HİPPY, ERAM yararına HİPP, 6-48 ay arası çocuklar için renkli bir çalışma başlatıyor

MİNİK ADIMLARDAN BÜYÜK İŞLER

Alman organik bebek maması HİPP, 6-48 ay arası çocuklar için renkli bir çalışma başlatıyor. Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği (ERAM) yararına yürütülecek projeye, sinema ve tiyatro sanatçısı Özge Özberk de gönüllü olarak destek veriyor…

Bünyesinde zihinsel engelli çocukları barındıran Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği (ERAM)’ne destek amaçlı hayata geçirilen proje, Adım Adım Büyüyorum ismiyle yola çıkıyor. Yer aldığı sinema, tiyatro ve dizilerle tanınan oyuncu Özge Özberk de, bu sosyal sorumluluk projesinin yanında yer alıyor. 6-48 ay arasındaki çocukların parmak boyayla yapacağı resim çalışmalarını kapsayan proje, 6 ay devam edecek. E-bebek ve İspanyol markası Jovi Boya’nın da destekte bulunduğu HİPP’in liderliğindeki bu projeyle, anneler 6 ay içerisinde çocuklarının çalışmalarında görülen gelişmelerin heyecanını yaşacaklar. 
Projeye katılımsa çok basit…Bunun için ilk adım, www.hipp.com.tr adresindeki formu dolduran annelerin adresine, proje için gerekli parmak boyaları ve 6 adet özel resim kağıtlarının iletilmesiyle başlıyor. Bundan sonra ise, çocukların doyamayacağı eğlenceli bir süreç geliyor. Gelen kağıtlara projenin parmak boyalarıyla önce çocukların ayak izleri alınıyor. Kağıdın geri kalan boş kısmı ise tamamen çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyasına bırakılıyor. 6 ay int(11)iminde çalışmalar, gerçekleştirilecek sergide ERAM çocukları yararına satışa sunulmak üzere, Hipp’te toplanıyor.

Özge Özberk de Projeye Oğluyla Katılıyor
Proje sonunda, minicik adımlarıyla projeye dahil olan çocuklar, hem zihinsel engelli çocukların hayata bir adım daha atmasını sağlamış, hem de hayatlarında ilk kez yarattıkları bir çalışmanın sergilenmesiyle, unutulmayacak bir hatırayı yaşamlarına eklemiş oluyor. Özberk, her zaman bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almak istediğini ve bebeklerin adımlardan yola çıkan bu projeyle güzel ve önemli bir adım atılacağı için Adım Adım Büyüyorum projesini hiç düşünmeden kabul ettiğini belirtiyor. Projeye bu yılın mart ayında dünyaya gelen bebeği Leo ile katılacak olan Özberk, heyecan ve merakla Leo’nun boyalarla buluşma anını bekliyor.

Zihinsel Engellilere Özel Yatılı Rehabilitasyon Merkezi için Katılım Bekleniyor
1989’dan beri faaliyet gösteren dernek, zihinsel engelli çocukları eğiterek onları mümkün olduğunca topluma, sosyal hayata katmayı ve onların yaşam kalitelerini arttırma amaçlı çalışmalar yürütüyor. Çoğunluğu zihinsel engelli çocukların ailelerinden oluşan üyeleriyle ERAM, projeden elde edeceği geliri,  ERAM Zihinsel Engelli Okulu inşasına aktarmayı planlıyor. Bunun yanı sıra Türkiye adına büyük bir projeye başlamak için de bağış bekleyen dernek, engelliler için Türkiye’nin ilk Yatılı Rehabilitasyon Merkezi’ni de kurmayı hedefliyor.
Diğer çocuklar gibi sosyal hayata kolayca adapte olamayan özel eğitime muhtaç çocukların, arkadaşlarıyla oynamaları bile sorun oluyor hatta kendi sosyal çevrelerini bile oluşturamıyorlar. ERAM bünyesindeki okullarda yapılmak istenen en önemli konulardan biri de, gerek aileleri gerek arkadaşlarıyla bu çocuklara kendi sosyal çevrelerini verebilmek.

www.ensonmoda.com
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kıbrıs'ta sosyal sorumluluk defilesi Ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı ve bir firmanın güç birliğiyle Kıbrıs’ta bir sosyal sorumluluk defilesi düzenlendi. Defileden elde edilen 175 bin TL, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlandı
Çocuklara tam destek Kansersiz Yaşam Derneği'nin düzenlediği 'Hayal Et Masken Renklensin' projesi kapsamında ünlü isimler kanser hastası çocuklarla bir araya geldi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ