Yaza taptaze girmek isteyenlere tazelenme kaçamağı

Banu Alkan gibi otrişle saklamaya çalışmak da bir yöntem ama fazla kilolardan kurtulmanın en kesin yolu eritmek. Yaza çok az kaldı. Gerekli çalışmayı şimdiden yapmak lazım.

Yoksa ne olduğunu bile anlamadan, kendimizi omuzdan daha geniş bir belle plajda ya da havuzda bulabiliriz. Ama telaşa gerek yok, hemen hemen bütün spor ve sağlık merkezlerinin son dakika zayıflama programları var. Haftasonu tazelenme kaçamağına gidebilir, kilolara enfrarujla saldırabilir, Tom Cruise gibi kendo öğrenebilir ya da askerlik günlerine geri dönebilirsiniz.

Yaza 45 kala zayıflama

FIT FOR SUMMER

45 gün dediğiniz su gibi akıp geçer. Kendinizi bir anda omzunuzdan geniş bir belle plajda buluverirsiniz. Ama telaşa gerek yok, hemen hemen bütün spor ve sağlık merkezlerinin son dakika zayıflama programları var. Mayadrom Sports Center kendi programına Fit For Summer adını vermiş. Spor yaparken eğlenmek ve kısa sürede vücudunu şekle sokmak isteyenlere 45 günde fit olabilme imkanı sağlıyor. Tabii siz de azıcık gayret ve efor sarfedeceksiniz. Fit For Summer programındaki stretching’le (germe) kaslarınızın esnekliğini arttırıp bunun yanında karın ve bacak kaslarınızı çalıştırabileceksiniz. Spinning ile de kardiyovasküler egzersiz yapabilir, maksimum yağ yakımına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tempolu ve eğlenceli bir ders olan Boot Camp ile daha hızlı forma girdiğinizi farkedeceksiniz. www.mayadromsports.com

Yaza taptaze girmek isteyenlere TAZELENME KAÇAMAĞI

Yoğun ve yorucu bir kış mı geçirdiniz? Vücudunuzu arındırmak ve yaza yenilenerek girmek için işte iyi bir fırsat: Re-fresh Weekend. 25-27 Nisan’da Antalya’da yapılacak program, sağlıklı yaşam konusunda çalışmalar yapan Energies of Life tarafından hazırlanıyor. Chicago’da yaşayan ünlü mutfak şefi, Raw Foodist (çiğ yemek yanlısı) Mehmet Ak önderliğinde, bir fizik tedavi uzmanı, bir yoga uzmanı ve beden terapisti ile destekleniyor. Program Raw Food felsefesinin anlatılması, yemeklerin hazırlanma tekniklerinin gösterilip tariflerin verilmesi, katılımcıların bir araya gelerek öğünleri birlikte denemesi, yoga ve doğa yürüyüşleri gibi hem aktif hem de eğlenceli faaliyetler içeriyor. Katılanlar güzel ve genç kalmanın sırları için beslenme önerilerini de öğrenecek. Tazelenme programı için özel olarak hazırlanan mönü hem sağlıklı, hem de leziz yiyeceklerden oluşuyor. Organik gıdalar; çiğ olarak, kurutularak veya özel pişirme teknikleriyle 41 dereceyi aşmayan bir sıcaklıkta pişirilerek tat, koku, besin değerleri, hücrelerin yenilenmesini ve vücut için gereken enerjiyi sağlayan enzimleri korunarak hazırlanıyor. (242) 249 06 13.

Belki de sorun genlerinizde NUTRİGENETİK

İşte estetik duruşa 21. yüzyıl yaklaşımı. Nutrigenetik beslenme ile kişinin genetik yapısı arasındaki ilişkiyi moleküler seviyede araştıran ve ortaya koyan bir bilim. Her insanın tamamen kendine özgü bir genetik profili var. Arkadaşlarınızın, ailenizin, komşularınızın uyguladığı diyetler, egzersizler, vitaminler sizin için en doğru çözüm olmayabilir. Teknoloji sayesinde artık bireysel yapınıza uygun, kendinize özel sağlık ve beslenme uygulamaları mümkün. High Performance bu uygulamayı randevu ile yapıyor: www.highperformance.com.tr

Yağlara kızılötesi baskı ENFRARUJ IŞINLARI

Yaza beş kala son çarelerden biri de ışın yöntemini denemek olabilir. Erkekler için özllikle bel ve göbek çevresindeki yağlanmaları hedefleyen program, 5 haftada 1-2 beden incelme ve 5-8 arası kilo kaybı sağlıyor. Cihaza haftada 3 gün ve her seferinde 40 dakika giriyorsunuz. Fitline spor merkezi, bu programı fitness ve beslenme uzmanı kontrolüyle eş zamanlı uyguluyor. www.fitlinegym.com

Saatte yüzde 30 fazla yakın KINESIS

Kinesis İtalyanca hareket demek. Alpha, beta, gamma ve delta adındaki birbirinden farklı dört modülden oluşan bu egzersiz sistemi, tüm eklemleri doğal açılarıyla hareket ettirerek, 1 saatte yakabileceğiniz kalorinin yüzde 30 daha fazlasını yakmanızı sağlıyor. Devrim niteliğindeki bu antrenman sistemi, duvara monte edilmiş demir çubuklar üzerine oturtulmuş iplerden oluşuyor. Her yaş grubuna, spora yeni başlayanlar ile profesyonellere önerilen kinesis, bacaklardan kollara ve göbeğe kadar tüm kasları çalıştırıyor, vücudu esnekleştiriyor. Colliseum’da yapabileceğiniz bu egzersizden hızlı sonuç almak istiyorsanız, haftada en az 2 kere de cardio egzersizlerine katılmanız lazım. www.coliseum.com.tr

Yaza deniz suyu ile hazırlanın TUZLU HAMAM

Deniz suyu kullanılarak gerçekleştirilen SPA terapileri, deniz suyunda ve yosunlarda yer alan demir, kobalt, kalsiyum, magnezyum, iyot, selenyum, lityum, florid, silicate gibi minerallerden yararlanma üzerine kurulu. Bu mineraller, yağların yakılmasında ve dolaşım sistemi üzerinde önemli etkiye sahip. Klassis Resort, yaza zinde bir başlangıç yapmak isteyen erkeklere deniz suyu SPA terapisini balneotherapy ile birlikte uyguluyor. Balneotherapy yönteminde, ısıtılmış deniz suyu ile doldurulan küvetlerde vücudun belirli bölgesinde istenilen şiddette su altı masajı yapılıyor. Küvet içine ilave edilen yosun tozları ve özel yağlar ile etki artırılarak bölgesel incelme sağlıyor. www.klassis.com.tr.

Kiloları giyotine yollayın GYROTONIC

Macar bir balet olan Juliu Horvath tarafından geliştirilen sistem, eklemlerin esnekliği ve omurganın güçlenmesi esasına dayanıyor. Gyrotonic’i diğer egzersiz sistemlerinden ayıran en önemli özellik eş zamanlı olarak vücudu gerip güçlendirmesi, vücut hareketlerinin 360 derecelik bir alan içerisinde yapılmasına olanak sağlaması. Vücudun tüm bölgelerini aynı anda çalıştırarak, eklemlere ve omurgaya elastikiyet kazandıran, bedenin genç ve düzgün duruşunu sağlayan Gyrotonic, Planet Lifestyle Club’ta Amerika’yla eş zamanlı olarak Türkiye’de. www.planethc.com.

Göbekli samuray mı olur? KENDOFİT

Tom Cruise’un Son Samuray film çekimlerine hazırlanmak için başladığı kendo sporu, fitness ile birleşti. Dünya çapında yaklaşık 8 milyon kişi tarafından yapılan kendofit, temelinde kılıcın hareketlerine uyum sağlamak ilkesine dayandığı için ayaktayken karın kaslarının çalıştığı bir spor. Tempolu bir müzik eşliğinde uygulanan kendofit, aerobik derslerindeki kardiyo çalışmasını, ağırlık egzersizlerindeki kuvvet çalışmasını, pilates’teki denge unsurunu ve yogadaki felsefe ile odaklanmayı bir arada sunduğu için yoğun ilgi görüyor. www.hillside.com.tr

Yaylalar yaylalar! KIŞLA TALİMİ

Yaza fit girmek isteyenler için Corner Health&Fitness eğitmenleri Nazice bir yöntem uyguluyor: Boot Camp. Bu dersler askeri fiziksel eğitim temel alınarak hazırlandı. Bir egzersizden diğerine ara vermeden geçiliyor ve böylece bol kalori harcanabiliyor. Aynı zamanda beden disiplin altına alınıyor. Ders öncesi ve sonrası arasındaki farkı kolaylıkla hisseceksiniz. ww

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

HORMONLARINIZI SIFIRLAYIN, KİLO VERİN!

İdeal kilonuza kavuşmak için yaptıklarınız yeterli mi? Hormonların kilo almak ya da vermek üzerinde bir etkisi var mı? Vücudunuzda faaliyet gösteren kaç hormon olduğunu biliyor musunuz? Hormonlar, sizi ideal kilonuza nasıl kavuşturur? Bütün bu soruların yanıtı ve ideal kiloya uzanan yola dair açıklamalar, Diyetisyen Emre Uzun’dan geliyor.

Hem kilo verdiriyor hem kanserden koruyor!

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanserin nedenleri arasında genetik ve çevresel faktörler ile sağlıksız beslenme ilk sıralarda yer alıyor. Yaşam tarzı ve beslenme planınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle kanser riskini en aza indirebilirsiniz.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)