Yaşar Saraçoğlu

 

 

1960 yılında Diyarbakır’da doğan Yaşar Saraçoğlu, İstanbula yerleşmesinin ardından, eğitimine Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı Bölümü’nde devam etti. Eğitimi sırasında sekiz arkadaşıyla “Grup 9”u kurdu.Fakülte hayatı boyunca karma sergilere katıldı. Bu sırada çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller aldı.1986 yılında eğitim hayatını int(11)irdiğinde, halen devam etmekte olan “İstanbul Devlet Opera ve Balesi ve Devlet Tiyatrosu” sözleşmeli fotoğraf sanatçısı görevine başladı.

Çekmiş olduğu bale fotoğrafları ile ilk kişisel sergisini 1989 yılında “Saraçoğlu’nun Dans Eden Fotoğrafları” adı altında açtı. Aynı yıl fotoğraf stüdyosunu kuran Saraçoğlu reklam ve moda fotoğrafçılığı alanlarında da faaliyet göstermeye başladı. Kişisel sergilerine 1995 TOBAV,1997 İstek Vakfı,2000 III.Likya/Kaş Kültür ve Sanat Festivali bünyelerinde devam etti.

Saraçoğlu, son dönem çalışmalarını Şişli’deki yeni stüdyosunda sürdürmektedir. Teknik imkanlarıyla birlikte, faaliyet alanlarınıda genişleten Saraçoğlu,1985-2002 yılları arasında yapmış olduğu “İstanbul Devlet Opera ve Balesi ve Devlet Tiyatrosu” sözleşmeli fotoğraf sanatçılığı görevinin dışında sayısız giyim firması için, katalog çekimleri gerçekleştirmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Dünya fotoğrafçılarının arasına bir Türk girdi Fotoğraf sanatçısı Murat Esibatır,dünya çapında seçkin fotoğrafçıların yer aldığı Fujifilm X-Photographersa kabul edildi.Fujifilm GFX 50S Orta Format fotoğraf makinesi kullanan fotoğrafçılar arasında Türkiyeden seçilen ilk isim olan Esibatırın 22 adet fotoğrafı sitede sergilenmeye başladı
FOTOĞRAFÇILAR, YAZ DÜĞÜNLERİ İÇİN RANDEVU VERİYOR Niğde’de düğünlerin genelde Haziran-Eylül aylarında yoğun yapılması nedeniyle organizasyon, fotoğrafçı, gelinlikçi, kuaför, düğün salonu gibi birçok esnaf son iki haftadır yoğunluk yaşamaya başladılar. Düğün tarihlerini kesinleştiren çiftler erken  randevu alma zamanı.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)