Türkiye en beğenilen 9. ülke

 
ngiltere"nin en büyük internet hizmeti sağlayan şirketlerinden American Online"ın (AOL) araştırması, İngiliz turistlerin en çok ziyaret etmek istedikleri 10 ülke sıralamasında Türkiye"nin 9. olduğunu ortaya koydu.

AOL, İngiliz turistlerin, ""Asya"ya açılan kapı ve zengin bir doğal görselliğe sahip olması"" nedeniyle Türkiye"yi tercih ettiklerini belirtti. Kapadokya"nın İngiliz turistlerin en çok beğendikleri bölge olduğunu kaydeden AOL, Heredot"un ""dünyanın en harika kıyıları"" olarak nitelediği Ege kıyılarının da İngiliz turistler tarafından çok beğenildiğine işaret etti.

İngiliz turistlerin en sevdikleri kentin de İstanbul olduğunu belirten AOL, İstanbul"un toprakları ve nüfusu iki kıtaya yayılmış tek dünya kenti olduğunu, camiler, saraylar ve tarihi çarşıların Boğaziçi"nin tepesinde muhteşem bir manzara yarattığını kaydetti. AOL"un araştırmasına göre, İngiliz turistlerin en çok ziyaret etmek istediği 10 ülke sıralamasında İspanya birinci olurken, bu ülkeyi Fransa, ABD, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Portekiz, Kıbrıs Rum kesimi, Türkiye ve Hollanda izledi.
Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kış tatili;en iyiler Kış tatili;en iyiler
Eski bir Süleymaniye konağında sabahtan geceye uzanan keyif Eski bir Süleymaniye konağında sabahtan geceye uzanan keyif

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ