Suudi Arabistan'dan eğlence sektörüne 64 milyar dolarlık yatırım


suudi-arabistandan-eglence-sektörüne dolarlık yatırım
Suudi Arabistan Aralık ayında ticari sinemalar üstündeki yasakları kaldırdı.

Suudi Arabistan önümüzdeki on yıl içinde eğlence endüstrisine 64 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Suudi Arabistan"da Genel Eğlence Otoritesi başkanı Ahmed bin Akil El Katib, sadece bu yıl 5 bin etkinlik düzenlendiğini söyledi. Bu yılki gösteriler arasında Maroon 5 konseri ve Cirque du Soleil gösterisi de vardı.

Ülkenin ilk opera binasının inşaatına da başkent Riyad"da başlandı.

Eğlence endüstrisine yatırım kararı Veliaht Prens Muhammed Bin Selman"ın 2030 Vizyonu olarak bilinen sosyal ve ekonomik reform programının bir parçası.

Prens Muhammed, Suudi Arabistan"ın petrol gelirlerine bağımlılığını azaltmayı, ekonomiyi çeşitlendirmeyi, kültür ve eğlence alanında harcamaları artırmayı hedefliyor.

Aralık ayında Suudi Arabistan hükümeti ticari sinemalar üstündeki yasakları kaldırmıştı.

"Eğlence sektöründe 220 bin iş imkanı"

Yerel medyaya konuşan El Katib 2018 yılının sonuna kadar eğlence sektöründe 220 bin kişinin istihdam edilmesini amaçladıklarını söyledi. Geçen yıl bu sayı 17 bindi.

El Katib "Geçmişte yatırımcılar gösterileri yaratmak için krallık dışına çıkıyor sonra Suudi Arabistan"da gösterime sokuyordu. Artık bu değişecek ve eğlenceyle ilgili her şey burada yapılacak. İnşallah 2020 yılına kadar büyük değişiklikler göreceksiniz" dedi.

Ülke turizminin geliştirilmesi için Riyad yakınlarında Las Vegas büyüklüğünde bir eğlence kentinin de inşa edilmesi planlanıyor.

Muhafazakarlığıyla bilinen Suudi Arabistan"da bu karar da ilkler arasında. Geçen ay kadın izleyicilerin futbol maçlarını seyretmesine izin verilmiş ve kadınların Haziran ayından itibaren araba kullanma yasağı kaldırılmıştı.

Prens Muhammed geçen yıl Suudi Arabistan"ın yeniden "Tüm dinlere, geleneklere ve insanlara açık bir ılımlı İslam ülkesi" olacağını açıklamıştı.

Veliaht Prens yüzde 70"inin 30 yaşın altında olduğu nüfusun "dinin hoşgörü ve nezaket geleneklerini tasvir eden bir hayatı istediklerini" söylemişti.

  • Suudi Arabistan"ın Veliaht Prensi: Ölmeden reformları kendi gözlerimle görmek istiyorum
  • Suudi Arabistan ile İran"ın sosyal medyada animasyon savaşı
  • Suudi Arabistan"ın 5 yıldızlı hapishanesinde bir gün
  • Gözaltındaki Suudi prenslerin tutulduğu "dünyanın en lüks hapishanesi": Ritz-Carlton Riyad
  • Suudi Arabistan"ın veliaht prensi Muhammed bin Salman kimdir?

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Bodrum'da Rüya Gibi Bir Hint Düğünü

4 Temmuz’da başlayan ve 7 Temmuz’a kadar devam eden düğün Bodrum’da gerçekleşti. 3 gün, 3 gece aralıksız devam eden düğün, geleneksel eğlenceleri ile ön plana çıktı.

Düğün için Hindistan’dan gelen 250 kişilik misafir grubuna karşılık, yaklaşık 300 kişilik özel bir ekip Bodrum’ a getirildi. Hindistan’ın en varlıklı ilk 20 ailesi içinde bulunan düğün sahipleri, aylar öncesinden hazırlıklara başladı ve hiçbir harcamadan kaçınmadı.

NIKKI BEACH BODRUM RESTAURANT & BEACH CLUB LADIES TUESDAYS İLE KADINLARA BODRUM’UN EN EĞLENCELİ GÜNÜNÜ VADEDİYOR

Dünyanın en ünlü ve dinamik beach club konsepti olan ve müzik, yemek, eğlence, moda, film ve sanat elementlerini bir araya getiren Nikki Beach, gelenekselleşmiş etkinlikleri ile eğlenceyi Bodrum’da bu yaz da hep dorukta tutmayı planlıyor.

 

“Gün batımı” kutlamaları, “Ladies Tuesdays”, “Rose Fridays”, “Amazing Sundays”, “Deluxe havuz partileri” ve tüm dünyada heyecanla beklenen ve 21 Temmuz’da gerçekleşecek Nikki Beach “White Party” ile Bodrum’da fark yaratıyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ