En pahalı saat

 

DÜNYACA ünlü müzayede evi Christies tarafından önceki akşam Cenevrede düzenlenen açık artırmada satışa sunulan Patek Philippe marka altın kol saati, 5.7 milyon dolar (yaklaşık 9 milyon TL) gibi rekor bir fiyata alıcı buldu. Aralarında Avrupalı ve Çinli işadamlarının da bulunduğu çok sayıda alıcının katıldığı müzayedede, 1943-44 yapımı İsviçre saatini, İsviçreden özel bir müzenin satın aldığı açıklandı.

Müzayede evi yetkilisi Aurel Bacs, "saatlerin Mona Lisası" olarak nitelediği sürekli takvimli 18 ayar altın saatin, beklenenin 2 katı fiyata alıcı bulduğunu söyledi. Saatin son 20 yıldır ilk kez satışa çıkarıldığı belirtildi. Bundan önceki en pahalı kol saati, Antiquorum müzayede evi tarafından 2002de 4.03 milyon dolara satılan yine Patek Philippe marka saatti.


En pahalı saat

Sothebys müzayede evince 1999 yılında 11 milyon dolara (yaklaşık 17 milyon TL) satılan Patek Philippe Supercomplication model cep saati, tüm zamanların en pahalı saati unvanını elinde bulunduruyor. Saat, 1932de New Yorklu banker Henry Graves tarafından alınmıştı.

Kaynak: Gazete HABERTÜRK

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Saatte Zarafet

Longines, köklü geçmişinden aldığı güçle kendisine itibar kazandıran bazı tarihî saatleri tekrar ele almayı seçti. İsviçreli saat üreticisinin Heritage serisindeki ikonik saat Longines Legend Diver Watch'ta 1960'ların dalış saatleri yeniden doğdu. Çağın stil üsluplarını ve tasarım

2018 Yılının En İyi 4 Akıllı Saati

Zaman, insanlık tarihinin başından beri bizler için önemlidir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bireyler zaman gösterme özelliğinin yanında satlerden, akıllı olmasını da beklediler. Bu noktada da karşımıza, teknolojinin giyimle birleşmesi özelliği olarak, akıllı saatler çıktı.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ