Évasions Mücevher Koleksiyonu ile Cartier sınırları aşıyor

 

Maison Cartier’denmiras kalan Art Deco’yu, uzakların etkisi, soyutlama, renk kombinasyonları ve çizgisel geometri kodlarınımodern bir yorumla sunuyor.

Ne kadar mücevher merakım olmasa da Monica Belluci’nin Cartier mücevherlerini taşıdığı fotoğraflarını görünce gözlerimi alamadım. Değerli taşlarla bezenen bu ‘avare’ yaklaşımuzaktan hafif renk tonlarıyla büyüleyen kıymetli taşlara gözünü dikiyor ve Cartier’nin çeşitli etkilerle iç içe geçmiş yaratıcılık macerasına ilhamkaynağı oluyor.

Mimari, peyzaj, kıtalar, doğa... Hepsi de çeşit çeşit ilhamkaynağı olarak bu serüvende yerini alıyor; kaderi nesnelerin evrenselliğine kopmaz bağlarla bağlı bumücevhercinin tarihini tekrar canlandırıyor. Cartier, ÉvasionsMücevher Koleksiyonu’nu dünya çapında birmaceraya sürüklüyor. İlk mola, okyanusta bir takımadanın akuamarin renkleriyle bezeli. Cartier, tropiklerin gökmavisi ışığıyla süslü renk paletiyle dikkat çekiyor. Çepeçevre siyah lake, yuvarlak kesimpırlantalarıyla pırıl pırıl egzotik, efsunlu bir rüya, güneş yüzükleri; prehnit, kristal ve su yeşili vurgularla titreşen küpeler ve tanzanit bantlarla süslü, oniks kilitli okyanus bilezikleri.

Kaynak:HABERTÜRK

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Gelinlik için takı önerileri

Hayatını en özel gününde, hayatının en özel kıyafetini giyecek hanımlar için takı olmazsa olmazların başında geliyor. Gelinliğin üzerine takılacak gösterişli takılar ilgiyi dağıtabilir. Bunun yerine şık ve sade bir küpe ve iki bileğinize de takacağınız şık bir bilezik daha iyi olacaktır.

TASARIM ÖDÜLLERİNE MUHTEŞEM GALA!

Dünyanın en büyük 5 mücevher fuarından birisi olan İstanbul Jewelry Show kapsamında mücevher dünyasının önde gelen isimleri buluştu.Fuarın ilk günü dünyanın en büyük alım heyeti organizasyonu kapsamında İstanbul’da gelen firma temsilcileri ile ihracatçı firmalar buluştu.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ