sonbahar- kış makyaj denince aklımıza ilk gelecek şey doğallık olacak

Belirgin çizgilere sahip ’kedi’ gözler ve dalgalı saçlar bu kışın gözdeleri arasında. Ünlü markaların makyaj koleksiyonlarında ortaya çıkan renkler koyu mor, kırmızı, kahverengi, metalik ve uçuk pembeden oluşuyor.


KIRMIZI DUDAKLAR
Dudaklarda yine kırmızı ve pembenin hakimiyeti sürüyor. Geçtiğimiz sezonlarda kadınların bolca kullandığı parlak, hissi veren rujlar, kış sezonunda da yerini almış. Modası hiç geçmeyen saten rujlar ise, rahatlığı ve kolay bulaşmadığı için yine kadınların gözdesi. Bordo, koyu pembe, kan kırmızısı ve koyu kırmızı sezonun gözde renkleri arasında. Kıpkırmızı dudaklarınızı, iri dalgalı saçlarla beraber kullandığınızda 40’lı yılların femme fatale kadınlarını hatırlatan bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Son derece bakımlı ve hacimli görünen bu model kadına gösterişli ve baştan çıkarıcı bir hava veriyor.


DAĞINIK TOPUZLAR
Makyajın tamamlayıcı unsuru olan saçlarınız için alternatiflerde doğal görünümden yana. Dağınık ve arkaya taranarak toplanmış topuzlar hayli çok. Güçlü gözlerle birlikte seksilik ön planda. Saçlar modern ve kararlı bir ifade oluşturacak şekilde pürüzlü ve dalgalı. Ayrıca topuzlar ve örgüler kadına hem derli toplu hem de son derece rahat ve asil bir hava veriyor. Ayrıca düzgün ya da dağınık topuz yapılmış saçlar, sezonun keskin hatlı kıyafetlerine çok yakışıyor. Ortadan ayrılmış, dümdüz uzun saçlar yine çok moda. Saçlarınıza dümdüz fön çektirin, kısaysa da mutlaka postiş ekletin. Hacimsiz durmasını önlemek için de saçınızın alt kısımlarını maşayla düzeltin.


SİYAH TIRNAKLAR
Tırnaklarda da yine pembenin hâkimiyetini görüyoruz. Bu kış çok kullanılan diğer renk ise siyah olacak. Bu sezon ‘glam rock’ stili çok moda. Fransız tipi manikür de kibar ve şık duruşuyla bu sezonda da tercih edilenler arasında.


RENKSİZ YÜZLER
Soluk cilt, pembe yanaklar... Bu sonbahar- kış doğallık ön planda. Kırmızıya dönük allıklar ile cildinizini canlandırabilirsiniz. Uçuk pembe her sezonda olduğu gibi yine kullanılmaya devam edecek. Bu da size sağlıklı görünümlü yanaklar ve doğal bir görünüm sağlayacak. Sezonda fondöten ve allığınızı fazla parlak olmayan tonlardan seçip, doğal bir ışıltı yaratacak bir makyaj tarzını benimsemeniz doğru olacak. Allık kullanımında daha iyi sonuç alabilmek için allık fırçasının yumuşak ve uzun tüylü olması, sık sık yıkanması gerekiyor. Yuvarlak bir yüzü daha ince göstermek için allığı, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru ve şakaklara sürmelisiniz. Köşeli bir yüzde, elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt - yan sınırına allık sürülürse yüzde daha yumuşak bir ifade sağlanabilir.


DUMANLI GÖZLER
Dumanlı gözler geçtiğimiz kış sezonunun ve bu yaz sezonu makyaj modasının trendiydi. 2008 2009 kış sezonunda bu trend devam ediyor. Yalnız bu sefer renkler daha koyu. Özellikle altın sarısı ve koyu renkli dumanlı gözler 2008 2009 makyaj modasının en önde gelen trendleri arasında. Ayrıca dramatik ve belirgin çizgilerle ön plana çıkan gözler, kadınlara hem cesur hem de flörtöz bir hava veriyor. Kusursuz ten makyajının üzerine koyu renk far, eye liner, güçlü kirpikler için kalın bir rimel ve dudak parlatıcısı kadını masum bir genç kızdan baştan çıkarıcı bir kadına dönüştürmeye yetiyor. Kedi gözlere sahip olmak için, siyah likit eye-liner ile kirpiklere yakın çizgiler çekin ve çizgiyi dışa doğru uzatın. Ünlü markaların koleksiyonlarında ortaya çıkan renkler koyu mor, kırmızı, kahverengi, metalik ve uçuk pembeden oluşuyor.
Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın
Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi? Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi?

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ