Vucut kusurlarını gizleyen mayolar tasarladı

Ünlü modacı Hakan Yıldırım giydiğiniz mayonun iyi görünmesi için kusursuz bir vücuda sahip olmanız gerekmediğini söylüyor. Yıldırım ‘Doğru mayoyu seçmek için vücudunuzu iyi tanımanız gerek’ diyor.

Mayo ve bikinilerin görücüye çıktığı şu günlerde kadınları bir telaş sarıyor. Çünkü pek azımız manken gibi bir vücuda sahibiz. Kimimizin göbeği büyük, kimimizin kalçası geniş... Üstelik bir de yanlış mayoyu seçersek tüm kusur-larımız iyice belirgin hale geliyor. Ünlü modacı Hakan Yıldırım da işte bu sebepten Sunset Mayo için tasarladığı koleksiyonda kadınların plajlarda kendine güvenerek giyebileceği mayolar tasarladı.

Vücut kusurlarını gizleyen özel desenler ve kumaşlar kullandıklarını söyleyen Yıldırım ‘Ayrıca doğru kuplar, farklı vücut tiplerine uygun kalıplar çıkardık. Doğru mayoyu seçmek için en güzel taraflardan en sorunlu bölgelere kadar vücudunuzun her santimetrekaresini tanımanız gerek. Vücudunuzda sevdiğiniz yerleri ön plana çıkarırsanız kendinize güveniniz artacaktır’ diyor.

MAYO YAPMAK ZEKA İŞİ

İlk kez 2006 yazında mayo tasarladığını anlatan ünlü tasarımcı bu işten çok keyif alınca sürdürmeye karar vermiş. Bu işte kendi deyimiyle profesyonelleşen Yıldırım hem şık hem de işlevsel mayolara imza atmış. Ancak bu işi yaparken de bir hayli zorlanmış, ‘Küçücük kumaşlarla bir şeyler yapıyorsun ve o yaptığın parçanın diğerlerinden farklı olması gerekiyor. Bu iş çok zor bir iş, algının çok açık olması gerekiyor! Bana göre mayo yapmak zeka işi. Çok zeki olmak lazım, çünkü yetenek yeterli değil.’

Sunset koleksiyonunda doğru seçilmiş desenler, iyi kaliteli kumaş, iyi kaplar kullanıldığını anlatan Yıldırım ‘Koleksiyonda özel seçilmiş desenler, doğru oturtulmuş kap ve kalıplar koleksiyonda öne çıkıyor. Üçgen bikiniler çok moda. Bikinilerde iddialı lame ve doreler, parıltılı taşların çekiciliğine yenilmiş özel kumaşlar, geometrik desenler, zıt renkler var. Aksesuarlar, baskılar ve biyelerle hareketlilik katılan mayokiniler de tasarladık. Mayolar da en az mayokiniler ve bikiniler kadar iddialı. Bu sezon plaj giysilerine ekstra bir önem verdik. Bu giysilerde tüller, şifonlar, file ve uçuşan ipeksi kumaşlar ayrıca aksesuar olarak metal, işlemeler taşlar kullandık’ diyor.
Türk kadınları güzel giyiniyor

HAKAN Yıldırım şıklık ve modayı takip etmek açısından Türk kadınların dünyanın pek çok ülkesindeki kadınlardan önde olduğunu söylüyor. Yıldırım şöyle devam ediyor: ‘Moda konusunda gelişmekte olan bir ülkeyiz, kadınlar birçok şeye dikkat ediyor ve şık giyiniyor. Tabii ki bazen kadınların giydikleri yüzünden şok olabiliyoruz. Ama bu durum da tamamen insanın vücudunu tanımasıyla ilgili bir şey... Vücudunuz tanıyor ve ne giymeniz gerektiğini biliyorsanız şık olmamanız için hiçbir neden yok. Son yıllarda Türk kadınlarının giyim konusunda çok cesur olduğunu söylüyorlar. Bence Türk kadını her zaman cesurdu. Bir Türk filmi izliyoruz mesela, en basitinden ‘Bu saçları kim yapıyordu?’ diyorsun. Yabancılar ‘Türkiye yetmişlerde nasıl böyleydi?’diye soruyorlar. İnsanlar cesurdu, 90’larda da bu böyleydi ama 2000’li yıllara geldiğimizde hepimiz kendimizi koruma çabasına girdik.’

O gece en şık siz olun

HOTİÇ mezuniyet geceniz için kırmızıdan beyaza, doreden lameye geniş renk yelpazesiyle sizleri bekliyor. Baby kroko’nun dore ve lameyle birleşmesiyle tasarlanmış babetler de mezuniyet gecenizde şıklık ve rahatlığı bir arada yaşatacak. Her zevke uygun modellerin yer aldığı koleksiyonda sezonun hitlerinden olan platformlu modellerin hem deri hem de rugan alternatifi bulunuyor. Siyah, yeşil, kemik, leopar, kırmızı, beyaz, lacivert gibi renklerin yer aldığı koleksiyonda çiçek desenleri modellerdeki farklılığı vurguluyor.

Fashionizm İzmir’de start alıyor

İZMİR moda ve sinemayı buluşturan bir ilke imza atıyor: Fashionizm. 3 Haziran’da İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirilecek olan ve içinde sinemanın, fotoğrafın, panellerin ve workshopların yer alacağı etkinlikte birbirinden görkemli defileler de gerçekleşecek. İTKİB, İMA (İstanbul Moda Akademisi), Moda Tasarımcıları Derneği, İzmir Ekonomi Üniversitesi, DAMAT - TWEEN gibi öncü kurum ve markaların desteklediği etkinlikte Factory Girl, Pret-a Porter, Devil Wears Prada, American Phyco gibi moda dünyasının farklı yönlerine sahne olan filmler gösterilecek. London College of Fashion’dan onur derecesi ile mezun olan, Shangai Moda Haftası’nda yer alan tek Türk Mihrican Damba, Londra Kraliyet Akademisi, Shangai, Milano, Cannes ve Sidney’den sonraki defilesini İzmir Fashionizm’de gerçekleştirecek. www.fashionizm.org

Siz de terliklerinizi ‘taş’landırın

Havaianas, yaz sezonuna girerken keyifli ve bir o kadar da ışıltılı bir etkinliğe imza attı. Türkiye’de de ilk kez 23 - 25 Mayıs tarihleri arasında Şaşkınbakkal Boyner Mağazası önünde düzenlenen etkinlikte Havaianas’ını getiren herkes flip-floplarını ışıltılı taşlar, harfler, kalpler ve yıldızlar gibi değişik aksesuarlarla süsledi. Etkinlik 1 Haziran’a kadar Metrocity’de devam edecek. Yapmanız gereken tek şey Havaianaslar’ınızı beraberinizde getirmek ve ışıl ışıl bir taş seçmek. Havaianas etkinliğinin diğer durakları ise şöyle: 6-8 Haziran İstinye Park, 13-15 Haziran İçerenköy Carrefour, 20-22 Haziran Antalya. 
BERRİN HABERVEREN  -STAR

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı
Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ