İki bin engelliye iş fırsatı

10.07.2010
Sağlık Bakanlığı, çeşitli branşlarda 2 bin engelli personel alacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ilk defa devlet memuru olacak söz konusu personelin, taşra teşkilatına atanacağı belirtildi.

Açıklamada, 657 sayılı memur yasasına uygun olarak, 2 bin kişilik personel seçimi için sınav yapılacağı ifade edildi. Yapılacak sınavlara başvurular, 19 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 9 Ağustos’ta sona erecek. Bakanlık sınav tarihini ise daha sonraki günlerde ilan edecek.

Tek il için başvuru

Bakanlık sınav tarihini http://personel.saglik.gov.tr internet adresinden duyuracak. Adaylar, başvurularını sınava girmek veya atanmak istedikleri il sağlık müdürlüklerine giderek yapacak.

Bu müdürlüklerdeki sınav başvuru büroları, adayların www.yenipbs.saglik.gov.tr internet adresi üzerinden kaydını yapacak. Adaylar, sadece bir ilde çalışmak için başvuruda bulunabilecek. Sınav sonucunda, başarı puan sıralamasına göre, başvuruda bulunulan yere ayrılan kadro sayısı kadar atama yapılacak.

Kaynak:Posta

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kıbrıs'ta sosyal sorumluluk defilesi Ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı ve bir firmanın güç birliğiyle Kıbrıs’ta bir sosyal sorumluluk defilesi düzenlendi. Defileden elde edilen 175 bin TL, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlandı
Çocuklara tam destek Kansersiz Yaşam Derneği'nin düzenlediği 'Hayal Et Masken Renklensin' projesi kapsamında ünlü isimler kanser hastası çocuklarla bir araya geldi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ