Kıbrıs Yeşilay, sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü gerçekleştirdi

 

Kibris-Yesilay_-saglikli-yasam-icin-doga-yuruyusu-gerceklestirdi_5ab9f267

Kıbrıs Yeşilay tarafından organize edilen “Sağlıklı Yaşam için Doğa Yürüyüşü” 25 Mart Pazar günü büyük bir katılımla gerçekleşti.

Kıbrıs Yeşilay tarafından organize edilen “Sağlıklı Yaşam için Doğa Yürüyüşü” 25 Mart Pazar günü büyük bir katılımla gerçekleşti.
Kalkanlı’da bulunan anıt zeytin ağaçlarına düzenlenen yürüyüşe, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi ile Lefke Avrupa Üniversitesi Yeşilay Kulüpleri yanında, Sivil Toplum Örgütlerinden katılımcılar ve çok sayıda duyarlı vatandaş katıldı.

Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için, kaliteli zaman geçirmenin çok önemli olduğunu savunan Kıbrıs Yeşilay Başkanı Ayşe Gökyiğit, bunun yolunun da spor, sanat ve kültürel etkiliklerle iç içe olmaktan geçtiğini belirtti.

Bu bağlamda, Kıbrıs Yeşilay tarafından “sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü”adı altında gerçekleşen etkinlik için ülkenin, kültürel miras açısından da çok önemli öğelerinden olan anıt zeytin ağaçları parkuru tercih edildi.

Güzelyurt’a bağlı Kalkanlı Vadisi’nde yer alan yaşları 800 ile 400 civarındaki yaklaşık 2000 anıt zeytin ağaçlarının bir kısmı Lüzinyan Dönemine ait ve halen bazıları isimlendirilmiş durumda.

Yürüyüş parkuru boyunca yer alan Kıbrıs florasına ait bazı endemik çiçekler, orkideler yanında, zeytin ve mitolojisi hakkında katılımcılara bilgiler de aktaran Başkan Ayşe Gökyiğit, yürüyüşe olan ilginin kendilerini mutlu ettiği ve bu tarz etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Kaynak:kibrispostası.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Sağlıklı yaşam için 10 ipucu

Düzenli spor yapmak ve dengeli beslenmek; sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları... Bunları yoga yapmak ve hijyene dikkat etmek gibi maddeler izliyor.Günlük hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle hastalıklardan korunup sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür yaşamanız mümkün.

Geleneksel Türk mutfağı diyeti

Geleneksel Türk mutfağı “Şok diyet” dedikleri bu olsa gerek... “Tereyağı, sucuk, kebap, yiyebilirsiniz” diyor, geleneksel Türk mutfağını öneriyor... Cerrahpaşa Tıp Fakültesi metabolizma uzmanlarından Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın sağlıklı beslenme önerileri bugünlerde dilden dile dolaşıyor...

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)