13 Kare Sanat Günleri bando konseri ve tiyatro oyunuyla başladı

Adana Büyükşehir Belediyesince, 19 Kasım 1995te Kapadokyaya fotoğraf çekmeye giderken Pozantı yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitiren Adana Amatör Fotoğrafçılar Derneği (AFAD) üyesi 13 fotoğraf gönüllüsünün anısına düzenlen etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu önünde belediye bandosu tarafından konser verildi.

Bando, çeşitli türkü, Türk sanat müziği ve pop şarkılarını seslendirerek vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Vatandaşlar bandoya alkışları ve danslarıyla eşlik ederken, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, eşi Serap Aldırmaz ile bir süre dans etti. Konser, konfeti ve volkan gösterisiyle sona erdi.

Vatandaşlar, daha sonra Şehir Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen Komşu Köyün Delisi adlı oyunu izlemek üzere Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonuna geçti.

Aldırmaz, oyun öncesi yaptığı konuşmada, kendisinin de eski bir AFAD üyesi olduğunu hatırlatarak, 1970li yıllarda ilk fotoğraf makinesine dernek sayesinde sahip olduğunu söyledi.

Sanat ve sanatçıyla iftihar ettiklerini anlatan Aldırmaz, şunları kaydetti:

Sanatçılar gururumuzdur. Sanata büyük önem veriyoruz. Belediye Tiyatro Salonunun yanındaki parkı Abidin Dino Açık Hava Sergisi olarak yakında hizmete açacağız. 13 arkadaşımız 16 yıl önce fotoğraf çekimi için Pozantıya gittiklerinde elim bir kazada yaşamlarını yitirdi. Sanatçı hiçbir zaman ölmez, eserleriyle yaşamaya devam ediyorlar. 13 yıldır kendilerini yaşatmaya çalışıyoruz. 13 Kare Sanat Günleri, Altın Kozadan sonra en önemli sanat etkinliğimizdir. Ama bu etkinliklerimiz de sanat mekanlarımız da artacak. Yeni mekanlarımızı kente kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu sanat etkinliğini coşkuyla geçirerek, hayatını kaybeden arkadaşlarımızı sanatla yaşatmış olacağız.

Daha sonra Üstün Dökmenin yazdığı, Ali Hürolun yönetmenliğini yaptığı Komşu Köyün Delisi isimli müzikal oyun izleyiciyle buluştu.

Oyunun ardından tiyatro fuayesinde kokteyl düzenlendi.

Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

LEICA GALERİ İSTANBUL MAGNUM FOTOĞRAFÇISI WERNER BİSCHOF’UN TÜRKİYE'DEKİ İLK KİŞİSEL SERGİSİNE EVSAHİPLİĞİ YAPACAK

Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek vizyonuyla kültür ve sanatın gelişimine önemli katkılar sağlayan Doğuş Grubu’nun Leica Camera AG işbirliğiyle İstanbul’a taşıdığı Leica Galeri, dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Leica Galeri bomontiada’daki yerleşkesinde bu kez İkinci Dünya Savaşı’nın neden olduğu yıkım üzerine yayınladığı foto röportaj ile uluslararası itibar kazanmış İsviçreli fotoğrafçı Werner Bischof’un eserlerini sergileyecek. “Werner Bischof: 1936-1954” başlıklı sergi 4 Temmuz - 30 Ağustos tarihleri arasında bomontiada'daki Leica Galeri İstanbul'da görülebilecek.

Whatsapp'ta silinen fotoğraflar geri geliyor

WhatsApp silinmiş medyaları kendi sunucularından tekrar indirmenize izin veriyor. Yani WhatsApp'ta sildiğiniz fotoğrafları kurtarabileceksiniz. Bu, WhatsApp'ın medyalarınızı sunucularına indirdikten sonra da depolamaya devam ettiği gerçeğini gösteriyor. WhatsApp, Android’te sildiğiniz...

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ