Yeni lazer yöntemi Matisse’

Güneş lekelerini ve diğer yaşlanmaya bağlı cilt lekelerini ortadan kaldırmak için yeni bir yöntem kullanılmaya başlandı.
 
Eski lazer uygulamalarında tüm cilt yakılırken yeni lazer yöntemi Matisse’de kullanılan safir bir filtre sayesinde, tahribat ve kızarıklıklar azalıyor, iyileşme süresi hızlanıyor

Türkiye gibi güneş ışınlarının fazla olduğu ve çoğu kadınlar olmak üzere pek çok kişinin bronz teni sevdiği ülkelerde meydana gelen güneş lekelerini ve diğer yaşlanmaya bağlı cilt lekelerini ortadan kaldırmak için yeni bir lazer kullanılmaya başlandı.
Çalışan ve günlük hayatlarına en kısa sürede dönmek isteyen hastaların oluşan kızarıklıklar nedeniyle günlerce işlerinden uzakta kalmasına gerek kalmadığını söyleyen Dr. Ziya Şaylan, “Geliştirilen fraksiyone lazerlerin en son nesli olan Matisse sayesinde uygulamadan birkaç saat sonra veya bazen en geç bir gün sonra tekrar günlük hayatınıza dönebilirsiniz” diyor.
Dr. Ziya Şaylan, yeni nesil lazer teknolojisi Matisse hakkında sorularımızı yanıtladı:

Bu yöntemin özelliği nedir?

Matisse’i, eski lazerin yeni bir uçla uygulanması olarak tanımlayabiliriz. Önceden yüzde 100 lazer veriliyordu. Şimdi ise lazerin ucuna safirden yapılma bir filtre konuldu. O filtre, ışınların ancak yüzde 20 - 25’ini geçiriyor. Ve hastada hiçbir yaraya neden olmuyor. Arkasından hasta ayağa kalkıp işine dönebiliyor. En büyük özelliği bu.

Uygulama alanları nedir?

Öncelikle cilt yaşlanmasına karşı kullanıyoruz. İkinci olarak da yaşlılığa bağlı oluşan “Aging spots” dediğimiz kahverengi lekelere uyguluyoruz. Yine ucuz parfümlere bağlı da pek çok leke oluşabiliyor. Bunların içine çok kötü ve kalitesiz kimyasal maddeler koyuyorlar. Toplumumuzda çok sigara içildiğinden ve güneş ışınlarına fazla maruz kalındığından lekeler oluşuyor. Hiçbir yerde yanık ten görmüyoruz ama Türkiye’de hâlâ çok moda. Pek çok kadın bronz tenin kırışıklıkları kapadığına, daha zinde görüldüğüne inanıyor ama bu yanlış.  Güneş ışınları artık  daha zararlı hale geldi ve çok fazla cilt kanseri görülüyor. Ciltteki lekeler de kalıcı oluyor.

Peki eski lazer uygulamalarından en önemli farkı nedir?

Eskiden hastalara yaptığımız lazerde hasta 7 - 8 gün evde kalıyordu. İyileşme uzun sürüyordu. Beyaz ya da kahverengi lekeler oluşabiliyordu. Matisse’le derinin ancak belirli bir miktarı lazer ışınlarına maruz kalıyor ve arada kalan sağlam dokulardan iyileşme çok daha çabuk olarak meydana geliyor. Yaşlanmış cildi parçalayan klasik lazer cihazlarının bir defada elde ettikleri sonuçları bu yeni fraksiyone cihazlar 4 - 6 defa tekrarladıklarında elde edebiliyor. Böylelikle hastaların yüzlerinde yaralar oluşmuyor ve hemen tekrar günlük yaşantılarına dönebiliyorlar.
Klasik lazerlerde bütün dokular tahrip olurken fraksiyone lazerlerde dokunun sadece yüzde 20 - 30’u ışınlanmakta ve bu sayede tahribat az olduğundan yan etkiler azalmakta ve iyileşme de çabuk olmaktadır.

Bu özellikleri ile hangi uygulamalarda başarılı sonuç veriyor?

Gerçek bir fraksiyone lazer cihazından beklenen, yakılan bölgelerin çabuk iyileşmesidir. Matisse uygulamasından sonra gözle görülen açık yaralar yoktur. Kızarıklılar kısa zamanda kaybolur ve cildinizin daha canlı, daha ince ve daha az lekeli olduğu kısa zamanda görülebilir. Uygulamalar int(11)tikten sonra 14 - 21 gün içinde kalıcı sonuca ulaşılır.

Kaç seansta sonuç alınıyor?

Hasta ilk uygulamadan 10 gün sonra geliyor. Toplam 5 - 6 seansta sonuç alıyoruz.

Nerelerde kullanılıyor?

Kolajen dokusunu yenileme ve çoğaltma
Kırışıklıkları azaltma
Pigmentli lezyonları - lekeleri azaltma ve ortadan kaldırma
Ameliyat izlerini azaltma
Güneş hasarları ve güneş yanığına bağlı ciltteki lekeler ve renk değişikliklerini giderme
Yaşlılık lekelerini azaltma ve giderme
Yüzde meydana gelen kırmızı damar genişlemelerini giderme
Selülitleri azaltma, kol ve bacak içleri derilerini germe
Kalça şekillendirme
El sırtı derisindeki yaşlılık belirtilerini azaltma
Milliyet
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

HORMONLARINIZI SIFIRLAYIN, KİLO VERİN!

İdeal kilonuza kavuşmak için yaptıklarınız yeterli mi? Hormonların kilo almak ya da vermek üzerinde bir etkisi var mı? Vücudunuzda faaliyet gösteren kaç hormon olduğunu biliyor musunuz? Hormonlar, sizi ideal kilonuza nasıl kavuşturur? Bütün bu soruların yanıtı ve ideal kiloya uzanan yola dair açıklamalar, Diyetisyen Emre Uzun’dan geliyor.

Hem kilo verdiriyor hem kanserden koruyor!

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanserin nedenleri arasında genetik ve çevresel faktörler ile sağlıksız beslenme ilk sıralarda yer alıyor. Yaşam tarzı ve beslenme planınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle kanser riskini en aza indirebilirsiniz.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ