Sonbahar makyajı nasıl yapılır?

sonbahar-1

Sonbahar denildiğinde şüphesiz herkesin aklına toprağın kahverengi tonları ve kurumuş sarı yapraklar gelir. Hüznün ve duyguların mevsimi olan sonbaharda giyilen giysilerden yapılan makyajlara kadar kahverengi ve sarı tonları hakim olmaktadır.

TEN MAKYAJINDA ŞEFTALİ ALLIKLAR

Sonbahar makyajı yapılırken ilk olarak ten makyajından başlanılır. Öncelikle cilt iyi bir şekilde temizlenmelidir. Makyajın kalıcılığını artırmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için makyaj bazı uygulanabilir. Daha sonra cilt rengine uygun bir fondöten eşit bir şekilde cilde uygulanmalı ve transparan bir pudra ile saint(11)lenmelidir. Yanaklarda yazdan kalma hafif ışıltılı bir bronzluk veren şeftali tonlarındaki allıklar tercih edilebilir. Bu, cildin daha canlı, taze ve genç görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda gül tonlarında ki allıklar da oldukça fresh bir görünüm yaratacaktır.

GÖZLERDE KAHVERENGİ VE BORDO FARLAR

sonbahar-2

 

Gözlerde ise kahverengi ve bordo tonları oldukça hoş bir görünüm oluşturur. Göz makyajında mürdüm tonları da sohbahar aylarına oldukça yakışmaktadır. Siyah ve kahverengi göz kalemi ya da eyeliner ile gözler belirginleştirilebilir. Farklı olarak çift kuyruklu eyeliner sürülebilir. Sonbahar renkleri ile yapılmış dumanlı göz makyajı da sonbahar makyajı için ideal olacaktır. Koyu renkli göz makyajı yapıldığında makyajın geri kalanında sadelik tercih edilmelidir.

DUDAKLARDA KOYU RENKLER

sonbahar-3

Dudaklara sürülen koyu renk rujlar sonbahar makyajına oldukça yakışmaktadır. Fakat gözlere koyu renkler uygulanmışsa dudaklarda nude renkler yeterli olacaktır. Bu şekilde makyaj daha hoş bir görünüme kavuşur. Sonbahar aylarında özellikle kırmızı ve bordo renk rujlar oldukça tercih edilmektedir. Koyu renk ruj sürülürken öncelikle ruj rengine uygun bir dudak kalemiyle dudaklar çerçevelenmelidir. Böylece hem dudaklar daha pürüzsüz görünecek hem de rujun kalıcılığı artacaktır.

YAĞMURLU GÜNDE MAKYAJ

sonbahar-4


Yağmurlu bir günde yapılacak makyajda birkaç püf nokta bulunmaktadır. Yağmurlu günlerde nem seviyesi yüksek olduğu için cilt doğru bir şekilde nemlendirilmelidir. Bunun için oldukça hafif yapıda ki nemlendirici ince bir kat şeklinde cilde sürülmelidir. Alternatif olarak BB veya CC kremler tercih edilebilir. Ayrıca makyajın kalıcılığını artırmak için mutlaka makyaj bazı uygulanmalıdır. Yağmurlu günlerde ağır ve yoğun ürünler kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Suya dayanıklı ürünler bu günler için ideal olacaktır. Makyaj sonunda makyaj saint(11)leyici sprey kullanılabilir.

Kaynak Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Koton Beauty Creamy Lipstick

Koton Beauty; kadınların güzellik dünyasına büyüleyici dokunuşlar yapmaya devam ediyor. Özel olarak geliştirilen kremsi yapıdaki yeni formülü ile daha kremsi, daha yoğun ve daha kalıcı hale getirilen Creamy Lipstick, birbirinden iddialı yepyeni 8 renk seçeneği ile de yaz aylarının sıcaklığını dudaklarınıza taşıyor.

Max Factor Make-up Artisti Fezi Altun’dan Hayatınızı Değiştirecek 7 Makyaj Tüyosu

Max Factor make-up artisti Fezi Altun ruj, maskara, eyeliner, fondöten, far, kontur ve highlighter kullanırken en iyi sonuçların nasıl elde edileceğini anlattı. İşte Fezi Altun’dan hayatınızı değiştirecek yedi makyaj tüyosu:

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)