Tasarımcı Melis Göral değerli taşlarla “terapi yapıyor”

Melis Göral İtalya’da önce moda tasarımı sonra takı tasarımı okudu. Ardından New York’a giderek burada bir mücevher tasarımcısının yanında staj yaptı. Göral’ın takılara, mücevherlere ilgi duymasının en büyük nedeni ailesi. Göral ailesi yıllardır kuyumculuk yapıyor.
Göral bir yandan aile şirketinde çalışmış bir yandan ilk koleksiyonunu  hazırlamış. Ve ortaya “Color Therapy / Renk Terapisi” çıkmış. Göral 38 parçalık koleksiyonu tasarlarken taşların gizeminden, renklerinin yaydıkları enerjiden, yarattığı duygulardan esinlendiğini söylüyor. “Renk terapisi, yıllar önce eski Mısır’da dahi kullanılan bir tedavi yöntemiymiş” diyor.
Koleksiyonda Brezilya akiği, pırlanta, altın ve yarı değerli taşlar kullanmış. Tasarımcı en çok Brezilya akiği ile çalışmayı seviyor: “Bu akik türü denizden çıkıyor. Büyük kaya parçalarını pasta dilimi gibi kesiyorlar. İçinde inanılmaz güzellikte renkler, doğal desenler var. Her bir dilimin dünya üzerinde bir benzeri daha yok.”
Koleksiyondaki takılar hazırlanırken taşların doğada bulunduğu formda kalmalarına özen gösterilmiş. Yüzükler ise çiçeklerden ilham alınarak yaratılmış, altınla ve pırlantayla süslenmiş
“Renk Terapisi”nde ağırlıklı olarak kolyeler bulunuyor. Çünkü Göral en çok kolye takmayı ve tasarlamayı seviyor. 

Bodrum’da takı sergisi 
Pınar Kaptanoğlu’nun takı sergisi bugün Türkbükü Terassu Hotel Dario Restoran’da sergilenecek. Kaptonoğlu tasarımlarında doğal taşlar ve gümüş kullanmış.

Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bronza imzasını atan İtalyan Bronza imzasını atan İtalyan

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ