Türk kadınının sevdiği saç modelleri

Dünyada saç trendlerini belirleyen ülkeler Paris, Milano, Londra ve New York… Bu ülkeler Moda ikonlarını yarattıkları için tüm dünyada takip ediliyor. Tonı&Guy, VidalSassoon ,Tyler Johnston gibi saç kesim modasını belirleyen moda öncülerinin trendleri takip ediliyor. Rihanna, Victoria Beckham, Gülben Ergen ve Hülya Avşar saç modelleri tercih ediliyor!

Türk kadını saçlarını kestirirken günün modasına, yüz ölçülerini ön plana tutan kendine yakışanı tercih etmeye başladı. 2014 yılında Saç kesim trendleri 2014ün ilk yarısında ünlüler, saçlarında birçok defa değişikliğe gitti. Ama kabul edelim ki bu yılın en çok kullanılan saç modeli; kısa saçlar.

Bugün Türk kadınının takip ettiği trendler, Türkiye’ de Gülben Ergen modeli, Hülya Avşar saç modelleri Dünyada takip ettiği trendler, Rihanna, Victoria Beckham modellerini takip ediyor. Şehir insanı ile kırsal da yaşayan insanların saç tarzları arasındaki farklar kişilerin bulundukları sosyokültürel etmenler kırsalda kişiler rahat evde kolayca şekillendirebilecekleri fazla şekillendirme ile uğraşmayacakları modeller şeçerken şehir insanı aykırı modeller seçiyor şehir yaşamının kalabalıklığından kaçıp kendini ifade etmek yada içlerindeki heyacanı yansıtmaya çalışıyorlar.

Uzun saçlar 2015 yılında ön planda olacak!

Kadınların en çok tercih ettiği saç modellerinden biri olan uzun saçlar 2015 yılı içerisinde de oldukça ön planda olacağa ve çokça tercih edileceğe benziyor. Uzun saç kesim modelleri birçok kadın tarafından tercih edilen ve modası hiç geçmeyen bir saç kesim modelidir. 2015 yılında da uzun saçlar yine çok moda ve trendi bir görünüm kazanmak isteyen bayanların tercihi olacak gibi görünüyor.

Uzun Saç Kesim Modelleri Nasıl Olmalı?

Uzun saç modelleri 2015 yılının favori saç modellerinden biri. Bu nedenle uzun saç kesim modellerine göz atarak size en uygun saç kesim modeline karar verebilirsiniz.Katlı Kesim Saç Modeli

Uzun saçları daha hacimli ve daha havalı gösteren bir saç kesim modelidir katlı kesimler… Saçınızın daha dolgun ve kendinden hareketli bir görünümü olsun istiyorsanız uzun saç kesim modellerinde dünyaca ünlü yıldız Honnah Montana gibi katlı kesimleri tercih edebilirsiniz.

Düz Kesim Saç Modeli

Saçlarımın önden veya arkadan bakıldığında aynı hizada olmasını istiyorum diyenlerdenseniz uzun saçlarda düz kesim modelini tercih edebilirsiniz. Düz kesim modeli ile saçlarınız daha sade ve doğal görünüme kavuşabilir. Düz kesim saç modelini günümüzde başarılı bir şekilde kullanan ünlülerden biri de Hülya Avşar.

Kakül Kesim Saç Modeli

Uzun düz saçlara fazlasıyla yakışan ve 2014 yılında çokça tercih edilen kaküllü saç modelini sizde deneyebilirsiniz. Kakül kesim modeli ile uzun saçlarınıza ayrı bir hava verebilir ve görüntünüzü tamamen değiştirebilirsiniz. Bir Hollywood yıldızı Taylor Swift’de kakül kesimli saç modeli trendine uyan ünlülerden.

Uzun Saç Kesim Modeli Kimlere Yakışır?

Uzun saç kesim modellerinden birine karar vermeden önce kuaförünüze giderek bu saç modeli ile ilgili yardım almanızda fayda var. Özellikle de ortalama veya uzun boylu bayanlara uzun saç daha çok yakışabilir. Çünkü kısa boylu bayanlar için çok uzun saç boyu daha da kısa gösterebilir.

Uzun saç kesim modelleri hemen hemen birçok yüz şekline yakışır. Yalnızca kesim modelinin yüze doğru uygulanması gerekmektedir. Bunun için de uzun saç kesim modeliniz katlı kesim mi, düz kesim mi veya kaküllü kesim mi olacağına kuaförünüz ile birlikte karar vermeniz sizin için daha sağlıklı ve doğru bir karar olacaktır.

Uzun Saç Kesim Modellerini Nasıl Kullanabiliriz?

Uzun saç kesim modellerini dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. İster toplu saç, ister tamamen açık saç, isterseniz örgü saç, isterseniz yarı toplu saç… Kullanım şekline tamamen siz karar verebilirsiniz. Ama tabii ki özel günler dahil günlük hayatta saçlarınıza nasıl şekil vereceğiniz ile ilgili de kuaförünüze danışmanız sizi daha şık bir görünüme kavuşturabilir, unutmayın!

Kaynak Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Öğrencilerden engelli çocuklara saç bakımı Yakın Doğu Üniversitesi  İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü ve YDÜ Center of Excellence bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi, Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Merkezi'ni ziyaret etti. 
Dökülen saçlara doğal maske tarifleri Mevsimsel değişiklikler sebebiyle saçların yıpranması ve dökülmesi hemen herkesin yaşadığı bir durumdur. Stres, vitamin eksikliği ve hormon bozuklukları da eklendiğinde saç dökülmesi kaçınılmaz hâle gelebiliyor. Fakat evde 10 dakikanızı ayırarak yapacağınız doğal maskelerle dökülmelerle son verebiliriz.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ