Seyidoğlu ndan yöresel lezzetler

Kış sonunda geldi, hava buz gibi… İçimizi ısıtacak, şehir temposuna ayak uydurmamızı sağlayacak enerji lazım bize… Bir yandan da memleket hasreti… Bizim oraların pestili, kömesi olacaktı ki şimdi… diyorsanız Seyidoğlu’na uğramanızı tavsiye ediyoruz…

Seyidoğlu, yarım asırdan fazla süredir değişmeyen kalitesi ile geleneksel tatları günümüze taşıyor. Enerji kaynağı, vitamin, mineral ve demir açısından zengin, tam bir sağlık deposu olan lezzetler; Dut Pestili, Köme ve Pestil Sarma yöresel özelliklerinden hiç bir şey kaybetmeden tüketiciye sunuluyor.

Pekmez, süt, bal, ceviz, fındık ve undan oluşan; protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral maddelerini önemli ölçüde içeren pestil, sağlık üzerinde olumlu etkileri olan bir gıda.  Seyidoğlu’nda fındıklı ve cevizli çeşitleri bulunan Dut Pestili; zahmetli bir üretim sürecinden sonra sofralarımıza geliyor. Besleyici değeri yüksek, minareler ve vitaminler bakımından zengin dut pestili, kış aylarının gözde yiyeceklerinden… Seyidoğlu’nun Pestil Sarma’sı ise, fındıkla sarmalanmış leziz bir enerji kaynağı. Kalsiyum, demir ve vitamin açısından zengin duttan yapılan, dut sucuğu Köme; pikola ve cevizli çeşitleriyle Seyidoğlu şubelerinde yöresel tatları sevenlerle buluşuyor.
 

www.ensonmoda.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Yazın Serinleten Craft Tatlar The Populist'te

Şehrin eğlence anlayışına yeni bir soluk getiren The Populist, iyi yemek ve iyi müzik mottosu ile misafirlerini yeni lezzetlerle buluşturmaya devam ediyor. Yaz aylarına özel olarak hazırlanan ve sadece The Populist bomontiada ve Bebek’te tadabileceğiniz yeni craft lezzet; vişne aroması ve kolay içimi ile dikkat çekiyor.

8 Ülke Bir Hikaye Ajjna

Kuruluş felsefesi ile bir restauranttan daha fazlasını sunan Ajjna, lezzet avcılarına farklı ülkelerin gastronomisinden esintiler sunuyor. Sektörün hem genç hem de deneyimli ismi Mustafa Yaşaroğlu’nun 8 ülkeye yaptığı ziyaretler, aldığı mutfak sanatları eğitimleri ve alanında uzman kişilerle uzun süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan yeni konsept, misafirlerine farklı bir deneyim sunuyor.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ