Türkan Şoray, Ajda Pekkan Baskılı Tişörtler

Supermandan Messiye, Audrey Hepburnden Türkan Şoraya, Kızkulesinden 45liklere artık her şey ve herkesin baskısı tişörtlerin üzerinde. Baskılı tişörtlerse hiç modası geçmeyecekmişçesine spor giyinmeyi sevenlerin üstünde.

 


Tişört, yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biri. Bir süredir moda olan baskılı tişörtlerse giyimiyle kendini ifade edenlerin vazgeçilmezleri. Kimileri hayal kahramanları ve süper kahramanların resimlerini, kimileri sadece sloganları kimileriyse hayran olduğu artist ya da sporcunun fotoğraflarının basılı olduğu tişörtleri tercih ediyor. 2008 yılında Hollywoodda moda haline gelen ve halen vazgeçilmez olan tişörtler kadınların olduğu kadar erkeklerin de ilgisini çekiyor. Hollywoodda özellikle modacı Lauren Moshinin tasarladığı tişörtler kapış kapış satılmıştı. Paris Hilton, Lindsay Lohan, Pink ve Rihanna gibi isimlerin tercih etmesiyle dünya modasındaki yerini alan baskılı tişörtlerle şimdi hemen her köşe başında karşılaşmak mümkün. Üstelik bazı resimler bizi çocukluğumuza taşırken, bazıları yüzümüzü güldürüyor bazıları da kızartıyor.

KARGADA HER TÜR BASKI VAR
Son birkaç yıldır olduğu gibi bu yaz da ünlü markalar baskılı tişörtlere ağırlık veriyor. Yaza özel koleksiyonlarını sunan markaları bir kenara bırakacak olursak sadece bu alanda çalışan ve markalaşmaya başlayan isimler de var. Bunlardan biri de 1996 yılından beri Atlas Pasajında faaliyet gösteren Karga. Esprili, eğlenceli ve komik tişört tasarımlarını müşterilerine sunan Kargada bin bir çeşit baskılı tişört bulmak mümkün. Ayrıca online alışveriş sitelerinden de incelenip sipariş edilebilen tişörtlerin arasında Messiden George Beste, bir otomobil fenomeni olan Wolkwagen baskılı tişörtlerden, Issız Adam filmiyle yeniden popülerleşen 45liklere, efsane müzisyenler Kurt Cobain ve Bob Marleye kadar pek çok farklı baskılı tişört bulmak mümkün.  
Defacto, İstanbul, kelebek, portre ve ayakkabı işlemeli, simetrik kesimli bluz ve tişörtler modayı takip edenlere özel seçenekler sunarken, Tiffany, İstanbul temalı koleksiyonuyla baskı tişört sevenlerin odak markalarından biri oluyor. İstanbulun simgesi haline gelmiş vapurlu tişörtlerin yanı sıra, tarihi yapıların baskılarını da bu tişörtlerin üzerinde bulmak mümkün.

SULTAN VE AJDA ÇOK POPÜLER
Yıllardır, Hollywoodun önemli iki ismi, Audrey Hepburn ve Marilyn Monroe resimlerinin basılı olduğu ürünleri görmeye alıştık. Hemen hemen aynı konseptte yapılmış, Yeşilçamın Sultanı Türkan Şorayın resimlerinin basıldığı tişörtler geçtiğimiz ay Koton tarafından piyasaya sürülmüştü. Aynı biçimde Süperstarımız Ajda  Pekkanın da resimlerinin baskılı olduğu tişörtler, Twist imzasıyla satışa sunulmuştu. Filiz Akın, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit tişörtlerini yakında giyebilecek miyiz diye merak etmeden duramıyoruz!

ÖZGE Ç. DENİZCİ/AKŞAM

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Diktiği Amazon kadın savaşçısı kıyafetleri ilgi görüyor SAMSUN'da ziraat yüksek mühendisi Asuman Kanca (41), evinin bir odasında kurduğu atölyesinde Terme İlçesi Gölyazı bölgesinde yaşadıkları rivayet edilen Amazon kadın savaşçılar ile ilgili kostümler tasarlamaya başladı. Kanca'nın hazırladığı günlük kıyafetler, kısa sürede ilgi gördü.
Dünya Kadınlar Günü’ne özel 'Moda ve Kadın' yarışması düzenlendi İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin Güzel Sanat Fakültesi’nin üniversiteye dinamizm kattığını belirten Rektör Burhan Aykaç, “Öğrencilerimiz çok yetenekli ve yaratıcı. Yaptıkları projelerle, açtıkları sergilerle güzel işlere imza atıyorlar. Bizler her zaman öğrencilerimizin yanındayız .

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ