Türk Çağdaş Sanatının Genç Yetenekleri 4-30 Haziranda CDA Projectste kendilerini gösteriyor.

CDA Projects ilki bu yıl olmak üzere her yıl geleneksel olarak gerçekleştireceği projesi Genç/Yeni/Farklı için Haziran ayında iki galerisinin de kapılarını genç yeteneklere açıyor. Yaklaşık 500 kişilik bir başvuru havuzu içinden seçilen 26 başarılı genç sanatçıya Genç/Yeni/Farklı sergisinde eserlerini sergileme fırsatı veriliyor. Projenin amacı Çağdaş Türk Sanatının yeni temsilcileri olacak genç sanatçıları  desteklemek ve onları sanatseverler ile buluşturmak. Tüm disiplinlere açık olan sergide bu sene jüri görevini Türkiyedeki ilk ve tek "Müzecilik" eğitim programının kurucusu ünlü sanatçı Prof. Tomur Atagök üstlendi.

Sergiye Katılacak Sanatçılar:

Burçin Başar, Aslı Torcu, Hüseyin Rüstemoğlu, Çağla Cömert, Ece Akay, Aslı Narin, Gözde Başkent, N.Müge Selçuk, Şerif Karasu, Leyla Emadi, Dilek Ayker, Şefik Özcan, Elçin Acun, R. Alpagut Ayberk, Mehmet Sağbaş, Ercan Akın, Seyit Mehmet Bucukoğlu, Funda Alkan, İpek Şenel, Seçil Büyükkan, Ekin Onat Von Merhart, Faruk Yiğen, Kezban Boyla, Sema Kayaönu, Zeynep Kayan, Elif Süsler

CDA Projects, Istanbul

CDA PROJECTS, Türk ve uluslararası sanatçıların yapıtlarını sergileyerek Türkiyede çağdaş sanatın yaygınlaşması adına yenilikçi bir ortam oluşturma amacıyla 2009 yılında kuruldu. Türk sanat çevresine genç yetenekleri tanıtmanın ve genç yetenekleri desteklemenin yanı sıra yeni sergi mekânı, uluslararası sanatın vitrini olma görevini de üstleniyor.

Casa DellArte, Istanbul

Casa DellArte, sanatçı ve sanatseveri geniş bir platformda buluşturmak, çağdaş sanatın geleceğine yatırım yapmak ve ümit vadeden sanatçılara destek olmak arzusu ile 2008 yılında kuruldu.

Casa DellArte, Türkiye ve Dünyadan çeşitli galeriler ile işbirliği yaparak Türk sanatseverleri farklı akımlar ve sanatçılar ile tanıştırma misyonunu da üstlenmiştir. İstanbulun Avrupa Kültür Başkenti olduğu 2010 yılında, Türk sanatını ve sanatçılarını uluslararası sanat platformunda en iyi şekilde temsil etme gayretini devam ettirmektedir.

Henüz tanınmayan genç sanatçıların ve sadece Türkiyede tanınmış sanatçıların eserlerini Türkiye ve dünya sanat ortamlarına tanıtarak, modern sanatta yenilikçi bir etkileşim ortamı yaratmayı amaçlamıştır.

Sergi Mekanı: CDA Projects / Casa DellArte
Sergi Tarihleri:04 - 30 Haziran 2010
Sergi Gün ve Saatleri: Salı-Cuma 10:00-19:30 Cumartesi 12:00-19:00
Adres: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:2-3 D:5-10, Beyoğlu İstanbul
Tel: 212-251 1214
www.cda-projects.com

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türkiye’nin İlk Deneyimsel Çocuk Eğlence ve Kültür Merkezi Açıldı

Türkiye’nin ilk deneyimsel çocuk eğlence ve kültür merkezi ‘Imagineer Kids’ içerisinde yer alan interaktif aktiviteleri ve sürekli yenilenecek olan alanlarıyla 42 Maslak’ta kapılarını açtı.

‘80’li Yıllardan Çizgiler’ karikatür sergisi!
 

Ünlü karikatür ustalarının eserlerinin genç kuşaklar tarafından tanınması amacıyla düzenlenen, “80’li Yıllardan Çizgiler” isimli karikatür sergisi açıldı. Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; karikatürist Ersin Burak’ın arşivinden seçilen çizimlerin yer aldığı sergi,

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ