Sharapova ilk defa bu kadar iddialı bir elbiseyle korta çıkacak

Ünlü tenisçi Maria Sharapova, Avustralya’da düzenlenecek 2011 Açık Tenis Turnuvası’na, Nike tarafından özel olarak hazırlanan elbiselerle gidecek. Spora başladığı ilk günden beri Nike giyen Sharapova ilk defa bu kadar iddialı bir elbiseyle korta çıkacak

Nike tasarımcıları, Sharapova’nın turnuvada çizeceği performans odaklı görüntüye uygun bir elbise hazırlamak için, ünlü tenisçiyle birlikte masaya oturup, tasarım yaptı. Amaçları, tasarım disiplininin özelliklerini yansıtan ve yenilikçi Nike teknolojilerini taşıyan giysiyle, Sharapova’nın korttaki tüm ihtiyaçlarını karşılamak, aynı zamanda stilini ve moda anlayışını ortaya koymaktı. Sonuçta ortaya olabildiğince hafif ve havadar tasarımlar çıktı. Hepsi dikişsiz olarak üretildi. Tüm bu özellikler ünlü tenisçinin kortta olduğu süre boyunca kendisini serin, kuru hissetmesini sağlayacak, olası sürtünme ve tahriş sorunlarını en aza indirecek.

ETEKLERİ UÇUŞUYOR

Maria Sharapova, ayrıntılara olan tutkusuyla biliniyor. Kendine özgü bir oyun stiline sahip olan 24 yaşındaki tenis yıldızı, moda konusunda da oldukça iddialı. Sporcu bu yılki turnuvaya, maksimum hareket özgürlüğü sağlayan Oz Open Ace adlı elbiseyle katılıyor. Alışılmışın dışında tasarımıyla Sharapova’nın maçlarda rahat etmesi için hazırlanan elbiseler feminenliği ve şıklığıyla da dikkat çekiyor. Renkleri uçuk gri, yavru ağzı, beyaz? Etekleri uçuşuyor. Teri emen Dri-FIT kumaştan üretilen elbisenin, sporcu atleti biçiminde bir sırt detayı var ve ayarlanabilir çift askısıya sahip. Elbisenin üzerindeki detaylar, hem hareket kolaylığı hem de klasik bir görünüm sunuyor.
Performansın en önemli kriter olduğu fikrinden yola çıkılarak, koşarken ve raket kullanırken rahatlık sağlayan giysi, hafifliği ve uçuşan kumaşıyla vücuda hareket özgürlüğü kazandırıyor. Sharapova’nın şıklığını, elbiseyle aynı tonlarda spor ayakkabısı ve şapkası tamamlıyor. Lunarlon Speed 3 model ayakkabı, ultra hafif yapısı, orta tabanı destekleyen Archfit teknolojisi ve Flywire üst yüzeyiyle ekstra konfor sunuyor. Zaten Sharapova profesyonel olarak spora başladığı ilk günden beri Nike giyiyor. Sharapova en seksisinin bu yılki elbise olduğunu söylüyor: “ Daha önce hiç bu kadar dekolte, bu kadar ince askılı elbise hiç giymemiştim. Bakalım bana kendimi nasıl hissettirecek. Önceki yıllardan favori elbisem 2004 yılında giyindiğim ve Grand Slam’i kazandığım elbise. Onu unutamıyorum.”
 

Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Diktiği Amazon kadın savaşçısı kıyafetleri ilgi görüyor SAMSUN'da ziraat yüksek mühendisi Asuman Kanca (41), evinin bir odasında kurduğu atölyesinde Terme İlçesi Gölyazı bölgesinde yaşadıkları rivayet edilen Amazon kadın savaşçılar ile ilgili kostümler tasarlamaya başladı. Kanca'nın hazırladığı günlük kıyafetler, kısa sürede ilgi gördü.
Dünya Kadınlar Günü’ne özel 'Moda ve Kadın' yarışması düzenlendi İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin Güzel Sanat Fakültesi’nin üniversiteye dinamizm kattığını belirten Rektör Burhan Aykaç, “Öğrencilerimiz çok yetenekli ve yaratıcı. Yaptıkları projelerle, açtıkları sergilerle güzel işlere imza atıyorlar. Bizler her zaman öğrencilerimizin yanındayız .

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ