm tasarımcısı Patricia Field’in her zaman belirttiği gibi, Sex and the City 2 dizisi ve ilk filmde olduğu gibi, bu sefer de izleyicilerine kıyafetler konusunda abartılı bir fantezinin kapılarını açıyor.

Uçuşan uzun elbiseler, zarif uzun etekler ve kaftanlar

Filmin önemli bir kısmının Abu Dabi’de geçiyor olması, New York stili kadar, Orta Doğu esintili bir yaz modasını da içinde barındırmasını sağlıyor. Kendi şehirlerinde bu 4 kadın karakterinin seneler içindeki gelişimine sadık kalınarak daha sofistike bir şıklık içinde izlerken, Orta Doğu’da geçen sahnelerde, yörenin geleneklerine uygun ama yine Sex and The City tarzına adapte edilmiş kostümler içinde izliyoruz. Uçuşan uzun elbiseler, zarif uzun etekler ve kaftanlar bu sahnelerde en çok öne çıkanlar.

Filmde vintage parçalara da çokça yer verilmiş

Filmde ünlü tasarımcıların kıyafetleri kadar vintage parçalara da yer veriliyor. Miranda’nın düğün ve karaoke sahnelerinde giydiği elbiseler bunun en iyi örneklerinden. Samantha’nın abartılı ve cesur stili New Yorklu çılgın tasarımcılar The Blonds’un film için özel olarak tasarladığı birkaç parçayla bütünleşiyor (Kırmızı, omuzlarından çiviler çıkan elbise). Charlotte konservatif şıklığını yaşının da getirdiği olgunlukla, Dior tayyörler, Valentino etekler ve Oscar de la Renta gece elbiseleriyle yansıtıyor. Carrie yine kıyafetleriyle, modayı hem ne kadar ciddiye aldığını hem de onunla çok eğlendiğini gösteriyor. 4 karakterin kıyafetler konusundaki ortak noktası, hepsinin artık kendilerini çok iyi tanımasında ve bunu stillerine yansıtmalarında yatıyor. Bu sebeple Sex and The City 2 filminin kıyafetleri ister istemez moda trendleri yaratacak olsa da, aslında kadınlara kendiniz olun, özgür olun, kendinizin farkına varın ve özgün stilinizi yaratmaya korkmayın mesajı veriyor.

Ivana Sert, Ugly Betty dizisinin kıyafetlerini de tasarlıyor

Sex and The City 2’de kıyafetleri kullanılan tek Türk tasarımcısı olma unvanını kapan Ivana Sert, filmin New York galasında ve ertesi gece verilen partide dikkatleri üzerine çekti. Kırmızı halıya kostüm tasarımcısı Patricia Field ile beraber gelen Ivana, style.com ve New York Magazine gibi modada trendlerin nabzını belirleyen website’lerin dışında Harper’s Bazaar ve Elle dergilerinin editörlerinin de ilgi odağı oldu. Patricia Field, Marks and Spencer’la gerçekleştirdiği ortak çalışma sebebiyle geldiği İstanbul’da tanıştığı Ivana ve eşi Yurdal Sert ile kısa sürede yakın arkadaş oldu. Ivana’nın tasarımcı olma isteğini destekleyerek, çizimlerini hayata geçirmesi için onu cesaretlendirdi ve Ivana Sert markasının ilk adımları böylece atılmış oldu. O günden bu yana önce Balizza için koleksiyon hazırlayan Sert, şimdi kendi kanatlarıyla uçuyor ve Sex and the City 2 dışında Ugly Betty dizisinde de kıyafetlerini kullandırarak, rüştünü ispatlıyor.

Kutlama partisinde cansız mankenler dikkat çekti

Galanın ertesi günü, Patricia Field kendi markası House Of Field, Ivana Sert ve The Blonds’un plaj koleksiyonlarını tanıtmak ve filmin vizyona girişini kutlamak için “Swimsational Disco Soiree” adlı bir parti verdi. Parti davetiyelerinde, sizi Sex and The City 2’yi ve onun yıldızlarının “muhteşem” görünmesini sağlayan tasarımcıları kutlamaya çağırıyoruz diyordu. New York’un en ünlü parti mekanlarından 230 Fifth Avenue’nun terasında gerçekleşen gecede defilenin yanı sıra, cansız mankenlere giydirilen parçalar da ilgi çekti. Ivana Sert Temmuz 2010’da Florida’da yapılacak olan ve dünyanın en önemli mayo ve plaj kıyafetleri fuarı sayılan Miami Beach Swimwear Week’e katılmak için de teklif aldı.

New York galasında ünlüler geçidi vardı

Gala 24 Mayıs’ta Radio City Music Hall’da yapıldı. Diğer galaların aksine bu kırmızı halının yerini mavi bir halı almıştı... Halıya ilk ayak basanlardan biri Sarah Jessica Parker’ın gece için kıyafetini de tasarlayan Valentino’ydu... Onu filmin başrol oyuncuları, Liza Minelli, tasarımcısı Patricia Field ve Ivana Sert izledi. Patricia Field’in yanında mavi halıda yürüyen Ivana Sert’e ilgi büyüktü. Arabadan indikleri anda, “Patricia’nın yanındaki kim?” diye soran gazetecilere cevap orada bulunan halkla ilişkilercilerden geldi: “Filmde kıyafetleri kullanılan Türk modacı.”

Kaynak: Gazetevatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Hamiyet Akpınar Kendimi beğenmediğim için makyaja başladım

Başarılı makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, mesleğinde ilerleme serüvenini ve güzellik, bakım tüyolarını MAG’a anlattı.

Karadenizli Şarkıcı Resul Dindar'ın Anne ve Babası Trafik Kazası Geçirdi

Karadenizli ünlü sanatçı Resul Dindar'ın anne ve babası trafik kazası geçirdi. Üzücü haberi alan Dindar, apar topar memleketine gitti.Karadeniz ezgilerini son yıllarda en güzel şekilde seslendiren Karadenizli sevilen sanatçı Resul Dindar'ın anne ve babası trafik kazası geçirdi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)