Çok film ekip bunlar!

Ustaları Yılmaz Erdoğan, onlara Birbirinizi seveceksiniz! emrini verdiği için midir, nedir, onlar birbirlerini sevmekle kalmadı, son zamanların en gırgır ekibi olmayı başardı. BKM Mutfak öğrencileri ilk filmleri Çok Film Hareketler Bunları anlatırken de güldürmeye ara vermiyorlar
Onlar son dönemin en çok konuşulan, en sevilen gençleri... Yılmaz Erdoğanın kurduğu BKM Mutfakın öğrencileri olarak altı yıl önce hayatımıza sızdılar. Gerisi öyle güzel geldi ki... Sahneleri, televizyon programları, reklamları derken şimdi de ilk filmleri Çok Film Hareketlerle karşımızdalar. Bu onlarla ilk röportajım, başladıkları yerde yani Beşiktaştaki BKM Mutfakta karşılarındayım. Laf aramızda 24 kişiyle aynı anda yaptığım ilk röportaj olacak bu. Grup terapisi misali ben ortaya oturmuşum, onlar etrafımda çember olmuş. Ağzımdan çıkan ilk kelime; "Merhaba..." 24ü birden: "Merhabaaaa Ayyyyşeeeee..." Tamam bu röportaj çok eğlenceli geçecek. Umarım bana çok güzel bir hareket yapıp teker teker gelirler. Bu arada filmlerine bayıldım zaten bu gençler ne yapsa koşar izlerim. Çok Güzel Hareketler bunlar.

- Reytinglerde programınız hep ilk sıralarda, çok seviliyorsunuz, şimdi de ilk filminiz vizyonda, biz size çok gülüyoruz, siz gülüyor musunuz? Nasılsınız?
- Ersin: Yahu soruyu anlamadım, biri arkadan konuşuyor abi ya...
- Eser: Ersin, Ayşe diyor ki Kendinizi nasıl hissediyorsunuz, herkes sizi merak ediyor, diyor.
- Ersin: Ha anladım, kanatlar var bende uçuyorum.

- Nereye uçuyorsun Ersin?
- Ersin: Canım benim bebişim ya (kahkahalar kopar).
- Eser: Mutfak ekibi şu anda röportaj yaptığımız yerde sahneye çıktı.
- Bülent: Hayallerimiz vardı. Devam et Eser (gülmekten bu röportajı int(11)iremeyeceğiz sanırım).
- Eser: Konuşamıyorum, ciddiyet arkadaşlar! Şimdi televizyonda her hafta skeçler yazıp eğlendiğimiz bir porgramımız var, bir de sinema girdi işin içine. Bizden daha mutlusu olabilir mi? Genç yaşımızda neler yaşıyoruz. Ersin 37 yaşında bir adam yani!

YILMAZ ABİ UYANMAMIZI SAĞLADI
- Yıllar önce bu kapıdan ilk girdiğinizde umduğunuz neydi?
- İbrahim: Valla ben en son geldim, onlar cevaplasın.
- Eser: Yılmaz ağabey bize ilk toplantılarda bugünleri söylüyordu.
- Bülent: Mutfağın kapısında Amacın ne? yazıyordu zaten.

- O zaman soru geliyor; neydi amacınız?
- Ersin: Amacım çok güzel hareketlerdi. Yaptık maşallah!
- Murat: Biz yıllarca BKMyi izledik, bir gün BKMnin kendi ekolünde genç bir grup kurmak istediğini duyduk. Biz de bunun içinde bulunmak istedik.

KİMİN SİGORTASI NERDE ATAR BİLİRİZ
- BKM Mutfakın farkı nedir sizce?
- Şahin: Hiçbir yerde, hiçbir okulda öğrenemeyeceğimiz bir sürü şeyi öğrendik burada.
- Metin Y: Hayata dair de çok şey öğrendik.

- Mesela?
- Metin Y.: Ustamız Yılmaz Erdoğan öyle şeyler söylüyordu ki her şeyi öngörüyordu. Hayatımızı, ilişkilerimizi nasıl yaşayacağımızı öğrendik.
- Metin K.: Uyanmamızı sağladı Yılmaz Abi!
- Eser: Amacınız ne? sorusunu ilk toplantıda bize sorduğu için hayatımıza bir önerme kattı.

- Nedir o önerme?
- Eser: Bizim grup önermemiz; samimiyet, dürüstlük, içten davranmak, saygılı olmak, inançlı olmak, işe karşı namuslu davranmak. Hem iş hem hayata karşı da bütün numaramız dürüst davranmak. Yoksa mükemmel komik, inanılmaz skeç değil! Müthiş bir enerji var aramızda. Enerji yok ki aramızda sinerji! (Kahkahalar yine yine yine).

- Ben bireysel çalışmayı seven biriyim, öyle grup işleri yapamam! Sizse 24 kişi ahenkle dans edebiliyorsunuz, bunu nasıl beceriyorsunuz?
- Oğuzhan: Ne! Yapamaz mısın? Duymamış olayım...
- Gülhan: Bizim hiçbir sorunumuz yok, dışarıda da 24 kişi bir aradayız sürekli.
- Metin Y.: Herkesi aynı derecede sevip herkesten aynı derecede gıcık alıyoruz. İçimizde samimiyet var.
- Murat: Bu altı senenin vermiş olduğu bir birliktelik. Bu süreçte de herkes birbirini çok iyi tanıdı. Kimin sigortası nerede atar, kim hangi role yatkındır hepimiz biliyoruz. Beraber bir süreçten geçtik.
- Şahin: Burada Yılmaz Erdoğanın tecrübesi ve büyüsü vardır. Hepimize birbirimizi sevmeyi öğretti. Hatta Birbirinizi seveceksiniz, diye emretti bize.

- İnsan emirle birbirini sevebilir mi?
- Şahin: Başlarda Ben bunu sevmek zorunda değilim, ne demek ya, diyebilirsin ama birbirinizi sevmek için şans tanırsanız ortam güllük gülistanlık oluyor.

Şimdi çeksek bambaşka bir film çekerdik
- İlk başladığınızda Mutfak sahnesindeydiniz, gecede 80-100 kişi geliyordu, o zaman daha mı rahattı? - Eser: Kesinlikle Mutfak çok daha zor bir yerdi. O sayede bugün biz buraya gelebildik. Çünkü 100 kişinin karşısındasın ve herkes gözünün içine bakıyordu.
- Şahin: Biz burada dayak yiye yiye güldürmeyi öğrendik.
- Büşra: Buradaki seyirci yemek yerken bizi izliyordu. Öyle bir durumda bile dikkatlerini çekmemiz gerekiyordu.

SİNEMA DÜNYASI KIYAMET
- Reyting kaygınız var mı?
- Metin Y.: Biz birinci olduğumuz zaman birinci değiliz, 10uncu olduğumuz zaman 10uncu değiliz, Yılmaz ağabey böyle der.
- Eser: Her hafta bir mucizeyi gerçekleştiriyoruz. Her hafta tiyatro oyunu uzunluğunda skeçler yazıyoruz, o hafta programın çıkmış olması bile önemli.

- Hadi artık Çok Film Hareketler Bunlara gelelim. Gelen tepkilerden memnun musunuz? İstediğinizi buldunuz mu?
- Eser: Çok Film Hareketler Bunlar, süreç içinde hayal edilen ve gelinen noktadır. Film çok fazla eleştiri alıyor. Kıyaslandığı şey bizim programdaki güldürme dozu aslında. Fakat kıyaslandığı şey yine biziz. Dolayısıyla bizi mutsuz etmiyor. Sinema dünyasına ilk adımımızda tökezlemek de çok normaldir.
- Murat: Normalde programı yaparken izleyicimizle beraber yapıyoruz. Eser filmin açılışında da söylüyor: BKM Mutfak seyirci reaksiyonunu anında almadığı ilk işini yapıyor. Bazen tiyatroda çok eğlenceli gelen bir şey sinemada gelmeyebiliyor.

- Filmde Keşke şöyle yapmasaydık, dediğiniz bir şeyler var mı?
- Murat: Açıkçası verilen emek ve görüntü kalitesi açısından çok memnunuz.
- Oğuzhan: Biz bu filmi yazın çektik sonra ardından 25 tane daha bu film gibi televizyon programı çektik. Her hafta bir şeyler daha ekleyip öğrendiğimiz için önümüzdeki hafta yazdığımız bir skeçte filmden daha güzel şeyler olacaktır..
- Eser: Şimdi çeksek bambaşka bir film çekerdik.

- Bir sonraki film nasıl olacak?
- Oğuzhan: Hiç belli olmaz. Yine skeçlerden olabilir, tek bir hikâye de olabilir.

GENÇLER AMAÇLARINI BULMALI
- Baktınızda ne gördünüz? Ne oluyormuş sinema dünyasında?
- Metin Y.: Kıyametler kopuyormuş.
- Eser: Seyircinin beklentisi çok daha

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İstanbul Modern Sinema’da Nick Cave ile Bir Hafta Sonu

İstanbul Modern Sinema, Nick Cave konseri öncesi 7-8 Temmuz tarihlerinde sanatçıya özel bir sinema programı hazırladı
İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.’nin katkıları ve İKSV işbirliğiyle, müzik kariyerinin 45. yılına giren Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve oyuncu Nick Cave’i 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta vereceği konserinden önce beyazperdede sinemaseverlere buluşturuyor.

Çiftlik Bank Skandalı Sinema Filmi Oluyor

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen ve Hollywood filmlerini aratmayacak bir senaryoyla birçok insanın mağdur olmasına sebep olan Çiftlik Bank skandalı filmi oluyor.Yapımcılığını ve yönetmenliğini yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli projeye imza atan İsmail Hakkı...

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ