Yeni yıla yeni yüz

 

YEPYENİ BİR YIL YEPYENİ BİR YÜZ

İz ve kırışıklıkların giderilmesinde devrim niteliğinde olan “Fraksiyonel Lazer” ile izler, kırışıklıklar, lekeler %80-%100 oranında düzeltilebiliyor. Yeni yıla girerken, yüzünüzdeki inci çizgiler ile kırışıklıklardan, güneş lekelerinden, doğum ve kilo nedeniyle oluşan çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

“Fraksiyonel Lazer” konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru fraksiyonel lazer çeşidinin, doğru yerde kullanılması. Çünkü, lazer ışınları farklı dalga boyları itibariyle farklı amaçlar için kullanılıyor. Fraksiyonel lazerin kullanım alanlarına göre; yüzeysel (Fraksiyonel Er: Glass), orta (Fraksiyonel Er:YAG) ve derin (Fraksiyonel Karbondioksit CO2)olarak üç çeşidi bulunuyor.

Fraksiyonel Er: Glass ve (Fraksiyonel Er:YAG, orta derece gibi cildin yüzeysel tabakasına etki ediyor. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da da kullanılan Fraksiyonel Karbondioksit CO2 ise; derin iz ve kırışıklıkların tedavisinde etkili sonuçlar veriyor.

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center doktoru Op. Dr. Atilla Alp (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı) cildin daha canlı, parlak ve sağlıklı hale getirilmesi ile kırışıklıkların tedavisinde fraksiyonel lazerin oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğunu belirtiyor. Op. Dr. Alp, özellikle yüzeysel ve orta dereceli kırışıklıkların bu tedavi ile geçebileceğini, derin kırışıklıkların ise hafifleyeceğini söylüyor.

Sivilce izleri, lekeler siliniyor, kırışıklıklar gidiyor, çatlaklar azalıyor…
Op. Dr. Atilla Alp lazer teknolojisinin kozmetik dermatolojide kullanımının son halkalarından biri olan yöntem hakkında şu bilgileri aktarıyor: “Fraksiyonel Lazer; cildin kusurlu alanlarını derinlemesine ama kontrollü bir şekilde etkileyerek izleri siler veya küçültür. Yüzeyden gönderilen toplu iğne ucundan küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, iz görünümüne yol açan bozuk bağ dokusunu tahrip eder. Uygulama dışında kalan sağlam cilt dokusu kısa zamanda hasarlanan alanı tamir eder. Yeniden oluşan kollajen ve örtücü epitel ciltteki izin yerini alır. Bu yöntemle derinlemesine işlem yapıldığı için tek seansta bile etkili sonuç alınabiliyor. Ancak kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkilememek amacıyla uygulama dozu düşürülerek seans sayısı artırılabiliyor. Ortalama 3–6 seans sonrası sivilce izlerini %50–80 oranında azaltmak mümkün. Tamamen tedavisi mümkün olmayan çatlakların belirginliği de fraksiyonel lazer ile 5-6 seansta azaltılabiliyor.”

Fraksiyonel Lazer uygulamasından sonra güneş yanığına benzer bir görüntü ortaya çıkar. İlk birkaç saat kızarıklık, ertesi gün yerini pembeleşmeye bırakır. Sonraki birkaç gün çok ince güneş yanığı sonrasına benzer soyulma olur. İşlemin ertesi gün hasta işine dönebilir, isterse makyaj yapabilir. İşlem sonrası dönemde güneşten korunmak ve yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanmak gerekir. Fraksiyonel lazer sonrası, cilt daha parlak ve canlı bir görünüm alır. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce izler azalır, derin izler yüzeyselleşir. Ciltteki renk ve ton farkları azalır. CO2 Fraksiyonel Lazer uygulamasının 3-5 hafta aralarla cildin durumuna göre 3-5 seans yapılması gerekebilir.

Op. Dr. Atilla Alp Fraksiyonel Lazer ile: akne, sivilce, yara, yanık ve ameliyat izlerinin, yaşlılık ve güneş lekelerinin ve gebelik maskesinin (melasma) tedavisinde, gebelik ve doğum sonrası çatlakların giderilmesinde, cilt yenilemede, el gençleştirmede etkili sonuçlar elde edildiğini belirtiyor.
 

www.ensonmoda.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Nuxe Sun ile Güneş Dostunuz Olsun

İçeriğindeki su ve güneş çiçekleriyle ideal koruma ve göz kamaştıran bronzluk ışıltısı sağlayan NUXE Sun serisi, bitkisel içeriklerle zenginleştirilmiş, foto-yaşlanma karşıtı etkisiyle benzersiz bir kullanım keyfi sunuyor.

Alterra Doğal ve Organik Cilt Bakım ürünleri ile Doğanın gerçek gücünü cildinizde hissedin

Avrupalı kadınların elinden düşürmediği, kadın forumlarda kısa zamanda cilde kazandırdığı etkilerle konuşulan Alterra Organik Cilt Bakımı ve Kozmetik ürünleri, bir süredir Rossmann Mağazaları’nda tüketiciye ulaşıyor

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)