Taş evleri, tarihi kalıntıları ve sualtı zenginlikleriyle ünlü Kekova...

Taş evleri, tarihi kalıntıları ve sualtı zenginlikleriyle ünlü Kekovada cam tabanlı teknelerle çıkılan yolculukları bir daha unutmak kolay değil. Akdenizin en büyük adası olan Kekovanın kıyılarından biri, baştan sona batık yerleşimlerle dolu. Bu nedenle sualtı arkeolojisine meraklı tatilcilerin ilgisini çeken başlıca yerler arasında. Bu özelliklerinin yanında, mavi yolculuk meraklıları arasında da oldukça popüler. Fethiyeden kalkan gemilerle Kekova dışında Kemer, Kaş ve Finikeyi de gezebilirsiniz. UNESCO dünya mirası listesinin adayları arasında yer alan Kekovadaki pansiyonların pek çoğu, eski taş evlerden bugünkü hallerine dönüştürülmüş. Kale Pansiyon (0 242 874 21 11), Ankh Pansiyon (0242 874 21 71) ve Kekova Pansiyon (0242 874 22 59), adada kalmak isteyen tatilciler için öne çıkan seçenekler. Bundan tam 2 bin yıl önce yaşanan büyük bir deprem sonucu denizin altına gömülen batık şehirdeki kalıntılar arasında kanoyla gezmek eğlenceli olabilir. İşin keyif kısmına ağırlık verenler ise grida gibi lezzetli balıkların yanı sıra ahtapot ve kalamarın da bulunduğu bir sofrada yiyecekleri bir yemeğin tadını çıkarabilir. Kaleköydeki Hassan Deniz Restaurant (0242 874 21 01) gibi çoğu deniz kenarında bulunan restoranlarda sadece etrafı izlemek bile oldukça keyifli. Öyle ki, bu restoranlarda denizin içinde hareket eden balıkları bile izleyebilirsiniz. İster gidip içindeki pansiyonlardan birinde kalın, ister tekneyle yarım günlüğüne de olsa tadını çıkarmak için uğrayın, Kekova yine artmaya başlayan sıcaklarla baş edebilmek için iyi bir alternatif sunuyor.
Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Sarı, sıcak bir hafta sonu: Adana

Uzun bir aradan sonra tekrar yollara düşme vakti geldi deyip; keskin Şubat soğundan sıcak iklimlere inme çabası ve tabiki ülkenin en değerli lezzetlerini yerinde tatma hayali, arzusu içinde hızlı bir karar ile aldık.

Antalya'da Rus turist rekoru

ANTALYA'da 2016'nın ilk 6 ayında 25 bin olan Rus turist sayısı, 2017'nin aynı döneminde 1.1 milyona yükseldi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)