Yeni trendler ve ürünler bize daha parlak ve sağlıklı saçlar vaat ediyor

Saçlarımız güzelse kendimizi daha iyi hissederiz. Canımız sıkkınsa ilk yaptığımız şey saçlarımızın şeklini ya da rengini değiştirmek olur.

Bu sezon özellikle saç renklendirme konusunda birçok yeni ürün ve trend var. Wella’nın ancak kuaförlerde uygulanan Colorcascading adlı ürünüyle saçlarınıza farklı bir biçimde röfle yapılıyor. Bu ürünle yapılan röfleler, tutam tutam değil yukarıdan aşağıya doğru açılıyor. Avon’un Advance Techniques Summer&Rescue Serisi’nden Sarı Gölge Yapıcı Solüsyon’u ise saçlarda doğal görünümlü gölgeler yaratıyor. Bu kremle, 2-3 günde güneşten rengi açılmış bir saç görünümü elde edebiliyorsunuz. Daha parlak, yoğun bir görünüm elde etmek için ürünü her gün kullanmanız gerekiyor.

Eğer saçlarınızı boyamayı tercih ederseniz buna göre bakım yapmayı ihmal etmeyin. Farklı saç renklerine farklı şampuan ve bakım kremi üreten markalar arasında John Frieda ve ünlü kuaför TONI&GUY da var.

RENGİNİ KORU

Ayrıca özellikle kızıl tonlarında rengin parlaklığını koruması bir sorundur. Saçlarınızın güneşe fazla maruz kaldığı yaz aylarında saç renginizin solmaması için Lifetex’in Sun Color Preserve Cream’inden yararlanabilirsiniz. Organix’in Shea Butter adlı şampuanı ise gerek boyalı gerekse fönle düzleştirilen saçlar için ideal.


Saçlarınız itaat etsin


Saçlarımıza şekil vermek ve bu şekli korumak için birçok özel ürün var. Ama bakımlı saçın daha kolay biçimlendiğini ve daha iyi bir görünüme sahip olduğunu aklınızda bulundurun


Yaz aylarında saçın şeklini koruması da ciddi bir sorun teşkil ediyor. Sebastian her zaman olduğu gibi saç şekillendirme ürünlerinde öncü bir marka. Bu sezon çıkarttıkları Texturiser/ Esnek Biçimlendiricili Jöle saçın canlılığını etkilemeden biçimlendirmenizi sağlıyor. Bu ürünle özellikle kısa saçlar hacim kazanıyor. Threads/Esnek Mikrofiber Krem Şekillendirici ise saç tutamlarını belirginleştiriyor.

Saç şekillendirmede en başarılı ürünlerden biri Schwarzkopf’un OSIS Loopy Bukle Kremi. Hem nemli hem de kuru saça uygulanabilen bu ürünü düz saçlarda bile belirgin bukleler yaratıyor. Biz deneyip çok memnun kaldık, kısa saça hacim de katıyor. Eğer saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız John Frieda’nın saç düzleştirici şampuan ve saç kremini öneririz.

Saçlarınızın renklenmesi ve şekillenmesi kadar bakımı da önemlidir. Tresan’ın Isırgan Otu Şampuanı ve Kayın Ağacı Özlü Saç Toniği saç dökülmelerini azaltıyor ve saç tellerinde bir miktar kalınlık yaratan ısırgan otu ekstresi sayesinde, saçlar tok ve dolgun görünüyor.

Watsons’ın yeni saç bakım cilaları evde kuaför salonlarında yapılan bakımı vaat ediyor. Fonex’in saçlar için çok yararlı olan zeytinyağı ve rezene içeren yeni şampuanı da özellikle yaz aylarında kuruyan saçlarınızı besliyor.
STAR

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın
Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi? Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi?

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ