Yeni Mücevher Saat Koleksiyonuyla Hayranlık Uyandırıyor...

 

 

Jaeger-LeCoultre’nin İsviçre’deki atölyelerinde tamamen inhouse gerçekleştirdiği saat imalatı, mekanik zaman ölçüm bilimini yüceltiyor ve türüne ender rastlanır nitelikte mücevher örnekleri veriyor. Derin duygular, istek ve hayranlık uyandırmanın yanı sıra, yüksek beklentileri de karşılayan üst düzey saat modellerinin yaratımında rol alan tüm sanatçılar, uzmanlık ve yeteneklerini istisnai eserler vermek için birleştiriyorlar. Mücevher işleme, burma süsleme, kakma, oyma ve mineleme gibi nadide tekniklerde ustalaşan sanatçılar ve saat ustaları, üzerinde çalıştıkları her saati, özgün bir ruh ve tutku ile besliyorlar. Mükemmel teknik ve estetik formu yakalamak için maddeyi usta dokunuşlar ile şekillendiren sanatçılar, mükemmel simya karışımlarını el emeği ile oluşturmanın günümüzde de mümkün olduğunu kanıtlıyorlar.  

 

Jaeger-LeCoultre’nin kadınlara yönelik ürettiği yeni mücevher saat koleksiyonu, nadide el sanatlarına övgü niteliği taşıyor.

Jaeger-LeCoultre atölyeleri tarafından yaratılan yeni mücevher saat koleksiyonu, zarafet ve güzelliğe hizmet etmeye kendini adamış bir sanatın varlığını vurguluyor. Koleksiyonda öne çıkan Rendez-Vous Wild Rose (Rendez-Vous Yabani Gül) ve Rendez-Vous Tourbillon Emaye (Rendez-Vous Mine Tourbillon) modelleri, zarif siluetlerinin her detayıyla rafine bir zevki sergiliyor. Jaeger-LeCoultre saat yapım atölyelerinin 179 yıldır sadakatle muhafaza ettiği onurlu el sanatları eşliğinde elde edilen modeller hayranlık uyandırıyor.

Jaeger-LeCoultre Rendez-Vous Tourbillon Emaye

Rendez-Vous Tourbillon Enamel, nadide mine sanatını Jaeger-LeCoultre yapımı komplike tourbillon mekanizma ile birleştiriyor. Yumuşaklıkla kademelendirilmiş opak ve yarı saydam tonlardaki mine kaplama, ikonik gül motifi için muhteşem bir sahne oluşturuyor. Saat kadranının üzerinde, çiçeklerin kraliçesi gülün yanı sıra, pırlantadan örülmüş çift döngülü kalp motifi büyüleyici bir zerafetle yeralıyor. Elyapımı burma süsü fonun, üzerinde yeralan altın kahverengi tonlarıyla etkileşimi, zarif modele hayat veriyor. Saat 6 yönünde yeralan komplike tourbillon mekanzimayı pırlatalardan örülmüş bir daire çevreliyor. Şekil ve esasın mükemmel dengesini sunan Rendez-Vous Tourbillon Emaye modeli, Jaeger-LeCoultre’nin birçok el sanatını birarada ve nadide bir uyum içinde uygulamaktaki ustalığına tanıklık ediyor.

 

Jaeger-LeCoultre’nin el emeğiyle ürettiği mücevher saat koleksiyonu, geçmişinden bugününe, kraliçeler için siparişle üretim yapan markanın 179 yıllık engin birikimini ortaya koyuyor.

Jaeger-LeCoultrenin eşsiz saat koleksiyonu, Damas Türkiye tarafından işletilen Nişantaşı Altın Sokak’ta bulunan Jaeger-LeCoultre Boutiquenin yanı sıra, Kanyon Alışveriş Merkezindeki "Damas" Butik’te,  Istanbul Flyinn Alışveriş Merkezi’ndeki “Sapphire” ile Ankara Armada ve Kentpark Alışveriş Merkezleri’nde konumlanan “Greenwich” butiklerinde saat severlerin beğenisine sunuluyor. Antalya bölgesindeki Jaeger-LeCoultre satış noktaları arasında ise, Terracity Alışveriş Merkezi’nin içinde konumlanan “Damas” Butik’in y

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Saatte Zarafet

Longines, köklü geçmişinden aldığı güçle kendisine itibar kazandıran bazı tarihî saatleri tekrar ele almayı seçti. İsviçreli saat üreticisinin Heritage serisindeki ikonik saat Longines Legend Diver Watch'ta 1960'ların dalış saatleri yeniden doğdu. Çağın stil üsluplarını ve tasarım

2018 Yılının En İyi 4 Akıllı Saati

Zaman, insanlık tarihinin başından beri bizler için önemlidir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bireyler zaman gösterme özelliğinin yanında satlerden, akıllı olmasını da beklediler. Bu noktada da karşımıza, teknolojinin giyimle birleşmesi özelliği olarak, akıllı saatler çıktı.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ