Zeytinyağının mucizeleri

Zeytinyağının tüm çeşitlerinde doymamış yağ asitleri bulunur. Bu yağ asitleri en sağlıklı yağlar arasında sıralanır ve sağlığımıza büyük faydaları avrdır.

Zeytinyağı kalp rahatsızlıkları riskini büyük oranda azaltmaktadır. Akdeniz diyeti denilen ve zeytinyağının bolca kullanıldığı
yemekleri tüketen kişilerin uzun ömürlü olmasının sırrı olarak da gösterilen zeytinyağı, kolesterol ve tansiyonu da düşürür. Zeytinyağı aynı zamanda kanın pıhtılaşma sürecini de normale döndürür.

Zeytinyağı üzerine yapılan araştırmalar, içerisindeki yağ asitlerinin insulin seviyesini düzenlediğini ve dolayısıyla tip 2 diyabet hastaları için yararlı olduğunu göstermektedir.

Zeytinyağının kalitesi saklama koşullarına bağlı olarak değişir. Sıcaklık, ışık ve hava zeytinyağının tadını etkileyen etmenler arasındadır. Zeytinyağını karanlık bir yerde ve oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Sıcak havalarda buzdolabında dahi saklayabilirsiniz. Zaman geçtikçe içerisindeki besin maddeleri de etkileneceği için kapağını açtıktan sonra 6 ay-1 yıl içerisinde tüketmeye özen gösteriniz.

Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Şehrin en iyi İtalyan restoranlarından Mezzaluna yeni menüsüyle misafirlerine yaz aylarından da keyifli bir lezzet deneyimi sunuyor

İtalyan mutfağından en lezzetli örnekleri misafirleri ile buluşturan Mezzaluna, yeni menüsüyle bir kez daha farkını ortaya koyuyor. İtalyan şef Fabio Brambilla geleneksel ve yenilikçi unsurları harmanlayarak hazırladığı özel reçetelerde mevsimselliği ön planda tutuyor.

FAKİR NOSSO İLE LEZZET YOLCULUĞUNA HAZIR MISINIZ

Benzersiz geçmişi ve çığır açan ürünleriyle teknolojiyi evlere özenle taşıyan Fakir Hausgeräte, 85.yılında çok özel bir koleksiyonla mutfağınıza misafir oluyor; FAKİR GOURMET SERİSİ.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ