Türkiye'ye Yapılan Rezervasyonlar Arttı

turkiyeye yapılan rezervasyonlar arttı

 

Bu artışın sebepleri arasında ülkemizde sunulan ucuz ve kaliteli hizmetin olduğu belirtildi. Şimdiden yaz tatili için rezervasyonların tükenebileceği açıklandı. Hollandalı seyahat acentesi D-Reizen şirketinin bildirdiğine göre bu sene Türkiye'ye olan rezervasyonların sayısında yüzde 38 oranında artış gözlemlendi.

 

turkiye rezervasyonu arttı

 

Hollanda

Sadece Hollanda değil, tatil için tüm Avrupa ülkelerinde Türkiye'nin gözde olmaya devam ettiği haberlere yansıdı. Merkezi Almanya Hannover olan uluslararası turizm şirketi TUİ'nin yönetim kurulu başkanı olan Friedrich Joussen'in açıklamasına göre, Almanya'dan Türkiye'ye olan yaz tatili rezervasyonlarında %50 oranında artış oldu. İngiliz seyahat acenteleri birliğine göre ise yaz dönemi için Türkiye'ye olan rezervasyonlarda yüzde 69 oranında yükselme kaydedildi. Birçok uluslararası şirket bu yıl yaz döneminde Türkiye'nin gözde tatil mekanlarından olmasını beklediğini açıkladı.

Almanya

Türkiye'ye yönelik yaz tatili rezervasyonlarında büyük oranda artış yaşandığını ifade eden TUİ, örnek olarak Antalya'yı verdiği bildirisinde mayıs - ekim döneminde yolcu kapasitelerine ek 100 bin kişilik kontenjan daha ekleyeceklerini ifade etti. TUİ şirketinde Almanya için Turizm Müdürü olan Stefan Baumert açıklamasına göre Alman turistlerin gezmek ve başka ülkeleri görmek istedikleri, bu yıl yaz döneminde de aynı trendin devam edeceği bildirildi.

İngiltere

İngiliz seyahat acenteleri birliğinin hazırladığı raporda uluslararası turizm şirketi TUİ'nin 2018 yılında Türkiye için hazırlanan paket tur programlarının satışında önemli ölçüde bir yükseliş gerçekleştiği belirtildi. Ayrıca rapora göre, Manchester üzerinden gerçekleştirilecek uçuşlar için 730 bin koltuk Jet2holidays şirketinin 2018-2019 dönemi kış kampanyası için ayrıldı.

Avusturya

Avusturya içinden bu seneki yaz dönemi tatilini ülkemizde yapmak isteyen turistlerin sayısında da yüzde 200 oranında artış görüldü. TUİ'nin sözcüsü Kathrin Limpel'in açıklamasına göre, 2018 yılı için Avusturyalı turistlerin ilk sırada tercih ettikleri tatil yerinin Yunanistan, sonra İspanya ve üçüncü sırada Türkiye olduğu açıklandı.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Erken Rezervasyon Kampanyası Travel Turkey İzmir’le başlıyor

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği 'Erken Rezervasyon Kampanyası' 2018 yılı tanıtım toplantısı, Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi ile eş zamanlı olarak fuarizmir’de yapılacak.

Coral Travel, Ukraynalı aileler için yeni bir tatil kampanyası başlattı

Coral Travel, yeni başlattığı 'Coral Family' kampanyasını tanıtmak için Ukraynalı basın grubunu Antalya'ya getirdi. Şirketin Ukrayna Genel Müdürü Tatiana Prokopenko, yeni kampanya için Akdeniz ve Ege'nin en iyi otelleri ile anlaştıklarını belirtti.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)