Sonbahar-Kış saç modası

Üç yıl önce Ebil Saç Akademisi"ni açan Mahmut Ebil, salonlarında çalışan herkesin bu akademide eğitim aldığını söylüyor.
 
Ebil Saç Tasarım salonlarının sahibi Mahmut Ebil, bu yaza sarı ve tonlarının damgasını vurduğunu ama önümüzdeki sonbahar-kış sezonunda, kendisinin "açık siyah" diye tanımladığı koyu kestanelerin hüküm süreceğini söylüyor..
 
Bebek"teki Ebil Saç Tasarım, ünlülerin tercih ettiği kuaför salonlarından... İki  ünüversite kazanmasına rağmen baba mesleği olan kuaförlükte karar kılan Mahmut Ebil"in sahibi olduğu Ebil Saç Tasarım, 11.5 yıldır kadınları güzelleştiriyor. Suadiye ve Kemerburgaz"da da şubeleri olan Ebil"in müşterileri arasında Ajda Pekkan, Gülben Ergen, Demet Şener, Ebru Şallı, Feryal Gülman ve Sevil Sabancı gibi sanat ve cemiyet hayatından birçok isim var. Üç yıl önce Ebil Akademi adı altında Türkiye"nin ilk kuaförlük akademisini açan Mahmut Ebil, Ebil salonlarında çalışan herkesin önce bu akademide eğitim gördüğünü söylüyor. Bu nedenle de her zaman kaliteli ve iddialı çalışmalara imza attıklarını belirtiyor. Mahmut Ebil"e göre sahibi olduğu salonların en büyük özelliği, kendilerine gelen herkesi mümkün olduğu kadar huzurlu ve rahat hissettirmeye çalışmaları: "Örneğin artık dostumuz olan müşterilerimizi, basınla yüz yüze getirmemeye çalışıyoruz. Çünkü  kadınlar  burayı, namahrem olarak da adlandırılabilecek çok özel bir yer olarak görüyorlar. Biz de buna toz kondurmak istemiyoruz."

HAKİMİYET SARIDAYDI
* Bu yazın en rağbet gören rengi ne oldu?
Neredeyse artık yazı int(11)irmek üzereyiz, sonbahara çok az bir zaman kaldı. Yazın açık renk saçlar ve dipten uca kadar olan sarılar çok modaydı. Bu sarılar aralara platin ya da buğday balyajlarla takviye edildi. Kum bejleri, bisküvi sarısı dediğimiz tonlar da en çok tercih edilen renkler arasındaydı.

* Yaza sadece sarılar mı hakim yani?
Tabii ki hayır, koyu renk saçlar da var. Örneğin fındık kabuğu, bal tonları, bal tonlarının pas rengine kaçan bakır versiyonları da çok isteniyor.

* Peki kışın saç trendleri ne olacak?
Bu kış benim açık siyah dediğim, yani simsiyah olmayan koyu kestaneler çok revaçta olacak. Saç boylarında son üç dört senedir kısa veya uzun fark etmiyor. Çünkü  moda kavramı biraz daha yerli yerine oturdu. İnsanlar yakışan saçların moda olduğunu düşünüyor artık. Zaten insanların kestirdiği, yaptırdığı saçı ruhen de taşıyabilmeleri; o nedenle moda olan değil, kendilerine uyan modelleri tercih etmeleri gerekiyor. Taşıyabildiğin sürece her şey moda. Artık her şeye açık olmak moda!

* Bu yıl uzun, yumuşak dalgalı saçlar çok moda mesela, hemen herkesin saçı bu model sanki...
Yumuşak dalgalı saçlar aslında her zaman modaydı çünkü saçı ince telli olan kabarık olsun ister, düz olan dalgalı olsun ister. Dalgalı, kıvırcık olanın düz olmasını istediği gibi... Biz mesela burada defrize denilen düzleştirme işlemini de çok yapıyoruz, düz saçlılara perma da çok yapıyoruz.

BENİM MÜŞTERİM BİLİNÇLİ
* Geçen yıl herkes saçını Victoria Beckham gibi kestiriyordu. Bu yıl da Katie Holmes"un saç modeli tercih edilmeye başlandı. Siz de aynı şeyi gözlemliyor musunuz?
Evet, aynen öyle. Gerçi benim müşterilerim bu konuda hem daha bilinçli hem de bu tarz akımları çabuk alıp, çabuk int(11)iriyorlar. Mesela şimdi müşterilerime "Size Victoria Beckham modeli keseyim" desem, yüzde 90"ı "Asla, herkeste var istemem" der. Zaten ben de kesmem çünkü ben o modeli tam üç yıl önce kesiyordum. Bu model kesimin ismi de "androjen"dir!

BANYODAN ÇIKMIŞ GİBİ...
* Ünlülerin giydikleri gibi saç modelleri, renkleri de trendleri belirliyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Aslında kırmızı halıda yürüyenlere baktığımızda kadınların ne kadar natürel olduğunu, saçlarının yapılmış havasında değil de banyodan  yeni çıkmış gibi doğal göründüğünü görüyoruz.

* Zaten herkes son dönemde doğal görünümün peşine düşmedi mi?
Kesinlikle öyle. Çok güzel, ağır bir kıyafet giymiş olsa da onu mümkün olduğu kadar doğal taşımak istiyor. Bu saçlar için de geçerli,  makyaj için de. Yapılı, sahte duran bir saçtan insanlar artık nefret ediyor. Artık kadınlar saçlarının yataktan yeni kalkmış gibi durmasını istiyor.

En önemlisi iyi bir saç kesimi

* Düğün, parti ya da  kokteyl gibi sizin için önemli bir yere gidecekseniz; giyeceğiniz kıyafeti, saç ve makyajınızı mutlaka daha önceden prova edin. Örneğin kıyafetinizi giyin ve evde aynanın karşısında saçınızı toplayarak, salarak deneyin ve nasıl bir saç modeli istediğinize karar verin.

* İyi bir saç kesimi yaptırdıktan sonra istediğiniz zaman kendi kendinize saçınıza şekil verebilirsiniz.

* Saçlarınızda bozuk dalga istiyorsanız, saç şekillendirici sürdükten sonra saçlarınızı tutamlara ayırarak örün, yarım saat sonra açıp, elinizle karıştırın.

* Bigudiyle dalgalı saçlar yaratabilirsiniz ama evinizde bigudi yoksa, birtakım bez parçalarıyla saçınızı sararak da aynı sonucu elde edebilirsiniz.

* Saçlarınız uzunsa değişik renklerde bezler bağlayıp, saçınızı bu bezlerle toplamayı deneyin. Oldukça etnik, renkli ve farklı bir sonuç elde edeceksiniz.

Mor ve lacivert oje çok moda

Bu yaz modasında ojelerde daha çok sıklemen, pembe ve fuşya tonları var. Tabii french her zamanki gibi revaçta, hakimiyetini hiçbir zaman kaybetmiyor. Yaz dönemlerinde daha çok canlı renkler tercih ediliyor. En sevilen renk ise nar çiçeği ve tonları. Bir de lacivert ve mor çok var bu yaz. Önümüzdeki sezon da mor ve lacivert tonları kadınların tırnaklarını süslemeye devam edecek. Eskiden çok fazla tercih edilmeyen siyah oje ise artık oldukça rağbet görüyor. Çift renkli tırnaklar da bu yazın  trendleri arasında. En çok tercih edilen frenchler ise siyaha beyaz, kırmızıya beyaz ve pembeye mor.

Başarılamayanı ben başarırım!

* Sizin özellikle kesiminiz ve renk değişiminiz çok ünlü. Nedir işin sırrı?
Olamaz ya da yapılamaz denen bir şeyi, eğer hakikaten imkansız değilse yaparım. Yani en azından şunu söyleyebilirim mi; birçok insanın başaramadığını ben başarmışımdır. Çünkü inanılmaz bir tecrübem ve deneyimim var, renk bilgim de çok kuvvetli. Kesimde de o kadar iddialıyım. Bir  ara  dünyada Meg Ryan"ın saçı moda olmuştu, Türkiye&#

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın
Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi? Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi?

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ