Veromoda 2011 kış koleksiyonu

Danimarkalıların moda konusunda gelişmiş bir zevki ve vizyonu var... Bunun da kadın giyim markası olarak iyi örneklerinden biri Veromoda. Markayı Türkiye’de pazarlayan Bestseller grubunun genel müdürü Aylin Çetindağ Veromoda için Esma Sultan’da 2011 kış koleksiyonunun gösterildiği bir organizasyon gerçekleştirdi. Dokuz ülkeden büyük satın almacıların katıldığı organizasyondan sonra marka direktörü Lisbeth Holm Hojgaard bize Veromoda’yı anlattı.

* Lisbeth Holm Hojgaard kimdir?

Yaklaşık 15 senedir Veromoda’nın marka direktörü olarak çalışıyorum.

* Veromoda için Türkiye’nin önemi nedir?

Türkiye dendiği zaman ilk aklıma gelen şey hızlı moda oluyor. Dünyanın hiçbir yerinden alamadığımız hızda ve kalitede mal tedarik edebiliyoruz. Hem lokasyon olarak avantajlı durumdasınız, hem de artık neredeyse Uzak Doğu ile rekabet edebilecek fiyatlara sahipsiniz. Ayrıca Türkiye diğer ülkelerle karşılaştırıldığı zaman ciddi bir moda zevkine sahip.

* Türkiye’den artık moda anlamında da faydalanabiliyor musunuz?

Kesinlikle, özellikle son 7 yıldır Türk imalatçılarımız bize koleksiyon anlamında da çok büyük destek veriyorlar. Kendi designerlarımızın yanı sıra imalatçılarınızın designerlarından da büyük destek alıyoruz.

* Kim Veromoda giyer? Müşteri profiliniz nedir?

Veromoda kadını, modayı yakından takip, eden kendi tarzını yaratan bir kadındır. Bağımsız ve kendi kararlarını veren Veromoda kadını, modayı zamanında ve uygun fiyata yakalamaktan hoşlanır. Yaşına değil hayat tarzına ve duygularına odaklıdır. Giyimini içinde bulunduğu ruh haline göre şekillendirir.

* Veromoda dünya modasının neresinde duruyor?

Veromoda artık bir dünya markası haline geldi. Son olarak dünyaca ünlü top model Kim Noorda ile anlaştık, yani ilk defa bir İskandinav markası dünyada bir top model tarafından temsil edilecek.

Bu yıl bolca uzun etek, dantelli ve çiçekli giysiler göreceğiz

* Türk modası hakkında bir fikriniz var mı?

Evet, var. Ama Türkiye’de moda ve gördüğünüz şeyler tamamen hangi şehirde olduğunuzla alakalı... Yani ben İstanbul’da bambaşka şeyler, yaptığım Anadolu gezilerinde bambaşka şeyler gördüm.

* Türkiye’nin size nasıl bir katkısı oluyor?

Özellikle İstanbul bize ruh veren yerlerden biri.

* 2011 kış koleksiyonunun geçen yıldan en önemli farkı ne?

Bu sene bol miktarda uzun etekler, kareler, bol miktarda dantel ve çiçekler göreceğiz.

Ayşe Brav/Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Tişörtlerde çizgi karekter modası

Tişörtlerde çizgi karekter modası...Leman dergisinin en tanınmış karakterlerinden, Mehmet Çağçağ’ın imzasını taşıyan Timsah ve Daral bu yaz Tiffany’nin hem tişörtlerinde hem de terliklerinde olacak. Penguen çizeri Erdil Yaşaroğlu da Mavi Jeans için tişört tasarladı

Mezuniyet gecesi kiyafetlerinde pişti olmayın

Mezuniyet gecesi kiyafetlerinde pişti olmayın..Bir okul yılı daha sona ererken bu yıl mezun olacakların aklında da “Ne giyeceğim?” sorusu çoktan belirdi. Bu hayatta gerçekten doya doya kutlanması gereken bir şey varsa o da mezun oluyor olmaktır.

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Arnavutköy Web TasarımBalıkesir Web TasarımAtaşehir PatentAdana PatentBaşakşehir Web TasarımAvcılar Web TasarımAdana Web TasarımAfyon Patent
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti