Trençkot ve paltolarda sezon trendleri

Havalar soğudu, yağmur çamur derken vitrinleri şimdilerde paltolar ve trençkotlar süslemeye başladı. Bel oyuğunda bağlanan kemerler, askeri formlu, düğmeliler ve maskülen tasarımlar ön planda. Trençkotlar ise klasik formundan hiçbir şey kaybetmedi...

Bu sezon palto koleksiyonları klasiğe geri dönüyor... Dar kesimlerin yerini bol ve maskülen tasarımlar aldı... Kürklü modeller birçok koleksiyonun başrolünde. Bu detay özellikle yakalarda ve kollarda, bazen de etek ucunda karşımıza çıkıyor. Bele oturan modellerde ise bel oyuğunda bağlanan kemerler moda. Basende bağlanan kemer görmek mümkün değil. Paltolarda düğme kullanmaktan kaçınmayan tasarımcılar, göze çarpan büyüklükte olanları tercih etmiş durumda. Devetüyü ve camel rengi bir palto ya da trençkot mutlaka gardırobunuzda olmalı. Zaten karşınıza çıkacak olan koleksiyonlarda da bu kumaşlar kullanılmış. Paltoların boyu çoğunlukla diz üstünde sona eriyor.

Arzu Kaprol: Vücut şekline dikkat edin!

Palto alırken öncelikle vücut şeklimizi dikkate almalıyız. Paltonun kalıbı ve duruşu ilk dikkat ettiğimiz nokta. Ayrıca paltonuzun boyu da boyunuzla orantılı olmalı. Fazla kilolarınız var ise kalın kumaşlar ya da kruvaze modelleri tercih etmemek gerekiyor. Eğer daha ince görünmek istiyorsanız kalın kemerli bir palto da doğru bir tercih olabilir. Klasik modellerden vazgeçmemelisiniz. Yün, kaşmir, deri ve kürk kumaşlar palto seçiminizde belirleyici rol oynar.

Cengiz Abazoğlu: Trençkotlar klasik formda

Paltolarda bu sezon içiyle aynı renk görüntü ön planda. Siyahsa, içine siyah küçük bir elbise ya da siyah pantolonla kombine ediliyor. Askeri formda bol düğmeli paltolar var. Hafif omuz detaylı, bedene oturan diz boyunda int(11)en mantolar görülüyor. Yine aynı kumaşlardan yapılan, kol boyu dirsekte int(11)en ve vücuda oturmayan, basende kısa mantolar da göze çarpıyor... Onlar da skinny denilen pantolarla takımlanıyor. Trençkotlar ise klasik formda. Camel tonları her kadının gardırobunda olmalı.

Gamze Saraçoğlu: Maskülen paltolar gözde

Bu sezon trençkot gene olmazsa olmazlardan. Trençkotları çok klasik buluyorum ve her gardıropta olması gerektiğini düşünüyorum. Paltolarda ise bu sezon vücuda oturanlardansa, daha bol kesimli ve maskülen paltoların tercih edilmesinden yanayım. Paltolarda camel ve devetüyü rengi vazgeçilmezlerden. Paltoları deri pantolon ve eteklerle kombinlemek, lacivert-siyah, gri-siyah kombinlerini kullanmak bu sezon çok gözde olacak.

DAĞ?ADAMI?TRENDİ

Bu kış erkeklerin çoğunu saç ve sakalı birbirine karışmış görürseniz şaşırmayın. Çünkü dağ adamı görüntülü erkek trendi başladı... Erkekler bu trend sayesinde salaş ve bohem bir hâl alıyor. Zaten Network de koleksiyon tanıtımı için tam da bu tanıma uyan bir manken tercih etmiş.

Destan Harmancı/Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ferah Gece Kıyafetlerinde Gece Görüşü Gece Elbisesinde Parlayan Yaz Rüyası

Türkiye’de ve dünya modasında ses getiren tasarımlar sunan Sagaza’nın Kreatif Direktörü Zelia Kaçar Süslüer, özgür ve cesur tasarımlarıyla

çarpıcı bir etki bırakıyor.

 

Sagaza’nın zıtlıkların uyumundan ilham alan, gece mavisi, siyah ve nude renklerin hakimiyetindeki koleksiyonunun tül ve taşlarla süslenen transparan detaylarıyla ihtişam gözler önüne seriliyor.

İnbebek'te Bu Yaz Siyah Beyaz

İnbebek'te Bu Yaz Siyah Beyaz

İnbebek'te beyaz saflığı ve siyahın asaleti bir adım öne çıkıyor.

Siyah, beyazın uyumuyla şıklığınız aksesuarlarda tamamlanıyor.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ