sonbahar-kış sezonu koleksiyonlarında göğüs dekolteleri bir hayli ilgi çekiyor

2010-2011 sonbahar-kış sezonu koleksiyonları göğüs dekolteleri ile bir hayli ilgi çekiyor. Prada, Louis Vuitton, Jason Wu gibi isimler bu modaya öncelik edenler arasında...

Prada’nın son defilesinde, gözler 50’lerin modası kadar derin göğüs dekoltelerindeydi. Bu parçalar, kadınların vücut hatlarını da gözler önüne seriyordu. Defilede, kadınların çerçeveye alınan ve dantellerle kapatılmaya çalışılan balkonları göz doldurdu.

Louis Vuitton defilesinin öne çıkan mankenleri ise yuvarlak hatları, dolgun vücutları ile Laetitia Casta ve Elle Macpherson’du. Aslında modadaki bu akıma Mad Men etkisi demek de mümkün. Ekranların ödüllere doymayan dizisi Mad Men’in güzel yıldızı Christina Hendrick de geçen hafta yapılan Grammy Ödül Töreni’nde derin göğüs dekoltesi ile göz doldurmuştu... Yine sevilen dizi Modern Family’nin yıldızı Sophia Vergara da törende dekoltesi ile dikkat çekiyordu. Artık derin bir göğüs dekoltesi pahalı bir ayakkabı ya da trend bir çantadan daha çok ilgi çekiyor. New York Times moda yazarı Armand Limnander; “Paris’te son günlerin en çok konuşulan konusu 50’li yılların göğüs dekoltesinin geri dönmesi. Marc Jacobs ve Louis Vuitton’un göğüsleri dolgun isimleri tercih etmesi de yuvarlak hatlı mankenlere olan ihtiyacı bir kez daha ortaya çıkardı. Tüm bunlara neden olan şey ise Mad Men
etkisi” diyor.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Koton Partywear Koleksiyonu Davetlerin Yıldız Stillerini Belirliyor

Koton, 2018 ilkbahar-Yaz sezonuna sunduğu Partywear Koleksiyonu ile sezonun davet modasını belirliyor. Her vücut tipine ve okazyona uygun zenginlikte hazırlanan Koton Partywear Koleksiyonu, Zeynep Tosun for Koton tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Columbia PFG Serisi ile Denize Açılıyor

13-16 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvası’nın ana sponsorluğunu üstlenen Columbia, güneşin zararlı ışınlarından koruyan ve serin tutan teknolojilerin yer aldığı Columbia PFG serisi ile denizde konforlu maceralar için fonksiyonellik sunuyor.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ